א',  קבלן מצליח ומוכר מנתניה, הוא אולי האדם הכי מאוים כיום בישראל. במשך חודשים ספורים הוא שרד ניסיונות חיסול רבים, לאחר שעשרות מטעני חבלה ורימונים נזרקו לעבר בתיו ומשרדו. עבריינים טוענים שא' חייב להם כמה מאות אלפי שקלים, אך לטענת מקורביו הוא לא חייב אגורה לאיש.

"לפני כמה שבועות נפגשו איתו גורמי מודיעין במשטרה ואמרו לו שהחיים שלו בסכנה ממשית, שעבריינים הוציאו נגדו חוזה חיסול ועדיף שיעזוב את העיר", חשף מקורב ל-א'. "יש עבריינים שרוצים לסחוט אותו. הוא לא מוכן לשלם שקל. הוא טיפוס נחוש, לא מוכן שיסחטו אותו, הוא לא יתקפל. יש לו כבוד עצמי, לא ייתן שישברו אותו".

בנתניה, א' נחשב לתרנגולת שמטילה ביצי זהב. לפי מקורביו, הוא יודע לקחת חול ואבנים, ולהפוך אותם לזהב, ולכן עבריינים לוטשים עיניים לעבר הנכסים הרבים שבבעלותו, בעיר - ומחוצה לה.

"יש לו חוש עסקי נדיר מאוד לעשות כסף מכלום, וזה גורם להרבה אנשים לקנא בו, לכן לא מעט עבריינים מנסים לסחוט אותו", הסביר אחד החברים של א'. "הם מחפשים אותו כל הזמן. כל החיים שלו הוא עובד קשה, יש לו הרבה נכסים, הוא אדם עשיר מאוד. למה שיחלוק את זה עם עבריינים?".

לבנת החבלה והרימונים שנמצאו בחניון
לבנת החבלה והרימונים שנמצאו בחניון

א' אמנם נחשב לקבלן מצליח בנתניה, אבל יש כאלה שטוענים שהוא אוהב להתערבב עם עבריינים מוכרים למען הריגוש, למרות שבסביבתו אומרים כי הוא אינו קשור לעולם הפשע.

"א', אוהב הרבה ריגושים, פה ושם התערבב עם עבריינים מוכרים בעיר אבל הוא לא עבריין בכלל. לא קשור לעולמות האלה", הסביר גורם עברייני בנתניה, "זה שיש לו הרבה כסף מחרפן עבריינים בעיר. אני לא מצליח להבין איך הוא שרד את כל האירועים אלה שבהם ניסו לחסל אותו".

מסע הנקמה של הקבלן המאוים
הרובה שנתפס בחניון

בעקבות זריקת הרימונים ומטעני חבלה לעבר בתיו של א' ולעבר משרדיו, הוא זומן למסור עדות במשטרה. בעדותו, א' טען שהוא לא יודע מי היה מעורב במעשים. "אין לי מושג במי מדובר, אין לי שום אויבים", טען א' בפני השוטרים.

עם זאת, במשטרה בטוחים ש-א' יודע בדיוק מי העבריינים שסימנו אותו לחיסול ומהלכים עליו אימים, אך הוא מעדיף למלא את פיו מים מחשש שימשיכו לפגוע בו.

"אנחנו בטוחים הוא יודע מי מאיים עליו וזורק רימונים ומטענים לעבר הווילה שלו, הבתים וכלי הרכב אבל הוא לא מספר את האמת", ציין גורם במשטרה, "הוא מסתיר מאיתנו מי העבריינים שמנסים לפגוע בו. עשינו פעולות חקירה רבות אבל בלי שיתוף פעולה קשה יהיה להשיג ראיות נגד העבריינים החשודים".

בתוך כך, גורמים בעולם התחתון בנתניה טוענים כי עבריינים השקיעו כסף רב עבור רכישת מטענים ורימונים ואף שילמו לעבריינים שיזרקו אותם לעבר הבתים והמכוניות שלו.

למרות שבסביבתו מכחישים של-א' יש קשר לעולם הפשע, בלשי היחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת משטרת נתניה עצרו אותו לאחרונה לאחר שבחניון תת-קרקעי בעיר שבו שהה נתפסו רובה אם-16, אקדח גלוק, שישה רימוני רסס, שלוש מחסניות מלאות בכדורים ולבנת חבלה.

פרקליטות מחוז מרכז הגישה נגדו כתב אישום חמור לבית המשפט משפט השלום בנתניה בגין החזקת נשק. לכתב האישום צורפה בקשה  להאריך את מעצרו של א' עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

בבקשה למעצר נחשפו הראיות המפלילות את א': טביעות אצבע שלו על לבנת חבלה ועל אחת המחסניות, אופנוע שבבעלותו שבו נמצאו כמה אמצעי לחימה. באמצעות עו"ד ג'קי סגרון א' הכחיש שאמצעי הלחימה שייכים לו. "יש אנשים שמעוניינים לתפור לי תיק", טען א'. 

גורמים במשטרה טוענים כי א' התחמש באמצעי לחימה כדי לנקום במי שניסה לפגוע בו ולהגן על חייו ועל חיי אשתו וילדיו. מקורבים ל-א' אומרים כי אם המשטרה הייתה עושה את עבודתה, היו נעצרים חשודים באיומים כלפיו. עם זאת, לבסוף הוא, שחייו נמצאים בסכנה, נעצר ומועמד לדין.