ירון עירוני, תושב ראשון לציון, החזיר אמש (רביעי, ערב החג) את שני ילדיו הקטנים לביתה של גרושתו לאחר שאלו סעדו איתו את ארוחת ליל הסדר, אך בדרכו לביתה של גרושתו הוא נעצר על ידי שוטר ופקח' וקיבל דוח של 500 שקלים. 

"שני הילדים שלי גרים אצל אמא שלהם במרחק של שני בניינים ממני. אחרי שהיו אצלי לארוחת החג, צעדנו ברגל חזרה לביתה של הגרושה שלי", מספר עירוני את השתלשלות המקרה בשיחה עם mako. לדבריו של עירוני, אחרי ששני ילדיו עלו לבית אמם, זו הביאה לו את הקורקינט שלה כדי שיחזור לביתו בזריזות.

אלא שלטענתו של עירוני, בדרכו חזרה לביתו, כשהוא רכוב על הקורקינט, הוא נעצר על ידי שוטר בניידת ופקח של השיטור העירוני בנימוק שהפר את העוצר הכללי שהוטל על המדינה. "הסברתי להם שהילדים היו אצלי והחזרתי אותם לאימא שלהם שמתגוררת לא רחוק ממני, והיא זו שנתנה את קורקינט כדי לחזור הביתה", הוא משחזר.

"הם לא האמינו לי דווקא בגלל הקורקינט, וביקשתי מהם שייתקשרו לגרושה שלי כדי לברר שאני דובר אמת ולא מספר סיפורי מעשיות - אבל הם סירבו לעשות זאת", הוא מוסיף. "השוטר התעקש לרשום לי דו"ח של 500 שקלים, בזמן שבאותו רגע ממש הייתה מכונית עם נהג שעצר לידי והשוטר התעלם ממנו ולא רשם לו דו"ח".


(בצילום: הדוח שקיבל עירוני אמש)

"עכשיו בגלל שהחזרתי את הילדים שלי לגרושתי אני מקבל דו"ח? איפה הרגישות של השוטר? מה הלהיטות הזו לתת לי דו"ח מבלי לברר את הגרסה שלי", זועם הבוקר עירוני. "אני לא עבריין! אני אדם שומר חוק, שירתתי בצבא, עשיתי מילואים 20 שנה וזו תחושה נוראית".

לדבריו, הוא מבין שהשוטרים צריכים לאכוף את העוצר, אבל לטענתו זה לא צריך להיעשות בכל מחיר ועל חשבון האזרחים. "בשיחת טלפון אחת השוטר היה מברר עם גרושתי שאני דובר אמת, ואפילו היה מתשאל את אחד הילדים, אבל הוא בחר לתת לי דוח במקום לחקור את גרסתי", מספר עירוני בכאב. "אני באמת ובתמים רוצה להאמין שהדוח הזה לא נועד כדי למלא את קופת המדינה".

תגובת משטרת ישראל:

"האזרח נתפס ע״י שוטר כשהוא רוכב על קורקינט בזמן הסגר במרחב הציבורי ובמרחק העולה בהרבה על 100 מטרים ממקום מגוריו, זאת בניגוד לתקנות לשעת חירום. מבדיקה שביצע השוטר עלה כי הסבריו לא הניחו את הדעת, שכן גם הוא וגם גרושתו מתגוררים במרחק רב ממקום המצאו שאינו בין 2 הכתובות כלל, ולכן הטענה כי לקח את ילדיו כשהוא רוכב על קורקינט, בלתי הגיונית ובלתי מתיישבת עם העובדות הגיאוגרפית של האירוע.

בכדי לסבר את האוזן ולמנוע הטעייה של הציבור: מרחק הנסיעה מהמקום שנתפס עם הקורקינט לבית שלו עומד על 2.4 ק״מ, ומהבית של גרושתו על 1.5 ק״מ! הנקודה שבה נתפס אינה ממוקמת בשום צורה ואופן בציר נסיעה כלשהו בין שתי הכתובות הללו- ולכן טענותיו בלתי מוצדקות הדו״ח ניתן כדין ומעשיו עומדים בניגוד לתקנות".