סרטון גזעני שרץ ברשתות החברתיות בשעות האחרונות מעורר סערה גדולה במגזר הבדואי ובכלל. בסרטון, נראה כוכב הילדים רוי בוי (רועי עוז) מטייל בנגב עם ילדיו, עוצר את רכבו ליד שני ילדים בדואים. רוי בוי פונה לילדיו שיושבים מאחור ושואל: "מי רוצה להאכיל בדואי?". כשילדו הקטן נענה לבקשה, הוא מעביר לו עוגייה ואומר: "קח יאיר, תו לו". לאחר מכן, פונה האב שוב לילדיו ושואל את השאלה שוב, כשאלה לא עונים, הוא שואל: "אתם לא רוצים להאכיל בדואי?", אך הילדים מסרבים.

האב שאל את ילדיו: "מי רוצה להאכיל בדואי?"  01 (צילום: mako)
סרטון גזעני מעורר סערה | צילום: mako

שני הילדים הבדואים עומדים בעיניים עצובות מול בני המשפחה. אחד הילדים אף מבקש מהאב עשרה שקלים וזה עונה בערבית "רוצה אלף שקל?" בזמן שאשתו זורקת לילד עשר אגורות.

הסרטון הופץ ברשתות החברתיות וכאמור גרם לזעם גדול בקרב המגזר הבדואי. "זה מעשה חמור מאוד להשוות בדואי לחיה בגן חיות או בספארי. זה גזעני ומבטא לכאורה שלטון עליון של יהודי על בדואי״, אומר מנהל אגף הרווחה בעיריית רהט, סעיד אלעוברה, בשיחה עם mako. “ככה אב יהודי מחנך את ילדיו להתייחס לבדואי, כאל חיות ולא כאל בני אדם".

"אני מקווה שהציבור היהודי ונבחריו יתקוממו למראה הסרטון הזה ויגנו אותו. אסור שדברים כאלה יתרחשו בחברה הישראלית". לדבריו של אלעוברה, "אנשים רבים במגזר הבדואי נעצבו וזעמו כשצפו בסרטון. בדואי הוא אדם שווה זכויות ליהודי. מה שקרה פה מציג אותנו הבדואים כפרימיטיביים, כחיות שגרות במדבר, עניים וחסרי כל. האב הזה צריך לעבור סדרת חינוך באזרחות ולהתנצל על הסרטון שהפיץ. יושבת לידו אשתו ויחד עם ילדיהם צוחקים על הילדים הבדואים. זו גזענות והסתה". גורמים נוספים במגזר קוראים למשטרה לאתר את האב ולזמנו לחקירה.

מדוברות המשטרה נמסר: "בהמשך לפניות כתבים נציין כי הסרטון המופץ בשעות האחרונות ברשתות החברתיות, בו נראים שלושה קטינים כשהם נשאלים על ידי נהג הרכב: "מי רוצה להאכיל בדואי?", יועבר לבחינה בחטיבת החקירות".