שופט בית משפט השלום בתל אביב החליט לשחרר את למעצר בית באיזוק אלקטרוני את נהוראי סויסה, תושב בני ברק בן 20, שהואשם בתקיפה אכזרית בכביש של נהג שהעיר לו, זאת למרות ששירות המבחן עדיין לא הגיש תסקיר בעניינו.

התקיפה אירעה לפני כשלושה שבועות ברחוב עזרה בבני ברק. לפי כתב האישום שהגישה יחידת התביעות המשטרתית לבית משפט השלום בתל אביב, ר', נהג רכב פרטי, העיר לסויסה על כך שהוא רוכב בפראות על האופנוע שלו.

"הערתי לו שהוא משתולל עם האופנוע על הכביש ומסכן אנשים. הוא בתגובה אמר לי: 'יש לי סכין אני אדקור אותך' וחבט במראה הימנית של המכונית", שחזר ר' בעדותו בתחנת משטרת בני ברק שחקרה את הפרשה.

סויסה התקדם לעבר המכונית של ר' וחסם את דרכו. ר', שהתקדם בנסיעה איטית, פגע באופנוע של סויסה וכתוצאה מכך הוא נפל על הכביש. "הוא הוריד את הקסדה מהראש שלו, בא אליי בריצה בעת שישבתי במכונית עם בני משפחתי. היו ילדים קטנים. הוא לקח את הקסדה שלו וחבט בחוזקה בחלון", סיפר ר' לחוקרי המשטרה, "הוא משך אותי, פתח את דלת המכונית, בעט בי פעמיים, היכה אותי, משך אותי כדי להוציא אותי החוצה. הוא חבט בי בקסדה בחוזקה עד שהיא נשברה. הוא איים עליי: 'אני אגיע אליך הביתה ואשחט לך את הילדים', הוא בעט בי עוד שלוש פעמים, נתן לי אגרופים וטרק חזק את הדלת של המכונית. מהפחד שהוא יפגע בהם הילדים ואשתי ברחו מהמכונית. לאחר מכן הוא נתן מכה למכסה המנוע, בעט בדלת וכופף אותה, ואמר לי: 'סע סע מהמקום'".

ר' התקשר למשטרה לדווח על התקיפה. סויסה נעצר ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה. הוא סבל מחבלות ודימום ונזקק לטיפול רפואי.

סויסה הכחיש שתקף את ר'. בפני החוקרת בתיק הוא אמר: "לא איימתי עליו, הוא קיבל את המכות שלו. מה שהוא היה צריך לקבל". לאחר מכן, כאשר החוקרים הציגו בפני סויסה את הסרטונים המפלילים אותו, הוא לקח אחריות: "האירוע יצא מכלל שליטה. אני מתנצל".

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של סויסה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו לאור חומרת מעשיו. עוד נטען שבחדר החקירות איים על החוקרת וחרט בקיר באמצעות האזיקים.

סנגורו של סויסה, עו"ד קובי בן שעיה, ביקש לשחררו למעצר בית מאחר ואין לו עבר פלילי, שהוא ביקש סליחה על מעשיו והתנצל.

התובעת המשטרתית התנגדה נחרצות לשחרורו של הנאשם מאחר והוא ביצע עבירה של ביריונות בכביש עקב הערה שאמר לו המתלונן והיכה אותו בברוטאליות, בין היתר באמצעות הקסדה. היא ביקשה להמתין לקבלת תסקיר שירות המבחן בטרם יוחלט אם לשחרר את סויסה, שכן לדבריה לא ניתן לתת בו אמון.

השופט אור ממון החליט לשחרר את סויסה למעצר בית מלא באיזוק אלקטרוני עד לסיום המשפט נגדו, כשבני משפחתו יפקחו עליו שלא יפר את תנאי שחרורו. גורמים במשטרה תקפו את החלטת השופט שהחליט לשחרר את סויסה למעצר בית במקום להשאירו במעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. "לא ייתכן שאדם שמואשם בעבירות חמורות כאלה המסכנות את שלום הציבור ישוחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני. מדובר באדם מסוכן לציבור, שתקף באכזריות אדם אחר בכביש ואיים להגיע אליו הביתה ולשחוט אחת ילדיו. אסור היה לשחרר אותו. איזה מסר בית המשפט מעביר לציבור? שלא מדובר בעבירה חמורה. לצערנו זו החלטה אומללה", טענו גורמים במשטרה, "נגע האלימות בכביש הולך וגובר מידי יום ובתי המשפט מרחמים על התוקפים".