ראש ארגון הפשע ניבי זגורי, המואשם בשלושה מקרי רצח (של עד המדינה טל קורקוס, אשתו דבורה הירש ואלישע סבח) שוב מסתבך. הפעם זה קורה אמנם בפרשה פחות חמורה מכל אלו שבגללן הוא יושב בימים אלה במעצר, אבל עדיין מדובר באירוע שצפוי להעסיק אותו בחודשים הקרובים.

על פי כתב האישום שהגישה לשכת התביעות במשטרה נגד זגורי נטען כי המקרה המדובר התרחש לפני כשנה וחצי כאשר זגורי ונאשם נוסף באחד מתיקי הרצח בהם הוא מואשם, העבריין אריק איטל, הורדו בתום הדיון בעניינים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע והתבקשו להיכנס לתאי ההפרדה במרתף בית המשפט.

השניים נשלחו לתאי ההפרדה עד להעברתם לכלא אשל בו הם יושבים, אך מתברר שהעניין לא עבר בשתיקה. "ניבי ואריק סירבו להיכנס בנפרד לתאי ההפרדה", מספר מפקד לוחמי יחידת נחשון שליווה את השניים. "הם רצו להישאר יחד בתא מעצר הגדול יותר בבית המשפט ואי אפשר היה לשכנע אותם".

בהמשך, כך מתברר, התפתח ויכוח אלים מילולית בין לוחמי נחשון לזגורי ואיטל, ובשלב מסוים השניים רצו ללכת לשירותים להתפנות - מפקד היחידה שהגיע למקום הבהיר להם שהם ייכנסו לשירותים אחד אחרי השני ולא ביחד.

גם כאן העניינים התלהטו, זגורי התעצבן והחל לקלל את לוחמי נחשון בקללות קשות, סירב לבקשה להיכנס לתא הפרדה עד שהלוחמים נאלצו להשתלט עליו ולכבול אותו בידיו וברגליו. "ביקשתי ממנו שלא ייצא מהתא", העיד מפקד הלוחמים בעדותו במשטרה, "אבל הוא דחף אותי באמצעות אגרוף בבטן".

מיד לאחר האירוע זגורי הובל לחקירה שנוהלה על ידי חוקרי משטרת ישראל בשב"ס דרום, ולאחר מכן שוחרר והוחזר לתא ההפרדה בכלא. תיק החקירה הועבר ללשכת התביעות במשטרת מרחב הנגב, ובראשית השבוע הוחלט על הגשת כתב אישום נגד זגורי בגין עבירה של תקיפת עובד ציבור, ומשפטו בנושא זה צפוי להיפתח בקרוב.