העבריין איתי חכם (30) מרמת גן, יעד מודיעיני של היחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב, נעצר אתמול (ראשון) בחשד לסחיטה באיומים של תושב העיר. יחד איתו נעצרו שני חשודים נוספים מבת ים וחדרה, בגילי 22 ו-30 בהתאמה.

חכם, שריצה עד לפני כמה שבועות עונש של חודש מאסר בגין עבירות תעבורה, נעצר על ידי שוטרי מרחב דן יחד עם לוחמי מג"ב, לאחר שבעל עסק טען כי הוא ושניים נוספים סחטו ממנו כספים באיומים.

השלושה שמרו על זכות השתיקה בחקירתם. היום הם הובאו לדיון בעניין הארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. "מדובר בפרשה חמורה מאוד, עוד מוקדם לחשוף את כל הראיות", מציין גורם במשטרה.

נאור סוכר, המטענים שאותרו בדירה (צילום: דוברות המשטרה)
נאור סוכר, המטענים שאותרו בדירה בתל אביב | צילום: דוברות המשטרה

לא מדובר בפעם היחידה בה חכם נעצר בחודשים האחרונים. בחודש ינואר השנה הוא נעצר והואשם בפרשת רשת סחר בסמים, שביצעה 116 עסקאות במרכז הארץ. כעבור שבועיים הוא שוחרר. 

בעוד כמה שבועות אמור להשתחרר מהכלא יריבו של חכם, העבריין נאור סוכר לאחר שיסיים לרצות 18 חודשי מאסר בפועל בגין מעורבותו בהקמת מעבדת נפץ בדירה שכורה בשכונת כרם התימנים בתל אביב. העונש הקל שהוטל עליו היה בגלל קשיים ראייתיים שהתגלו בתיק. במשטרה נערכים לקראת שחרורו של סוכר על מנת לסכל כל אפשרות לחידוש מלחמות בין עבריינים ברמת גן.

בתוך כך, אתמול בלילה נזרק מטען חבלה לעבר בית ברחוב הפטמן ברמת גן. לדלת ולכניסה נגרם נזק כבד, איש לא נפגע. החשד הוא שהמניע לאירוע הוא סכסוך בין עבריינים בעיר. לצד זאת, בעלת הדירה אינה מוכרת למשטרה ונבדק גם החשד שמדובר בטעות בכתובת.