מלחמות הכנופיות וארגוני הפשע ממשיכות לגבות מחיר: צעיר בן 18 נורה בשוגג ביום שלישי האחרון בשדרות בן גוריון באשקלון, אחרי שעבריין רעול פנים שלף אקדח תשעה מ"מ וירה כמה כדורים לעברו של עבריין יריב ששהה לצד קבוצת נערים שעמדה באזור לגמרי במקרה.

"עמדנו ברחוב ודיברנו אני ועוד כמה חברים, ופתאום מישהו רץ לכיוון שלנו, הוציא אקדח והתחיל לירות", משחזר בשיחה עם mako אחד הנערים שנפגע מהירי, תלמיד ישיבה בן 18 שאמור להתגייס בקרוב. "התחלנו לברוח לכל הכיוונים וחיפשנו מחסה. אין לנו שום קשר לעולם הפשע ולא הבנו מה קורה. אחד הכדורים עף לכיוון שלנו וחלק מהרסיסים חדרו לי לרגל. זה היה ממש מפחיד והוא יכול היה להרוג אותי בטעות או מישהו מהחבר'ה שהיו איתי".

הנער, שנפגע כאמור ברגליו, פונה על ידי אביו לבית החולים ברזילי בעיר ואושפז במחלקה האורתופדית. "הוא יכול היה להרוג לי את הילד. זה מפחיד לחשוב שעבריינים השתלטו על הרחובות ואי אפשר להסתובב פה חופשי", אומר בשיחה עם mako אביו של הנער. "אין שוטרים ברחובות ונהיה פה ג'ונגל. כל אחד לוקח אקדח או רובה ויורה על אנשים".

"כנראה כולם שכחו שרצחו פה נערה (הכוונה לשקד שלחוב ז"ל, שנרצחה ב-20 ביולי 2003 על ידי עבריינים שירו לעבר מכונית בה נסעה מתוך מחשבה שיריבם, ראש ארגון הפשע, שלום דומרני נמצא בתוכה). אלו אנשים חסרי מצפון שחיי אדם הם כלום ושום דבר בעיניהם. היום הבן שלי ניצל, אבל מי ערב לכך שמחר לא יהרגו פה בטעות אזרח חף מפשע?", זועם אביו של הצעיר.

מקרה הירי הזה מצטרף לעוד שלושה מקרי ירי שהתרחשו בשבועיים האחרונים בין כנופיות יריבות של עבריינים שחבריהם מזוהים עם ראש ארגון הפשע, שלום דומרני, שהשתחרר לאחרונה מהכלא, ובאחד המקרים נפצע צעיר נוסף שפונה לבית החולים. שתי הכנופיות, שכאמור משליטות טרור בעיר, אמנם מזוהות עם דומרני ונלחמות על השליטה באשקלון, אך לדומרני עצמו אין קשר למקרי הירי האחרונים.

ירי אשקלון (צילום: פרטי)
הנער לאחר שפונה לבית החולים | צילום: פרטי

"שלום דומרני לא קשור למלחמה בין שתי הכנופיות האלה. המלחמות בין האנשים שפעם היו מזוהים איתו התחילה הרבה לפני שהשתחרר. בגדול כל הסיפור הזה מחליש את כוחו עוד יותר", מעריך קצין משטרה במחוז הדרומי בשיחה עם mako. "אם הוא רוצה להחזיר לעצמו את הכוח והעוצמה שהייתה לו לפני שנכנס לכלא, בטח באזור לכיש, הוא יצטרך לאחד את החיילים שלו. אנחנו עוקבים אחריו ואחרי כל מה שקורה סביבו 24 שעות ביממה. בוצעו כבר כמה מעצרים של חשודים בתקריות הירי, וגם בירי של הנער איתו שוחחתם נעצר חשוד, ואנחנו עושים הכל כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע. המקרה של שקד שלחוב ז"ל לא עוזב אותנו".

גם התושבים בעיר ובעלי העסקים השונים החלו לחשוש לחייהם ונזכרים באימה במקרה הרצח של שלחוב. "יש פה פחד של התושבים מזה שנהפוך לאשדוד", מזהיר בעל עסק מוכר בעיר. "העבריינים התחילו להיכנס לעניינים, ואחרי ששלום (דומרני) יתחיל לצאת לשטח מהבית המבוצר שלו יהיה מפחיד להסתובב באשקלון. זה עניין של זמן עד שאזרחים שלא קשורים לעולם הפשע ייהרגו או ייפגעו סתם ככה".