אסיר ששפך שמן רותח על גופו של סוהר וגרם לו לצלקות קשות ונזק נפשי חמור, פנה לאחרונה לבית המשפט בדרישה לפרוס לו את הפיצוי שנדרש לשלם לסוהר - 50 אלף שקלים - ל-10 תשלומים.

האירוע החמור התרחש לפני למעלה מעשור בבית המעצר אבו כביר, אז עציר בשם ע', שנעצר בחשד לסחר בסמים, חימם שמן בישול יחד עם סוכר, ובשלב מסוים, כשהבחין בסוהר שהתקרב לתאו - שפך עליו את תכולת הסיר, פצע אותו קשות, והאחרון פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

לאחר שהתאושש מהפגיעה החמורה, נקבעו לסוהר 36% נכות, ובהמשך התברר כי ע' תכנן את המקרה לפרטי פרטים והוסיף את הסוכר לשמן הרותח כדי להחמיר את הפגיעה באותו סוהר אחרי שלטענתו הוא פגע בצורה קשה בכבודו.

נגד ע' הוגש כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ונגזרו עליו שמונה חודשי מאסר, בנוסף על פיצוי של 50 אלף שקלים שנדרש לשלם לסוהר.

בגזר הדין שניתן אז כתבה השופטת יהודית שייצר: "זו התעללות אכזרית שכמותה קשה למצוא ולהמציא. הוספת הסוכר מעידה על תכנון מורכב יותר בו הזדוניות והרשע עמוקים ומהווים פן שמצריך התייחסות מיוחדת לחומרת האירוע".

בעקבות המקרה הסוהר נאלץ לסיים את עבודתו בשב"ס והוא הועזב עקב אי התאמה. "פחדתי לחזור ולעבוד עם אסירים", סיפר הסוהר שמאז המקרה נאלץ להסתובב עם חליפת לחץ ולקבל זריקות כדי להפחית את הנפיחות בגופו.

אלא שלאחרונה התברר שמאז ועד היום ע' לא שילם את הפיצוי שנגזר עליו, ולפני כמה שבועות הוא פנה לבית המשפט וביקש לשלם את הפיצוי שחויב להעניק לסוהר בעשרה תשלומים.

בנוסף, הוא גם ביקש לבטל את הפיגורים והריבית שנדרש לשלם עקב אי תשלום הפיצוי בזמן, אך השופט אברהם היימן קבע כי לאור המעשה הנפשע והאכזרי שביצע, אין כל מקום לדון בבקשתו, דחה אותה על הסף, וחייב אותו לשלם את הפיצוי לסוהר בהקדם.