אורי אברהם, תושב לוד, מתקשה להתגבר על אירועי הלילה שעבר עליו ועל בני משפחתו אחרי ששכניו הערבים הציתו לפנות בוקר את שני כלי הרכב שלו. "כאב המשפחה אני מרגיש שנכשלתי אחרי שלא יכלתי להגן על הרכוש שלנו", מספר אברהם בשיחה עם mako. "זו תחושה נוראית לראות את השכנים הערבים שלי פורעים חוק ומשמידים רכוש".

לדבריו של אברהם, מספר צעירים ערבים הגיעו לחניית הבניין בו הוא מתגורר יחד עם בני משפחתו והציתו את כלי הרכב שלו ושל שכניו. "פחדתי לרדת למטה ולהתעמת איתם. פחדתי שיעשו בי לינץ'. הם שרפו את המכונית הפרטית שלנו וגם את זו של העבודה".

"התקשרתי למשטרה ודיווחתי להם און ליין על ההצתות, אבל המוקדנית אמרה שאין להם כוחות לשלוח והיא תחפש ניידות", מוסיף אברהם בקול שבור, "קשה לי להאשים רק את המשטרה במצב, אבל אם לילה קודם התרחשו כאן אירועים כאלה בדיוק אז למה המשטרה וכוחות הביטחון לא נערכו בהתאם? למה לא שלחו כוחות לטפל באותם פורעים שגרמו לנו טראומה קשה מאוד שייקח לנו זמן רב להתגבר עליה?".

עוד מוסיף אברהם כי עד כמה שידוע לו עשרות משפחות יהודיות בלוד נותרו ללא חשמל לאחר שהמתפרעים הציתו ארונות חשמל בבניינים בהם מתגוררים תושבים יהודים. "יש תושבים יהודים בעיר שמחזיקים כלי נשק ברישיון ופחדו לירות לעבר הפורעים מהחשש שהמשטרה תעצור אותם. הפקירו אותנו, זה היה פוגרום לכל דבר".

"יש אנשים שלא מוכנים יותר לשתוק וייקחו בקרוב את החוק לידיים בגלל אוזלת היד של המשטרה", זועמים תושבים נוספים עמם שוחחנו. "באו לפה עשרות חבר'ה מיהודה ושומרון עם נשק, התעמתו עם הפורעים והרסו מכוניות של תושבים ערבים".

ל-mako נודע כי כמה משפחות יהודיות שעזבו ביממה האחרונה את לוד כדי להעביר את ילדיהם לבני משפחותיהם המתגוררים במרכז הארץ נחרדו לגלות שבתיהם נבזזו עם חזרתם לעיר. "כמה צעירים ערבים פרצו לבתים וגנבו לשכניהם היהודים כסף מזומן, תכשיטים ואפילו בגדים ושמיכות", מספר אחד מתושבי העיר, "מה שקרה כאן הלילה מזכיר ימים אפלים מההיסטוריה".