יצחק כהן, צעיר ישראלי בן 37, וזוגתו הדוגמנית ג'נבה לופז בת ה-27, מי שהייתה מועמדת בשנה שעברה בתחרות מלכת יופי מקומית, נעדרים בפיליפינים מאז יום שבת האחרון. כמה כלי תקשורת שונים במדינה דיווחו ב-24 השעות האחרונות על היעלמותם של השניים ופרסמו תמונה של רכבם הנטוש והשרוף שנמצא בצד הדרך, לא רחוק ממקום מגוריהם באנג'לס סיטי במרכז המדינה.

ישראלי וחברתו נעדרים בפיליפינים
רכבם השרוף של השניים בתמונה מתוך דיווח בתקשורת המקומית

 

על פי הדיווחים במדינה, מי שהעלתה את החשש להיעלמותם של השניים היא אחותה של הדוגמנית שדיווחה  לתחנת המשטרה כי הם לא מצליחים ליצור איתם קשר מיום שישי ה-21 ביוני. הקשר עמם אבד בעת שהיו בדרכם לעיר קאפאס שבמחוז טארלאק במדינה כדי לבדוק נכס שתככנו לרכוש. במשטרה המקומית הבהירו כי האנשים איתם תכננו בני הזוג להיפגש העידו ו"ההצהרות שלהם אומתו". ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי הם מכירים את הנושא, והוא נמצא בטיפול. 

ישראלי וחברתו נעדרים בפיליפינים
הרכב השרוף שאותר עם חפציהם של השניים

ביום שבת לפנות בוקר אותר רכב שרוף שעל פי החשד שייך לשניים, ובו פרטים אישיים שלהם שנשרפו, כולל תעודת הזהות של בת הזוג. "בודקים את מצלמות האבטחה באזור כדי לאמת עוד פרטים על המקרה", אמר מפקד משטרת אנג'לס סיטי לכלי התקשורת בפיליפינים, "כל צילום שנקבל יוכל לעזור לנו לפענח את החקירה". 

ארגון תחרות מלכות היופי במחוז פמפנגה, בו הייתה מועמדת לופז, מסר בהודעה רשמית לכלי התקשורת: "מודיעים בדאגה עמוקה על היעלמותה של ג'נבה לופז, ומבקשים להבהיר כי לא היה לוח פעילות רשמי במועד האמור שהוקצה למנוחת המועמדים. ממשיכים להתפלל לשלומה ולשלום בן הזוג הישראלי שלה".

ישראלי וחברתו נעדרים בפיליפינים
תעודת הזהות שנמצאה חרוכה