מקסיקו: משרד היועץ המשפטי לממשלה (PGJ) פרסם אמש את שמה המלא של החשודה במעורבות ברצח שני הישראליים, בן סוטחי ואלון אסולאי, שנורו לפני כשבוע במסעדה בעיר הבירה מקסיקו סיטי.

האישה, שזוהתה תחילה בכינוי "La Guera" והזמינה מקומות במסעדה תחת השם "ונסה באייר", זוהתה בשם ונסה באייאר פאלאס (Vanessa Ballar Fallas), ילידת מקסיקו, ומי שנחשבת היום למבוקשת העיקרית ברצח שמניעיו טרם התבררו סופית. 

עוד פורסם אמש כי אותה פאלאס זימנה את סוטחי ואזולאי לפגישה בה הם היו אמורים לדון לכאורה בעסקת נשק גדולה בשווי מיליוני דולרים. "תמונתה של פאלאס הועברה לידי האינטרפול כדי למנוע את יציאתה מהארץ", נמסר מטעם נציג היועץ המשפטי לממשלה. "עוד אנחנו למדים כי פאלאס נרשמה כסגנית הנשיאה של חברה בינלאומית בשם Business Capital Corporation הממוקמת באזור פאלם ביץ' שבמיאמי ארה"ב".

בהמשך הדיווח נמסר כי לפאלאס יש שתי כתובות שונות במקסיקו שרשומות על שמה; האחת בשכונת נארווארטה והשנייה בשדרת צ'אפולקטעקס שבבירת המדינה.

הערכת החוקרים היא כי פאלאס הייתה זו שהורתה לרוצחת, אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, לפתוח בירי לאחר שהעבירה לה את המסר באוזנייה. כמו כן נמסר כי פאלאס אף נפגשה עם סוטחי ואזולאי כשבוע לפני הרצח, זאת במטרה לרכוש את אמונם ועדיין לא ברור טיב הקשר המקדים ביניהם.

גם בכל הקשור לרוצחת עצמה, אספרנסה גוטיירז, שהועברה בתחילת השבוע לכלא בעל אופי בטחוני גבוה בעיר מוראלס, נחשפו פרטים חדשים הטוענים כי עד לפני הרצח היא עבדה כמלצרית בבר שהיה בבעלותה של סמנתה פרז, בתו של פליפה דה ג'סוס פרז ("אל אוגוס"), מי שנחשב למנהיג קרטל טלהאוק עד יולי 2017 - אז הופל על ידי אנשי המשטרה ואנשי חיל הים בשכונת לה קונצ'יטה שבמקסיקו סיטי.

כזכור, סוטחי ואזולאי נורו למוות באמתע השבוע שעבר במסעדה הומת אדם במרכז קניות במקסיקו סיטי. השניים נורו מטווח קצר על ידי אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, שנתפסה זמן קצר לאחר הירי, ואחרי שהחשד הראשוני היה כי ארגוני פשע ישראליים היו אלו שהזמינו את הרצח, כוחות הביטחון המקסיקניים משערים כי מי שאחראי לרצח הוא אחד מקרטלי הסמים הגדולים במדינה, שאנשיו החליטו לנקום בשני הישראליים לאחר שלטענם בגדו בהם.

 _OBJ