תושב השרון, שהורשע בתקיפת סתם ואיומים כלפי גרושתו, לא ייענש בגלל שירותו הצבאי במהלך המלחמה - כך קבע שופט בית משפט השלום בנתניה גיא אבנון.

לפי כתב אישום שהגישה לשכת התביעות במשטרת מרחב השרון, גרושתו של א' התלוננה במשטרה כי קילל אותה ואיים "לשחוט אותה". "עוד פעם אחת אני שורף לך את הפנים, לא תצאי מהבית בחיים שלך. אם תאיימי עליי עוד פעם עם המשטרה אני שוחט אותך חיה. אני אשחט אותך אם תדברי איתי עוד פעם אחת... אני מגיע עכשיו הביתה וזה ייגמר באסון כבד", תיאר כתב האישום את מסכת האיומים.

בסעיף אישום אחר נטען כי א' הגיע לבית גרושתו, ובנוכחות בנותיו דחף אותה על המיטה שבחדר. האישה, שחששה ממנו, הגנה על עצמה ובעטה בו. היא ביקשה ממנו שיירגע אבל הוא איים עליה: "אני אשחט אותך. את לא תהיי בחיים בשביל זה".

האיש, א', בן 52, שאת שמו המלא לא נפרסם כדי לשמור על פרטיות גרושתו וילדיו, חתם על הסדר טיעון שבמסגרתו הודה במעשים החמורים שיוחסו לו והורשע. במסגרת הסדר הטיעון עליו חתם עם התביעה המשטרתית, נקבע שהוא ירצה 350 שעות שירות לתועלת הציבור ויפצה את גרושתו בסכום של 2,500 שקל. כמו כן הוא יהיה במשך שנה וחצי תחת פיקוח של שירות המבחן - שהגיש תסקיר לבית המשפט, שבו נחשף כי א' לא ביצע את עבודות השירות שנגזרו עליו. א' טען להגנתו כי הוא נקלע לחובות כספיים ונאלץ לעבוד שעות רבות ביממה, ולכן לא הספיק לבצע עבודות שירות. לדבריו, הוא עבר הליך שיקומי ממושך וזכה לשבחים מאנשי שירות המבחן.

במקביל, גויס א' לשירות מילואים בעזה מאז שבעה באוקטובר, נפצע והתעקש לחזור לשרת ביחידה שלו. מפקדו שלח מכתב לנשיא המדינה, שבו תיאר את שירותו הצבאי המסור של א' ואת אומץ ליבו כשפעל תחת אש להילחם במחבלים, נפצע והתעקש לחזור לרצועה כדי לסייע לחבריו ליחידה בפעילותם המבצעית.

התובע המשטרתי טען כי במצב דברים אחר, היה צריך לגזור על א' עונש חמור בהרבה, בגלל שלא ביצע את עבודות השירות, אבל בעקבות המלחמה המצב השתנה. השופט גיא אבנון החליט בצעד חריג לבטל  את עונש שהוטל על א' - עבודות שירות לתועלת הציבור - וזאת כהוקרה על פעולה במלחמה בעזה וסיכון חייו למען חבריו ליחידה.

"הנאשם כמו רבים וטובים אחרים התגייס למלחמה הותיר את 'חייו האזרחיים' מאחור, והחל לשרת את מדינת ישראל... הונחו לפניי אישורים על תקופת המילואים הממושכת שהנאשם מבצע, המלצה של מפקדו של הנאשם המתאר את תפקודו הראוי להערכה", ציין השופט בגזר הדין, "מפקדו של הנאשם פנה לנשיא המדינה במכתב שבו תיאר את פעילותו. א' מגלה יכולות פיקוד ומנהיגות גבוהות אשר באות לידי ביטוי בשטח בתוך רצועת עזה במקומות מאוימים תחת אש. סופר כיצד הנאשם נפצע במהלך ביצוע אחת המשימות, אך זמן קצר לאחר מכן חזר ליחידה כשהוא פצוע".