שני גברים בשנות ה-40 וה-50 לחייהם, תקפו באכזריות בלתי נתפסת שוטר שהיה במקום כנקמה על כך שכמה שבועות לפני כן אותו שוטר העיר לאחד מהם להפסיק לאיים על אזרחית בתור לשטיפת כלי רכב. התקיפה, שתועדה במצלמות האבטחה של הסניף, הייתה לאור יום ומול עיניהם ההמומות של עשרות הקונים במקום.

"אני רק מודה לאלוהים שהפעם לא הגעתי עם הבנות שלי לעשות קניות כמו שאני עושה בכל יום שישי", מספר היום השוטר שהותקף בראיון בלעדי ל-mako. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אחרת. רק לדמיין אותם רואים את אבא שלהם סופג מכות כאלה. אני עברתי שם לינץ' לכל דבר".

הסיפור כאמור החל לפני כמה שבועות, אז א', בלש במשטרת מרחב כרמל, הגיע לתחנת דלק בחיפה, ובתור לשטיפת הרכבים הוא הבחין בגבר כבן 50 שמקלל נהגת צעירה ומאיים עליה בטענה שעקפה אותו בתור. "בהתחלה היו רק קללות אז התעלמתי, אבל כשהוא עבר לאיומים ואמר שיפגע בה, הייתי חייב להתערב. זו חובתי לא רק כשוטר אלא כאזרח", מספר א'.

"לא יכלתי לעמוד מהצד ולשתוק, הערתי לו על זה, ניסיתי להרגיע אותו, אבל הוא המשיך בשלו", משחזר א' את פרטי האירוע. "הנהגת פחדה להתלונן או לעמוד מולו, ואם לא הייתי מתערב זה היה נגמר באלימות. רגע לפני שעזבתי את המקום, פתאום הנהג פנה אלי ואמר לי: 'אנחנו עוד ניפגש. אתה תשלם על זה ובענק'. בדרך כלל אני לא מתייחס לאמירות כאלה כי אני נתקל בהן על בסיס יומי, אבל לא ידעתי שחודשיים אחרי זה הנהג יממש את האיום הזה".

וכך, בשבוע שעבר הגיע כאמור א' לערוך קניות בסניף רמי לוי בנשר הסמוכה, והופתע לגלות את הנהג איתו התווכח. "הסתובבתי ליד המעדניה, סיימתי את ענייני והלכתי לכיוון העגלה שלי. לפתע ניגש אליי גבר ותפס לי את החולצה. לא הבנתי מה הוא רוצה ממני וניסיתי להשתחרר מהאחיזה שלו", נזכר א'. "הוא החל לתקוף אותי למרות שידע שאני שוטר, וכמה שניות אחרי זה הצטרף אליו אדם נוסף. פתאום חטפתי בום לפנים והתחיל הלינץ'. יש לי מזל שחלק מהלקוחות התקשרו למשטרה ובסוף הצלחתי להשתחרר מהם, אבל הם המשיכו לרדוף אחרי".

קצין משטרה שהיה במקום סייע ל-א' להשתחרר מהאחים התוקפים, ואף הצליח לעכב אותם עד להגעת שוטרים נוספים למקום. "היה חשוב שלא ינסו לברוח והם ייעצרו במקום. רק אחרי שהכל נרגע הבנתי למה החשוד המרכזי ואחיו תקפו אותי. רק אחרי זה זיהיתי אותו. הוא פשוט תכנן הכל לפרטי פרטים, זיהה אותי, ארב לי ותקף אותי".

ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהוזעקה למקום העניקה ל-א' טיפול רפואי ראשוני אחרי שסבל מחבלות וחתכים באוזנו ובראשו, וכמה שעות לאחר מכן, אחרי שפונה לביתו, א' חש ברע ונסע לחדר המיון בבית החולים לקבלת טיפול רפואי. "הרגשתי כאבי ראש, סחרחורות וכאבים בכל הגוף", מספר א', "מהר מאוד פיניתי את עצמי לבית החולים ואחרי סדרת בדיקות שוחררתי חזרה לביתי"

שני האחים התוקפים נלקחו לחקירה, קשרו את עצמם לאירוע, ומעצרם הוארך ביומיים. השניים הובאו להארכת מעצר שנייה, ולמרות שהשופטת ציינה שקיימות ראיות נגדם בגין תקיפת השוטר, היא הורתה לשחררם למעצר בית של שישה ימים. המשטרה מצדה הגישה ערר על ההחלטה בנימוק שהחשודים מסוכנים לציבור ואם ישוחררו ישבשו את החקירה נגדם, ופרקליטיהם של האחים, עורכי הדין יובל זמר וששון בר עוז, ביקשו לדחות את הערר. בית המשפט המחוזי מצדו אכן דחה את הערר והאחים שוחררו למעצר בית.

"איזה מסר מעבירים השופטים לאזרחים שגופם של השוטרים הפקר ומותר להכות אותם? זה עצוב מאוד. נחצה פה קו אדום", אומר א' בעצב. "הפיקוד הבכיר גיבה אותי, תמך בי ונלחם כדי שהם יישארו במעצר. זה נתן תחושה טובה שלא הפקירו אותי, ואני מקווה מאוד שגם בית המשפט יעשה כףך ויימצה את הדין עם התוקפים".