זוועה במקסיקו: רשויות האכיפה בפואבלה, השוכנת כ-105 ק"מ דרום-מזרחית למקסיקו סיטי, חוקרות מקרה יוצא דופן בו אסירים מצאו גופה של תינוק באחד מפחי האשפה של בית הסוהר. ממצאי החקירה הראשוניים חושפים כי אחד האסירים מצא את גופת התינוק בזמן שחיפש מציאות בתוך פח האשפה.

גורמים המעורים בפרטי האירוע המזעזע מעריכים כי מדובר בתינוק בן שלושה חודשים לכל היותר וסיבת מותו עדיין לא ברורה, אם כי הם מצאו חתך רוחבי ארוך באזור הבטן התחתונה שלו. הסברה הרווחת כרגע היא שהתינוק שימש חברי כנופיה שהגיעו לבקר את חבריהם בשביל להבריח סמים לתוך בית הסוהר.

מיגל ברבוסה חוארטה, מושל מדינת פואבלה, התייחס לפרשה וציין שהתינוק נולד מחוץ לכותלי בית הסוהר בוודאות, וכעת הם מנסים לפענח את זהותו או את זהות אמו. "החקירה הזו תיערך באופן רגיש על מנת לגלות את האמת על הפשע הנורא הזה", הוסיף המושל. "הצעד הראשון יהיה לגלות את זהותו".

בינתיים, פעילי זכויות אדם הפנו אצבע מאשימה כלפי הרשויות, ובהודעה שפורסמה על ידי Reinserta, ארגון ללא מטרות רווח שפועל כדי לשקם עבריינים במקסיקו, נטען כי הטרגדיה הזו התרחשה בגלל שחיתות הממשל. לטענתם של אנשי הארגון, היו מקרים בעבר בהם אסירים נתפסו מבריחים נערות ליווי לאותו בית סוהר, כמו גם סמים וחפצים אסורים אחרים.

ססקיה נינו דה ריברה, אחת ממייסדות Reinserta, שוחחה על המקרה בריאיון לאתר החדשות Milenio ואמרה שהדם של התינוק על הידיים של הממשל. "האופן שבו חוקרים את הפרשה הזאת הוא פשוט אבסורד. איך זה הגיוני שאף אחד בכלא, בין אם זה אסירים, סוהרים או ההנהלה, לא ידע שתינוק נכנס לשם – חי או מת. לא רק זה, הם כל כך לא מחוברים למה שקורה בשטח, שהם אפילו לא הבחינו שהוא לא יצא משם".