בארבע השנים האחרונות מנסה משטרת ישראל לגייס את ל', עבריין בכיר שנחשב לאלים ומסוכן ועצור בימים אלה על מעורבות בכמה תיקי פשיעה חמורים. אותו עבריין מחזיק במידע רב, והרצון של משטרת ישראל הוא שישמש כעד מדינה או תביעה ויחשוף את הפרטים הרבים שיש ברשותו ויכולים לשלוח לכלא שלושה ראשי ארגוני פשיעה גדולים שחלקם נמלטו מישראל ונחשבים למבוקשים.

למרות מאמציה הרבים של המשטרה, נכון לימים אלה, ל', שנחשב היום לאסיר בעל ההכנסה הגבוהה בישראל, מסרב בתוקף לשתף פעולה ולהפליל את חבריו, גם אם התיקים בהם הוא מואשם יימחקו בתמורה לעדותו. 

הבוקר אנו חושפים כאן לראשונה את הסיבה לסירובו העיקש של ל' להעיד נגד חבריו, וממידע שהגיע לידי mako מתברר כי מדי חודש אותם עבריינים, בעיקר בעזרת בני משפחותיהם, מעבירים לו סכום של כחצי מיליון שקלים כדי שלא יעיד נגדם, סכום שהופך אותו כאמור לאסיר בעל ההכנסה המהירה הגבוהה בישראל.

בנוסף, ראשי הארגונים שחוששים לחירותם, ממנים לאותו עבריין את עורכי הדין שמייצגים אותו במשפט שמתנהל נגדו בסכום שמוערך בלמעלה ממיליון שקלים. "הוא היה ועדיין איש הסוד שלהם. מי ששימש כ'קבלן ההוצאה לפועל' שביצע עבורם חיסולים בצורה פיזית או באמצעות אנשים שעובדים איתו", מספר ל-mako עבריין המעורה היטב בפרטי ההסכם הסודי.

"אם הוא יפתח את הפה זו תהיה רעידת אדמה של ממש בעולם התחתון. הם פשוט מחזיקים בו בתמורה לדמי השתיקה. הם יודעים שאם הוא יהפוך לעד מדינה, אז ברגע שהם ייעצרו הם יישלחו למאסר עולם וכל המיליונים שלהם, הווילות והבתים היוקרתיים שהם מחזיקים יוחרמו לטובת קופת המדינה", מוסיף העבריין המקורב ל-ל'.