סין: רשויות החוק במזרח המדינה דחו את ערעורו של אחד מראשי הפשע הגדולים במחוז היינן, וקבעו כי יש להוציא לפועל את גזר דין המוות שלו.

הונג הונגפה נידון למות עוד בתחילת השנה האחרונה, סמוך להתפרצות הנגיף בסין, בעוון 17 סעיפים פליליים הכוללים עבירות של פשע מאורגן, תקיפה ומתן שוחד.

הונגפה, המוכר ברחבי מחוז היינן גם בתור "הבוס השחור", נעצר בינואר 2019 בעיצומו של מבצע משטרתי אדיר שכלל יותר מ-1,200 שוטרים, וחוקרים מקומיים טוענים כי הנאשם היה אחד הגורמים הבכירים בעולם התחתון של מזרח סין מזה יותר מ-30 שנה.

תמונות מהמשפט שנערך בבית הדין הגבוה בהיינן פורסמו בשבוע האחרון ברשת, ובהן ניתן לראות את הונגפה יושב על ספסל הנאשמים כשהוא לובש חליפת בידוד, משקפי מגן ומסכת פנים.

בית המשפט דרש מהמאפיונר ללבוש את בגדי המיגון בעקבות התפרצות של נגיף הקורונה בבתי הסוהר של המחוז, והגעתו לבית המשפט כשהוא מבודד כולו הפכה לאחת התמונות הוויראליות ביותר בסין בימים האחרונים.

חוקרי משטרת סין טוענים שהונגפה נכנס לעולם הפשע בתחילת שנות ה-80 בתור אחד הסגנים של אביו, פקיד ממשל מושחת שפעל במחוז היינן, ובשנת 1995 הוא כבר הפך לאחד הגורמים הבכירים בארגון ששלט ביד רמה על בתי הקזינו במחוז ומכרות לא חוקיים. בשיאו, ההון העצמי של הונגפה הוערך ביותר מ-230 מיליון דולר.

אגב, מתברר שהונגפה לא היה היחיד שערער על גזר דינו, וסוכנות ידיעות סינית מדווחת כי יותר מ-80 נאשמים הגיעו לדיון בבית המשפט כשהם לובשים חליפות בידוד, משקפי מגן ומסכות פנים, ולמרות המצב הרגיש במדינה, בית הדין קבע כי גזר הדין של כולם נותר כפי שהיה, וחלקם קיבלו עונשי מאסר ממושכים בזמן שאחרים נידונו למאסר עולם.