בשעות הלילה הותר לפרסום כי רשויות האכיפה במקסיקו עצרו חשוד ראשון בביצוע הטבח בו נרצחו 9 מבני משפחת לָבּרון ביום שלישי האחרון על גבול מקסיקו-ארה"ב.

החשוד, שזוהה אך ורק בשם פבלו, נעצר בעיר אגואה פרייטה הסמוכה לקו הגבול שבין מקסיקו למדינת אריזונה בארה"ב. גורמים המעורים בפרטי החקירה מספרים כי החשוד נעצר כיממה אחרי הטבח כשברשותו מספר רב של כלי נשק ותחמושת רבה.

עוד דווח כי בעת מעצרו הוא שהה בבית מחסה שם הסתתר יחד עם עוד שני בני ערובה אשר לא היו קשורים לתקרית הירי על גבול צ'יוואווה-סונורה  שממשיכה להסעיר את העולם.

על פי החשד, פבלו חשוד בכך שפיקד על חוליית החמושים שפתחה באש על שלושת הרכבים של בני משפחת לָבּרון, וחוקרי המשטרה המקומית מספרים כי החשוד שייך לכנופיית סוחרי סמים שמזוהה עם פעילי קרטל חוארז, ארגון אשר נמצא במלחמה מתמדת עם קרטל סינלואה על הצירים והשטחים בגבולה הצפוני של מקסיקו.

טרם התברר האם אותו פבלו אכן מואשם בביצוע הרצח ההמוני, אך הסברה הרווחת כרגע היא שהוא וחברי כנופייתו La Linea ("הקו") היו אלו שהקימו מוצב באזור ציר הנסיעה של בני משפחת לָבּרון, ומטרתם הייתה ליירט רכבים של פעילי קרטל סינלואה במטרה להשתלט על הכניסה והיציאה ממדינת סונורה לצ'יוואווה.

על פי הסברה הזאת, ייתכן שחברי La Linea ופבלו בראשם היו משוכנעים כי שיירת הרכבים של בני הקהילה המורמונית היא שיירה שהובילה את פעילי הקרטל המתחרה, וזו הסיבה שבגללה פתחו לעברה באש.

כאמור, פבלו נעצריום לאחר הטבח, והבוקר (שעון ישראל) דווח כי משטרת מקסיקו עדיין מנסה להבין את המניע לתקיפה המחרידה ומה הקשר האמיתי של אותו פבלו למותם האכזרי של בני משפחת לָבּרון.