חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב עצרו בימים האחרונים כ-20 עבריינים המעורבים ברצח העבריין שמעון רביבו מאור יהודה בחודש אוקטובר. בן העצורים - אב ובן ממרכז הארץ והעבריין דביר כהן, המואשם גם בניסיון הרצח של העבריין בן כהן "הקטן".

בימים האחרונים שוחררו שלושה חשודים אבל הראיות נגד חלק גדול מהמעורבים ברצח התחזקו. החוקרים טוענים שיש בידיהם ראיות חזקות לפענוח הרצח. 

על פי החשד, המעורבים ברצח השתמשו במילות קוד. התיק עצמו מלווה על ידי פרקליטה בכירה מפרקליטות מחוז תל אביב הנמצאת בקשר עם צוות החקירה המיוחד שהוקם.

במהלך הארכת מעצרם של החשודים בשבוע שעבר בבית משפט השלום בתל אביב, החוקר חשף כי הם בימ"ר תל אביב הוכנה טבלה מסודרת לגבי כל אחד ואחד מהחשודים לגבי חלקו ברצח רביבו ואשר הוגשה לעיון שופטת המעצרים. 

במשטרה חושדים שהמעורבים ברצח הצמידו לאופנוע של רביבו מכשיר מעקב שסייע להם לדעת בכל זמן נתון היכן הוא נמצא דבר שסייע להביא לחיסולו. חלק מהחשודים שמרו על זכות השתיקה ואחרים השיבו לשאלות החוקרים אבל הכחישו כל קשר לרצח.

סנגורם של האב והבן, עו"ד שחר חצרוני ממשרד נוי-סננס-שפרלינג-חצרוני, הביע תמיהה מדוע אם השניים חשודים בעבירה חמורה כמו רצח. בנוסף חצרוני שאל בדיון מדוע לא נעצרו כבר לפני כשבועיים, ולמה החוקרים התמהמהו במעצרם. החוקר השיב: "אנחנו לא מבצעים מעצרים עד שיש לנו תמונה ברורה, שיש לנו מספיק ראיות בשביל ללכת עם זה קדימה. בשביל שלא נעצור בן אדם בלי ראיות".

החוקר טען בדיון כי בימ"ר תל אביב ישנה תכנית חקירה מסודרת לגבי כל אחד ואחד מהחשודים, והחוקרים מחליטים באיזה עיתוי  לבצע את המעצרים של החשודים בהתאם להתקדמות החקירה. ההערכה היא שעד המדינה בתיק ניסיון הרצח של אלי מוסלי סייע לחזק ראיות נגד מעורבים ברצח רביבו.

החוקר ציין שעל המשטרה לבצע 100 פעולות חקירה בתיק וביקש להאריך בעשרה ימים את מעצר החשודים. מעצרם של האב והבן הוארך בחמישה ימים.

השופטת, שעיינה בחומר הראיות, ציינה כי מעורבותו של העבריין דביר כהן, שנאשם בניסיון הרצח של אלי מוסלי, דומיננטית מאוד בתיק הרצח של רביבו. עוד מתברר כי העבריינים שלומי נאימצ'יק ואבי ניסני חשודים בתכנון הרצח וגם במקרה שלהם מעצרם הוארך.