"לא! לא! בבקשה לא!", היו המילים האחרונות ששמע גבר ארגנטינאי בשם אסקייל מעברו השני של הקו בזמן שדיבר עם אשתו, רגע לפני שאת אוזניו פילחה זעקה שגרמה לו להתמוטט במקום. 

זה קרה בשעה שהגבר, ששמו המלא טרם פורסם, עשה את דרכו חזרה לביתו מעבודתו כנהג משאית באזור רוסריו, עיר מגוריו; שהיה מספר קילומטרים מביתו שבעיר שנמצאת צפון מערבית לבירה בואנוס איירס, אשתו יצא לרחוב הסמוך לביתה, שם הותקפה על ידי שני עבריינים שניסו לשדוד ולחטוף אותה, וכעת היא נלחמת על חייה בבית החולים.

האירוע הדרמטי והמצמרר התרחש ביום רביעי האחרון, סמוך לשעה 23:00 שעון מקומי, אז אנה מריה, אשתו של אסקייל, יצאה מפתח ביתה בחיפוש אחר קליטה לטלפון הסלולרי שלה. כשהבחינה בשני הגברים שהסתובבו בצורה חשודה בסמוך לביתה, היא הבינה כי חייה נמצאים בסכנה והם עלולים לחטוף אותה, רצה חזרה פנימה, אך לא הספיקה לסגור את דלת הבית.

שני העבריינים, שהצליחו לחדור לביתה של אנה מריה, שלפו נשק אוטומטי וירו בה כדור אחד באזור העורף, גנבו את מעט הדברים החזיקה בידיה ונמלטו מהמקום. דקות ספורות לאחר מכן, אחיה של בעלה, ששהה בבית, יצא מהמקלחת ומצא אותה שכובה על רצפת הסלון כשהיא מדממת ונאבקת על חייה, והזעיק את כוחות ההצלה שפינו אותה לבית החולים כשהיא במצב קשה, שם היא מאושפזת בימים אלה כשהיא מחוברת למכונות הנשמה והרופאים עדיין נאבקים על חייה.

בשיחה עם ערוצי הטלוויזיה המקומיים, סיפר אסקייל על הרגעים הדרמטיים לאחר ששמע את אשתו מתמוטטת על הרצפה והוא נשאר חסר אונים בניסיון להבין את פרטי האירוע המזעזע. "עצרתי את המשאית בצד, הרגליים רעדו לי ולא הצלחתי להירגע", סיפר הגבר, "ידעתי שהבן שלי בן החמש נמצא גם הוא בבית ונכנסתי להיסטריה. אחרי כמה דקות שנראו כמו נצח, אבא שלי סיפר לי שאיתן, הבן שלי, הצליח לרוץ לחדרו, נעל את עצמו והתחבא מתחת לשמיכה".

"אני מבקש סליחה מאשתי שלא הייתי שם בשבילה", סיפר אסקייל בעיניים דומעות, והוסיף שבני משפחתו היו אלו שמצאו את הבן שלו רועד מפחד מתחת לשמיכה במיטתו. 

לפי הדיווח ברשתות הטלוויזיה המקומיות ברוסאריו, חוקרי המשטרה שהגיעו לביתו של אסקייל לאחר שאשתו פונתה לבית החולים מסרו כי הגנבים שירו בה נמלטו עם הטלפון הסלולרי שלה, ולאחר סריקה במקום גילו את חלקי הקליע שנורו לעבר מריה בסמוך לדלת הכניסה. "היא שוחחה איתי שניות ספורות לפני שהבינה שמשהו רע הולך לקרות", שיחזר אסקייל את הרגע הדרמטי בדמעות. "כואב לי שלא הייתי שם כדי לעזור לה ולהציל אותה".  

כעת חוקרים השוטרים את פרטי האירוע, ובעיקר ממתינים שמריה תתעורר מהתרדמת בה היא נמצאת כדי להבין האם הצליחה לזהות את שני הגברים שתקפו אותה. במקביל, אספו השוטרים את צילומי מצלמות האבטחה באזור מגוריה בניסיון לזהות וללכוד את שני הגברים שנמלטו כאמור מיד אחרי שירו בה ופצעו אותה בצורה אנושה.