"ההורים שלי התחילו להראות תסמינים של המחלה ושבועיים מאוחר יותר הם כבר היו בטיפול נמרץ": בני זוג תושבי צפון קרולינה מתו לאחרונה מנגיף הקורונה בטווח של דקות ספורות אחד מהשנייה, ובסוף השבוע חשף בנם את כל הפרטים על הטרגדיה המשפחתית.

ג'וני לי פיפלס (67) ואשתו מזה 48 שנה קאת'י (65), הציגו תסמינים של קורונה בתחילת החודש שעבר, ובנם, שיין פיפלס, מספר שבהתחלה כמו חולים רבים אחרים - עלה להם החום והם איבדו את חוש הטעם שלהם - אבל מהר מאוד מצבם התדרדר והם אושפזו ביחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי נובאנט שבעיר סיילסבורי.

בשיחה עם סוכנות ידיעות אמריקאית, סיפר שיין על ההתדרדרות המהירה במצבם ואמר: "שבועיים אחרי שפיתחו תסמינים הם כבר מצאו את עצמם מונשמים, ומשם המצב רק הלך והחמיר. הנחמה היחידה שלנו הייתה שאנשי הצוות הכניסו את שניהם לאותו חדר בבית החולים".

"יממה אחרי שהכניסו אותם יחד ליחידה לטיפול נמרץ האחיות שילבו להם את הידיים בזמן שהם היו מורדמים", סיפר שיין בהתרגשות", מאוחר יותר נאלצו הרופאים להכריז על מותם בהפרש של 4 דקות אחד מהשנייה. אני יודע שזה נשמע בלתי נתפס, אבל מי שהכיר את הוריי יודע שזו הייתה הדרך היחידה שלהם להיפרד אחד מהשנייה".

"קורונה זאת לא בדיחה וזאת לא קונספירציה", הסביר שיין. "תשמרו על עצמכם, על המשפחה שלכם ועל החברים שלכם. אני לא רוצה שאף אחד אחר יפגע. אני לא רוצה שאף אחד אחר ירגיש את הכאב העצום שאני חש עכשיו".

כזכור, זו לא הפעם הראשונה בה בני זוג מתים מהנגיף הקטלני בטווח של דקות בודדות אחד מהשנייה, ובתחילת אפריל, סיפרנו כאן על אדריאן וסטיוארט בייקר, מבוינטון ביץ', פלורידה, שמתו מקורונה בטווח של 6 דקות אחד מהשנייה אחרי שהיו נשואים במשך 51 שנה.

מאז התפרצות הנגיף חלו בארה"ב יותר מ-6.4 מיליון בני אדם, ומתוכם, למעלה מ-193 אלף אזרחים מתו מהמחלה. צפון קרולינה מוגדרת בינתיים כמוקד ההתפרצות ה-9 בגודלו בכל המדינה עם יותר מ-183 אלף נדבקים ו-3,047 מתים נכון לשעה זו.