שני ארגוני פשיעה יריבים חברו יחד ושיתפו פעולה לראשונה מזה 7 שנים: מחסלים שכירים שנשכרו על ידי הארגונים של שלום דומרני ויריבו עמוס לביא פעלו על מנת לחסל אויב משותף של השניים: העבריין דין בן פורת - המוציא לפועל בארגון הפשע של בני שלמה ואייל נגר.

במשך כשבע שנים ארגוני הפשע של העבריינים שלום דומרני ועמוס לביא לא שיתפו פעולה. הנתק בין שני ראשי הארגונים על רקע סכסוכים עמוקים שלא ניתנים לגישור גרם בצורה מסוימת להחלשת כוחם בשטח ולעובדה שיריביהם, שלמה ונגר, השתלטו על שטחים רבים מאזור לכיש ועד רחובות.

דין בן פורת (צילום: פייסבוק)
דין בן פורת | צילום: פייסבוק

כפי שחשפנו לראשונה ב-mako, בחודשים האחרונים מאז שדומרני השתחרר מהכלא  החלו גישושים בין מקורבים שלו למקורבים של לביא בניסיון לארגן סולחה וליישב את הסכסוך העמוק שהיה ביניהם. 

המטרה הייתה לארגן פגישת פסגה לצורך פיוס. זה לא קרה עדיין, אבל בין החיילים של שני הארגונים יש אווירה טובה יחסית ובאחרונה אפילו שיתוף פעולה יוצא דופן במטרה אחת: חיסולו של העבריין דין בן פורת שנחשב לסדין אדום מבחינת שני הארגונים ובכיר בארגון שם בני שלמה שהיה מעורב בין השאר בניסיון החיסול של יוסי דהן המזוהה עם דומרני, שהתרחש במושב נהורה בחודש אפריל האחרון.

לפני כשלושה שבועות בשעת לילה מאוחרת חוליה של חמישה עבריינים בשנות העשרים והשלושים לחייהם תושבי שדרות, קרית מלאכי ואשקלון יצאו על פי החשד לכיוון מושב ניצן במטרה לחסל את בן פורת זאת כנקמה על מעורבוֹתו בניסיון החיסול הכושל של דהן.

נעצרו בדרך לחיסול (צילום: משטרת ישראל)
מעצר חברי החוליה בדרכם לחסל את דין בן פורת | צילום: משטרת ישראל

החמישה היו בדרכם למושב אבל לרוע מזלם בלשי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש יחד עם יחידת יואב ושוטרים מתחנת משטרת אשקלון שעקבו אחריהם עצרו אותם רגע לפני שנכנסו למושב. בחיפוש לא הרחק ממקום מעצרם נתפסו כלי נשק שהיו אמורים לשמש אותם לחיסול: אקדח ורובה קלצ'ניקוב וכמה שכפ"צים. חברי החוליה היו מופתעים מאוד ממעצרם.

ל-mako נודע כי ככל הנראה הבלשים השתילו בכלי רכבם מכשירי האזנות זעירים שאפשרו להם לשמוע און ליין את כל השיחות ביניהם והובילו למעצרם.

האקדח שנמצא מוחבא (צילום: דוברות המשטרה)
האקדח שנמצא מוחבא | צילום: דוברות המשטרה

"המטרה שלנו הייתה לעצור אותם רגע לפני ביצוע החיסול או הפגיעה בדין בן פורת שהוא יעקב בכיר לחיסול מצד שני הארגונים של דומרני ולביא. מדובר בעבריינים שעובדים לסירוגין כפרילנסרים בשני הארגונים וזו פעם ראשונה שיצאו למשימה משותפת", חשף גורם במשטרה.

מעצרם של החמישה ששומרים על זכות השתיקה הוארך מעת לעת ובימים הקרובים הפרקליטות במחוז דרום תגיש נגדם כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

בן פורת, האיש למשימות מיוחדות בארגון של שלמה, נעצר יחד עם שלושה מחבריו בחשד שתכנן לנקום במי שביקש לחסל אותו. הוא שוחרר בבית המשפט מחוסר ראיות. בשבוע שעבר הוא נעצר שוב בחשד שאקדח ואמצעים להכנת מטעני חבלה נמצאו לא הרחק מחצר ביתו ושוב שוחרר כעבור כמה ימים למעצר בבית מלון כדי ל"קרר" את השטח שהיה חם בין שני הארגונים.