חוקרי המשטרה שחקרו את רצח אודיה גבאי ז"ל, אם לחמישה מקריית אתא שנורתה למוות במועדון בחיפה בחודש שעבר, הצליחו להפליל את הנאשם ברציחתה, עבד אל זראזק אברס, בין ביתר באמצעות חולצת הפסים שאותה לבש בשעה שירה לעבר כניסת המועדון. 

גבאי, בת 34 במותה, נפצעה אנושות לאחר שאברס ירה 15 כדורים אל עבר מועדון "הגולדן" בעיר על רקע עימות שפרץ בינו לבין מנהל המקום. הקליעים פגעו בחלונות ובכניסה. אחד הקליעים פגע בפלג גופה העליון של גבאי פצע אותה וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותה בבית החולים רמב"ם. החולצה שלבש בעת הירי סייעה להפליל אותו לאחר שתועד חוזר למקום לנקום בבעלים כשהוא לבוש באותם בגדים. סרטוני מצלמות האבטחה תיעדו אותו נכנס למועדון ומבצע את הירי באותה חולצה.

"אברס וחברו היו עצבניים מאוד וחזרו לנקום אחרי שחטפו מכות במועדון ונגרמו להם חבלות. הם היו נחושים לנקום בבעלים שאיתם התקוטטו", הסביר גורם במשטרה, "הוא תועד על ידי סרטוני אבטחה נכנס למועדון עם אותה חולצת פסים וחוזר לבצע ירי באותה חולצה".

אמצעי נוסף שסייע לחוקרים בהעמדתו לדין של אברס בגין רצח גבאי היה הפללתו על ידי חברו הטוב, שסיפר מה אירע בליל הרצח. השניים עבדו יחד בחברת משלוחים והגיעו לבלות במועדון.

מלבד הפללתו על ידי חברו, אברס נפל למלכודת שהטמין לו מדובב משטרתי שהוכנס לתאו במתקן המעצר. אברס הודה בפני המדובב שביצע את הירי לעבר המועדון ובכך למעשה הודה ברצח.

"רבתי  בעלי המועדון. הייתי עצבני מאוד. הם הרביצו לי ולחבר שלי מ'. נשארו לי חבלות על גוף. אמרתי שאני רוצה לז**ן את אחותם של אלה שהרביצו לי. באתי עם מ' חבר שלי למועדון עם רכב 'ברלינגו'. קיפלתי את לוחית הרישוי. החנינו את הרכב ברחוב בן יהודה, לא הרחק מהמועדון באתי  לנקום בהם. יריתי לעבר המועדון וברחתי", הודה אברס בפני המדובב. 

בחקירתו, אברס הכחיש שביצע את הרצח. "אני לא יריתי לעבר המועדון ולא הייתי באזור בכלל. אתם מתבלבלים עם אדם אחר", טען להגנתו, "אני לא זוכר איפה הייתי באותן שעות". כאשר החוקרים הטיחו בו בחדר החקירות את הראיות נגדו הוא השיב: "זה לא מעניין. אני לא רצחתי".

העובדה שאברס שיקר בחקירה ושלא היה לו אליבי מוצק רק הוסיפו לתיק הראיות נגדו והובילו להגשת כתב אישום נגדו בגין רצח, שימוש בנשק והחזקתו.