פרקליטות המדינה הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד אליהו פרג (49) תושב העיר, שהזריק לאשתו חומרים מסוכנים על רק קנאה אובססיבית. המחט שהחדיר גרמה לה לנזק בלתי הפיך ולשיתוק פלג גופה התחתון.

מכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מוריה הירש-כהן מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), עולה כי על רקע חשדו כי אשתו בוגדת בו, התקין מכשירי האזנה ואיתורן ברכבים שלהם ללא ידיעתה, עקב אחר מיקומה והאזין לשיחותיה בתדירות יום-יומית ובמשך שעות. במהלך חייהם יחד, במספר רב של הזדמנויות, פרץ בהתקפי זעם במהלכם היה צועק ושובר חפצים ורהיטים בביתם, כמו גם מעשים נוספים.

בעדותה במשטרה סיפרה האישה כיצד בעלה התנגד לכך שתעבוד בחברת גברים, והיה קנאי כלפיה. "הוא אסר עליי לעלות למוניות בגלל שהנהגים היו גברים או לטוס עם חברות לחו"ל", סיפרה, "היו מקרים שהוא קרע לי בגדים מהגוף בגלל שלא אהב מה שלבשתי".

מחקירת המשטרה עלה כי פרג חיפש בגוגל את השם "מזריק הנפט", על מנת ללמוד את שיטתו של משה לוי שרצח את אשתו בזריקת נפט לפני כ-40 שנה. בהמשך ובמספר הזדמנויות הכניס פרג חומר מסוג בנזודיאזפינים לכוסות השתיה שנתן לאשתו, באופן שהשפיע על תפקודה וגרם לה להירדם. "בוקר אחד, לאחר ששתתה מן החומר שנתן לה ונרדמה, דקר אותה פרג בגבה ובישבנה באמצעות מזרקים שהכין, ובהם חומר מסוג pH=13-14 המהווה חומר בסיס חזק מאוד בחומרי ניקוי עוצמתיים", מגולל כתב האישום.

כשהתעוררה המתלוננת, היא החלה לצעוק מכאב בבטנה ופונתה לבית החולים, כאשר פרג נוסע עימה ונמנע מלדווח על מעשיו. בהמשך, מצבה של המתלוננת הידרדר כתוצאה מהדקירה שדקר בה, כאשר המחט שהחדיר לגבה של המתלוננת גרמה לנזק בלתי הפיך. כתוצאה ממעשיו, נותרה המתלוננת משותקת לצמיתות בפלג גופה התחתון.

כתב האישום מייחס לפרג עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה, פציעה בנסיבות מחמירות, שימוש ברעל מסוכן, פגיעה בפרטיות, האזנת סתר שלא כדין והיזק לרכוש במזיד. בנוסף, הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של פרג עד תום ההליכים.