המשטרה מבקשת הבוקר (שישי) להאריך את מעצרה של הפרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן שעוכבה ונעצרה אמש בתום חקירה בחשד להסתה לטרור. בינתיים, מגיעה התנגדות מכיוון האוניברסיטה העברית, שהשעתה את את הפרופסור בגין התבטאויותיה.

בהודעת מייל לסטודנטים, כתב נשיא האוניברסיטה העברית בירושלים פרופסור תמיר שפר: "האוניברסיטה העברית מתנגדת נחרצות לרבים מהדברים שאמרה פרופ' שלהוב-קיבורקיאן לפני כחודש, וגם פעלה בתקיפות בנושא זה".

האוניברסיטה העברית בירושלים (צילום: 123RF‏)
לאחר שהושעתה קיימה פגישה עם הרקטור והוחזרה לעבודתה, האוניברסיטה העברית בירושלים | צילום: 123RF‏

הוא הוסיף: "יחד עם זאת, אנו מוטרדים מאד ממעצרה של פרופסור שלהוב-קיבורקיאן, אם אכן המעצר מבוסס על הדברים שאותם אמרה בפומבי. במדינה דמוקרטית אין מקום לעצור אדם בגין התבטאויות כאלה, מקוממות ככל שיהיו. אנו קוראים לשחרר את פרופסור שלהוב-קיבורקיאן ממעצר באופן מיידי".

שלהוב-קיבורקיאן נחקרה אתמול באזהרה בחשד להסתה לטרור, לאחר שהאשימה את ישראל ברצח עם בעזה והטילה ספק בפגיעות המיניות בטבח 7 באוקטובר. זמן קצר לאחר מכן הוחלט להשאירה במעצר. 

לפני כחודש הושעתה שלהוב-קיבורקיאן מתפקידה באוניברסיטה העברית. הנימוק: "על מנת לשמור על אקלים בטוח בקמפוס לטובת הסטודנטים". לאחר ההשעייה התקיימה שיחת הבהרה בינה לבין רקטור האוניברסיטה.