בית משפט השלום בתל אביב האריך עד יום ראשון הבא את מעצרו של שוטר מג"ב שירה למוות ביעקוב טוחי, במהלך ויכוח על חניה ביפו. דודו של יעקוב, ג'לאל טוחי, ובני משפחה נוספים, עוכבו בכניסה למקום והוכנסו לאחר זמן קצר: "הדרישה היחידה שלנו היא שיעשו צדק עם יעקוב. במקרה הזה זה היה יעקוב, ערבי מיפו, אבל זה יכול היה להיות כל אדם אחר".

בסיום הדיון בני משפחתו של טוחי תקפו מילולית את עו"ד ברטל שמייצג את השוטר, ואמרו לו: "תראה את האימא הזאת השארת אותה בלי בן, תראה את האישה הזאת. השארת אותה בלי אבא לילדים שלה".

"יעקוב יצא במטרה להציל נפשות", סיפר ג'לאל. "התפתח ויכוח על מעבר חצייה ואז הרוצח הזה יצא ונתן לו אגרופים בראש. הוא (היורה) היה עם המשפחה שלו, וכביכול רצה להפגין כנראה שהוא אבו-עלי. הוא נתן לו בעיטות בקסדה, שבר אותה והפיל אותו על הרצפה. אחר כך חזר, כנראה הייתה לו כוונה לרצוח - לקח את האקדח שלו, חבש כובע יס"מ, ודפק לו 11 כדורים בחלק הגוף העליון".

"אנחנו לא נגד משטרת ישראל באופן כללי, אלא נגד הרוצח ונגד מי שעומד מאחוריו", אמר ג'לאל. "אנשים שמסתובבים עם כובע ותג של שוטר וחושבים שהם יכולים לעשות הכול; נרצח לנו בחור מהטובים של יפו. לבן-אדם אין שום רקע פלילי ושום דבר. יש לו שתי בנות קטנות, בנות 11 ו-7, שאותן הוא מגדל לבד. הוא דואג לאימו המבוגרת בכל מה שדרוש, הוא דאג לשלוש אחיותיו".

אחותו של טוחי, נבין, הוסיפה: "הוא היה אח טוב. הוא עמד לצידנו, חיתן אותנו. הוא היה בן 19 כשאבא שלי נפטר והוא דאג לנו ועזר להמון אנשים. יעקוב התנדב באיחוד והצלה, במד"א, בשגרירות האמריקנית. כולם אהבו אותו ואף אחד לא אמר עליו מילה רעה עד שהיה הרצח הנורא שאף פעם לא חשבנו שהוא ככה ילך מאתנו. חשוב לנו שהוא (הרוצח) יקבל את העונש שהוא צריך לקבל".

סנגורו של השוטר: "יש לו פלאשבקים מיום הטבח"

סנגורו של השוטר עופר ברטל: "מדובר בלוחם גיבור, הוא חובש, פעל במסגרת תפקידו בפיגוע בהר נוף, היה ב-7/10 בהרי ירושלים במסגרת תפקידו המבצעי, הוקפץ לדרום. נתקלו בכוח מחבלים באנדרטת חץ שחור, ירה מטול על מחבלים, הצליח לפגוע במחבלים, המשיך בלחימה וחילץ משפחות בכפר עזה, הוא ולוחמיו הצליחו למנוע חטיפת גופה של חטוף בידי מחבלים, הכוח עזר בחילוץ אזרחים תושבי כפר עזה, חילצו חללים משטח בקרבות מול המחבלים. מדובר באדם שכל חייו הבוגרים עובד למען הציבור בשורה הראשונה".

"יש לו פלאשבקים מיום הטבח", כתב, "הוא רואה מראות, שומעים קולות, הוא אף נועד עם קב"נית אחרי האירועים הקשים, הוא אף ביקש לעבור לתפקיד הרבה פחות מבצעי, כבר הוציאו, בחנו אותו הגורמים הנפשיים והרפואיים אם הוא יכול לנוע עם נשק, ולצערנו אישרו לו".

השוטר החשוד נעצר זמן קצר לאחר האירוע, ומעצרו הוארך בתחילה לארבעה ימים. המחלקה לחקירת שוטרים הטילה צו פרסום על חלקים עיקריים בפרשה. זאת לאחר שברשתות החברתיות הופצו בימים האחרונים תמונות של השוטר שירה בטוחי תחת הכיתוב "רוצח" וקראו לגרשו מיפו.

טוחי נורה למוות ביום שישי האחרון. בדיווחים ראשוניים מהזירה נטען כי השוטר שירה בו היה שיכור, אך בדיקה שנערכה לאחר מכן שללה הימצאות אלכוהול בדמו. בתיעוד שפורסם לאחר התקרית נראים טוחי והשוטר מתעמתים על הכביש, כשבשלב מסוים, שלף השוטר אקדח וירה כמה פעמים.