ט' החלה את דרכה כבייביסיטר, ניסתה את מזלה כמעצבת ציפורניים, ובהמשך גם עבדה במשק בית. למרות זאת, אף אחת מהעבודות האלה לא סיפקה אותה, והיא הבינה מהר מאוד שהכסף הגדול באזורה נמצא בניהול מועדוני קלפים. לא עבר זמן רב עד ש-ט' החלה לנהל כמה מועדונים כאלה, ואל אחד מהם הגיע לפני כשלוש שנים טל קורקוס - מי ששימש כעד המדינה נגד ניבי זגורי.

ט' הכירה היטב את קורקוס, מספיק טוב כדי להוביל אותו מבלי שיחשוד אל דירת ההימורים ממנה ירד כמה שעות מאוחר יותר אל מכוניתו בה הוטמן מטען החבלה שהוביל למותו. "כיפה אדומה" קוראים לזה בעולם ממנו הגיע קורקוס. כמה חודשים לפני חיסולו, ט' ניהלה מספר מועדוני קלפים באשדוד, ולאחר מכן עברה לאשקלון שם נכנסה כשותפה באחד המועדונים אותם נהג לפקוד בקביעות קורקוס, יד ימינו של ניבי זגורי - מי שהמשטרה הגדירה כראש ארגון הפשע הגדול בנגב, וקורקוס הסכים לפני כעשור להצעת המשטרה לשמש נגדו כעד מדינה.

בעקבות עדותו של קורקוס, זגורי הורשע כזכור בחלק מהאישומים נגדו, ונגזרו עליו שבע שנות מאסר בפועל, ולפני כשלוש שנים הוא השתחרר מהכלא, ובניגוד לדבריה של אשתו מיכל מיד לאחר שחרורו, שטענה בכל תוקף כי היא ובעלה יחד עם ילדיהם מתכוונים לעבור להתגורר במושב שקט ולהתרחק מעולם הפשע, זגורי, כך לטענת המשטרה, החל באותו זמן ממש לרקום מסע נקמה אכזרי נגד כל מי שהיה מעורב בכניסתו לכלא.

חשיפה: המכתב של טל קורקוס למפעיל שלו
מחייל בכיר לעד מדינה. טל קורקוס | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

ב-7 במרץ 2016 נרצחה ביריות מול ילדיה דבורה הירש, גרושתו של קורקוס, ולטענת המשטרה מי שירה בה למוות היה אמיר בן שימול, בזמן שאדם נוסף בשם משה רובין המתין לו במכונית המילוט. השניים, כך לטענת המשטרה, נשלחו על ידי זגורי שסימן את הירש כמי שהשפיעה על בעלה לשעבר לשמש עד מדינה נגדו.

בליל הרצח של הירש זגורי תושאל בימ"ר נגב, שוחרר לביתו, וכעבור ימים ספורים עזב את הארץ לסין ומדי פעם קפץ לבקר חברים בקוסומוי שבתאילנד. במשטרה הבינו די בזריזות שזגורי קשור ישירות לרצח של הירש, אבל לא הצליחו להשיג מספיק ראיות נגדו, ולטענתם הוא המשיך לתכנן את נקמתו בזמן ששהה חו"ל, כשהוא נעזר בחייל הכי בכיר שלו - באריק איטל.

ביוני 2017, אחרי לילה לבן במועדון הקלפים באשקלון שנוהל על ידי ט', חוסל קורקוס שניות לאחר שהתיישב במכוניתו ותכנן לחזור לביתו. על פי החשד, איטל היה זה שהפעיל את מטען נפץ שהוטמן במכוניתו של קורקוס ולא השאיר לו סיכוי. כמה ימים לאחר מכן, איטל, כך לטענת המשטרה, המשיך את מסע הנקמה בשמו של זגורי, ורצח את אלישע סבח, אויבו המר של הבוס.

חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב עבדו במשך כשנתיים עד שהצליחו לחבר את הפאזל המורכב ולגייס שלושה עדי מדינה שהפלילו את כל המעורבים בחיסולים. אחת מהן הייתה ט', אחרי שהמשטרה חשדה שהיא זו שפיתתה את קורקוס להגיע למועדון כדי שאדם אחר שפעל בשורותיו של זגורי (ולאחר מכן הפך גם הוא לעד מדינה בפרשה) יוכל להביא למקום את איטל כדי שזה יפעיל את המטען שזגורי רכש מחברו הטוב - העבריין מיכאל מור.

בעדותה בבית המשפט סיפרה ט' כיצד הכירה את קורקוס בפייסבוק, כשנה לפני שחוסל. "הוא ניסה להתחיל איתי והחלפנו מספרי טלפון. באותו היום או למחרת הוא כבר הגיע לשחק אצלי קלפים ונדלק על המשחק. הוא היה מגיע כל יום כדי לשחק וככה זה נמשך במשך כמה חודשים טובים", העידה ט'.

דבורה הירש ז
נרצחה מול ילדיה. דבורה הירש | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

לאחר הפסקה קצרה שלקחה בניהול מועדוני הימורים, ט' חזרה לעניינים לאחר שקיבלה הצעה מפתה מחברה טובה לשעבר של עד המדינה הבכיר בתיק זגורי להפעיל מחדש את דירת ההימורים באשקלון, והסכימה לכך לאחר שנקלעה למצוקה כלכלית. "היא הציעה לי לחדש את משחקי הקלפים באשקלון ולהביא את טל לשחק אצלי. את ניבי זגורי לא הכרתי מעולם", העידה ט'.

לטענתה, זמן קצר לאחר קבלת ההצעה מחברתה, היא הבינה כי המטרה הסופית היא ביצוע "כיפה אדומה" לקורקוס וחיסולו, וכשהחברה לשעבר של עד המדינה הציעה לה סכום של 50 אלף שקל לטובת שיתוף הפעולה שלה היא הסכימה מיד להצעה בגלל מצבה הכלכלי הקשה. לשאלת התובעת בתיק, עו"ד סיגל דהן, האם היא הבינה את המשמעות של הבאת קורקוס לשחק קלפים בדירתה, השיבה העדה: "הבנתי שרוצים להביא את טל לכיפה אדומה... שרוצים לפגוע בו...".

קורקוס, שהיה ידוע בחיבתו להימורים בלע את הפיתיון של ט', לא חשד בכלום ולא הבין שזגורי עומד מאחורי ההזמנה התמימה. לדברי עדת המדינה, עד המדינה השני שהיה בסוד תכנית החיסול של קורקוס נפגש איתה מתחת לדירתה והסביר לה כיצד לגלות קור רוח בהתנהלות מול קורקוס, אמר לה שהוא ידאג לכל הכסף בערב ההימורים, ושעבור חלקה תקבל כאמור 50 אלף שקלים במזומן.

"הוא אמר שאני לא צריכה לעשות שום דבר, רק לתת פרטים על אם הוא (קורקוס) בא ומתי", סיפרה ט', "הוא אמר לי שקורקוס הרס משפחות, שהוא עד מדינה ושאסור לו לחיות".

וכך, לאחר הגעתו של קורקוס לדירה, שלחה ט' לעד המדינה הנוסף, עבריין בכיר באותה תקופה, תמונות של קורקוס משחק קלפים בדירתה, פרטים על המכונית איתה הגיעה, מתי התחיל המשחק ומתי הוא צפוי לסיים. "הוא כל הזמן שאל אותי האם טל בודק את המכונית ואיפה הוא חונה", סיפרה ט', "החשש שלי היה שישימו לו את המטען מתחת לבית, והוא אמר לי שאם היית מאשרת לו הוא היה נכנס לדירה, עושה את זה תוך כדי משחק ויורה בו כמה כדורים וגומר את הסיפור".

לאחר מעקב ממושך אחרי קורקוס, נקבע החיסול ל-26 ביוני 2017, אז עד המדינה שהגיע לדירתה של ט' ביקש ממנה במהלך הערב לסיים את משחק הקלפים בשלוש לפנות בוקר ודרש ממנה למחוק את כל ההתכתבויות ביניהם. בהמשך, חשפה העדה כיצד נמנע אסון כבד בסיום הערב אחרי שקורקוס סירב לקחת טרמפ שלושה שחקנים נוספים ששהו בדירה, ודקות לאחר מכן נשמע פיצוץ עז שהרעיד את השכונה השקטה באשקלון.

"שלוש או ארבע דקות אחרי שטל ירד שמענו פיצוץ מחריד שהרעיד את קירות הבית. משהו מזעזע שאני לא יכולה לתאר. אני מסתכלת מהחלון בחצי גוף ורואה את טל, ואז שמעתי אותו צועק: 'אימא, אימא'. ירדתי למטה וזה היה מחזה פשוט מזעזע. האוטו נשרף כליל ולא נשאר כלום, אפילו דמות לא נשארה", העידה ט'.

לאחר חקירה ארוכה וגיוס שלושת עדי המדינה, החליטה המשטרה להאשים בתיק הרצח של קורקוס את אריק איטל כמי שלחץ על השלט שהפעיל את המטען, ואת ניב זגורי כנאשם המרכזי במקרי הרצח של הירש, קורקוס וסבח. כעת רק חסרה עדותו של עד המדינה שהפעיל את ט' באותו לילה, והוא צפוי לחזור ולהעיד לאחר שעדותו הופסקה בעקבות משבר הקורונה - עדות שעשויה לשלוח את ניבי זגורי לשנים ארוכות מאחורי סורג ובריח.