הרשויות בקולומביה מצאו כמה סימנים כיצד נראו האחראים לרצח התובע הפרגוואי מרסלו פצ'י, באי בארו בקרביים. התובע, הידוע במלחמתו בפשע המאורגן, נורה שלוש פעמים ב-10 במאי בשעה שהיה בירח דבש עם אשתו, העיתונאית קלאודיה אגילרה, ימים ספורים לאחר חתונתם והכרזתם על הריון ראשון. ככל שעוברים הימים מאז הרצח, מתבררים פרטים נוספים אודות החיסול שתוכנן בקפידה.

לפי הרשויות, המחסלים רכבו על אופנועי ים בעת ביצוע הרצח. בימים האחרונים פורסם סרטון המציג את הרגע בו שני חשודים שוכרים את אופנוע הים. אחד מהם חבש כובע, לבש בגדים שחורים ומשקפיים כהים. חברו לבש חליפת הצלה, חולצת טריקו לבנה ומכנסיים קצרים.

על פי משטרת קולומביה, החשודים שכרו את האופנוע ל-30 דקות. "עם זאת, הם השתמשו בו רק 16 דקות, חזרו למקום, מסרו אותו בחזרה והחליפו בגדים", סיפרו במשטרה המקומית. בסרטון ניתן לראות כיצד החשודים ברצח קיבלו את מפתחות האופנועים ועזבו את המקום בליווי עובד מחברת ההשכרה. כלי התקשורת המקומיים פרסמו את התמונות שהתקבלו על סמך הסרטון.

תיעוד החשודים ברצח משכירים אופנועי ים
תיעוד החשודים ברצח משכירים אופנועי ים

למעשה, המשטרה הארצית חשפה תמונה דומה של החשוד חובש כובע ב-10 במאי. "החשוד הוא בעל מבטא קריבי, אך ייתכן שהוא לא קולומביאני, הגובה הממוצע שלו הוא 1.74 מטר ועור פנים לבן. היה לו סווטשירט עם שרוולים ארוכים וכובע, התמונות הראשונות מאפשרות לנו לזהות אותו באופן ראשוני, אם מישהו יראה את התמונה של האיש יהיה קל לזהות אותו", הסביר קצין בכיר במשטרת קולומביה. הפרטים הללו נאספו הודות לאיסוף חומרים ממצלמות האבטחה של המלון בבארו, שם היה פצ'י עם אשתו ובו הם חגגו את ירח הדבש שלהם.

פצ'י, שהביא להסגרת בכיר חיזבאללה לארצות הברית, הפך ליעד גם עבור ארגון הטרור הלבנוני. הרשויות בקולומביה ובארה"ב מצאו סימנים המעידים על כך שארגון טרור בינלאומי עומד מאחורי חיסולו של התובע. "בגלל מאפייני הרצח, שכלל יריות בפניו, אנו מאמינים כי מדובר בנקמה על חקירה שניהל לאחרונה פצ'י עם ה-DEA (הסוכנות למלחמה בסמים בארה"ב) ואשר פגעה בחיזבאללה", אמר גורם בחקירה. "זו קבוצה קיצונית שנמצאת באזור כבר הרבה זמן ויש לה חוליה בקולומביה".

התובע מרסלו פצ'י ואשתו בירח הדבש (צילום: אינסטגרם aguileraclaudi)
פצ'י יחד עם אשתו בירח הדבש | צילום: אינסטגרם aguileraclaudi

בכיר החיזבאללה שהוסגר הוא נאדר מוחמד פרחאת, שנעצר ב-2018 בסיודד דל אסטה והועמד לדין בשנת 2019 על ידי בית משפט בארה"ב בגין פשיעה של הלבנת הון וסחר בינלאומי בסמים. שלטונות המדינה בצפון אמריקה בודקים אם ההוראה להתנקש בפצ'י הגיעה מהכלא שבו נמצא הלבנוני. מנגד, החוקרים הקולומביאנים אינם שוללים כי רצח התובע הפרגוואי קשור למבצע במהלכו נגמרה מכה של יותר מ-100 מיליון דולר לפשע המאורגן.

View this post on Instagram

A post shared by Claudia Aguilera Quintana (@aguileraclaudi)

הרשויות טוענות כי איש לא ידע שפצ'י נמצא בקולומביה, ומשום כך לא היו לו שומרי ראש. הרצח של פצ'י, שמעורר הדים באמריקה הלטינית, מרגש רבים בעולם גם בגלל התזמון בו התרחש - ימים ספורים לאחר חתונתו עם אגילרה ומיד לאחר שהודיעו כי הם מצפים לתינוק. "שני גברים הגיעו, התקרבו, ירו בו ועזבו; שומר רצה להתקרב אבל הם גם ירו בו", סיפרה אגילרה, שגם ציינה שפצ'י לא קיבל איומים לפני הרצח. עד כה לא נתפסו חשודים במעשה, ומשטרת קולומביה ממשיכה במצוד אחריהם יחד עם ממשלות פרגוואי וארה"ב.