חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז ירושלים פשטו על מחסן בהרצליה בבית הוריו של העבריין אסי מוש (50) ואחיו בנימין (55) ומצאו קוקאין שהוסתר בקופסאות אורז. בהמשך נעצר חשוד נוסף המקורב לאחים, סהר פילבי, בן 49 ממודיעין. הבלשים תפסו במחסן קוקאין במשקל של 16 ק"ג בשווי של כ-7 מיליון שקל. פילבי נתפס על ידי בלשי המשטרה כשהוא בתוך המחסן שהכיל את הקוקאין.

ביום חמישי האחרון נערכה פעילות יזומה של היחידה המרכזית במחוז ירושלים נגד סחר בסמים מסוכנים. במסגרת הפעילות המשטרתית, בלשי ימ״ר ירושלים ערכו חיפוש על פי צווי בית המשפט בכמה דירות מגורים ומחסנים במרכז הארץ.

באחד ממחסני בניין מגורים בהרצליה, ששייך להורי האחים מוש, איתרו ותפסו השוטרים כ-16 ק״ג של חומר החשוד כסם מסוג קוקאין בשווי מיליוני שקלים, כשמרבית הסם הוסלק בתוך קופסאות אורז גדולות. בנוסף, ברשות החשודים נתפס כסף מזומן, בסכום של למעלה ממאה אלף שקלים. 

החשודים שנעצרו בחשד לסחר בסמים, הועברו לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים. סנגורם של השלושה, עו"ד איתן און, ציין כי אין ראיות הקושרות את בני מוש לסמים. לדבריו, מדובר באדם דתי העובד לפרנסתו כנהג מונית, אב לארבעה ילדים שהוא מפרנס ושיש בידיו אישור להשתמש בקנאביס רפואי. הוא ביקש לשחרר אוֹתו ממעצרו.

אסי מוש למגזין (צילום: מתוך חי בלילה)
אסי מוש | צילום: מתוך חי בלילה

לגבי אסי מוש, ציין עו"ד און שגם לגביו אין הוכחה שהוא קשר לקוקאין שנתפס במחסן. הוא ביקש לשחרר את כל שלושת החשודים. השופטת החליטה להאריך את מעצר החשודים בשישה ימים כדי לאפשר למשטרה לבצע את פעולות החקירה הנדרשות כדי למצות את החקירה עד תום.

אסי מוש, עבריין המוכר למשטרה כבר יותר מעשור, נעצר לפני כשנה וחצי בחשד שהיה מעורב בהברחת 30 ק"ג קוקאין על גבי אוניית פחם מקולומביה שעגנה בתחנת הכוח בחדרה. אריזות הסמים הוצמדו לתיבה בירכתי האונייה באמצעות מגנטים. אחרי כמה ימים מוש שוחרר מחוסר ראיות.

מה שמצאו השוטרים בתוך קופסאות אורז (צילום: דוברות המשטרה)
קופסאות האורז שבהן הוחבאו הסמים | צילום: דוברות המשטרה

לפני כמה שנים רשויות האכיפה בקולומביה הוציאו צו מעצר בינלאומי נגד מוש בגין חשד לעבירות חמורות שהוא ומקורביו ביצעו בעת ששהו בקולומביה. מוש נעצר באיביזה. קולומביה ביקשה להסגיר את מוש לידיה, אבל כעבור כמה ימים הוא שוחרר לאחר שלא התבססו ראיות נגדו.