ארגנטינה: מלכת יופי לשעבר נידונה לאחרונה לשלוש שנות מאסר לאחר שהורשעה בהריגתו של עובד עירייה לפני כארבע שנים. רוסיו סנטה קרוז בת ה-35 נמצאה אשמה בתקרית פגע וברח במהלכה נהגה כשהיא שיכורה ודרסה למוות את פקח התנועה רמון קבררה בן ה-53.

קרוז, עורכת דין שייצגה את ארגנטינה בתחרות מיס עולם בשנת 2005, נעצרה זמן קצר לאחר התקרית אחרי שעדי ראייה זיהו אותה וכוחות משטרה הוזעקו לביתה, שם הם מצאו את הרכב הפוגע חונה ברחוב ואת מלכת היופי לשעבר יושבת בסלון ביתה.

בדיקת ינשוף העלתה כי רמת האלכוהול בדמה של קרוז הייתה גבוהה פי 17 מהכמות המותרת לפי החוק המקומי, וממצאי חקירת המשטרה הראו כי מלכת היופי לשעבר נהגה מעל למהירות המותרת בזמן שפגעה בקבררה.

 

 

ביולי 2016 היא נמצאה אשמה בהריגה ונידונה ל-4 שנות מאסר, אך למרות זאת, עורכת הדין ג'ורג'ינה לופז ליבה הצליחה לשנות את גזר הדין למאסר על תנאי בטענה שמצבה הנפשי של הנאשמת בלתי יציב ומאסר בפועל עלול לגרום לה לפגוע בעצמה.

בריאיון לכלי התקשורת המקומיים, קרוז התייחסה לפרשה המטלטלת ואמרה: "הידיעה שאני הולכת לכלא זעזעה אותי. היא משנה לך את החיים בכל כך הרבה הבטים. נפלתי קורבן לצדק סקסיסטי". 

 

 

וזה לא נגמר כאן: קרוז עלתה לכותרות בכלי התקשורת הלטיניים פעם נוספת אחרי שנעצרה בפברואר השנה בזמן שניסתה לחצות את הגבול ולהימלט מארגנטינה, והפרה בזאת תנאי המאסר שלה והובאה לבית המשפט בשנית. עורכת דינה עתרה שוב למען שחרורה בטענה כי מצבה הנפשי רעוע, אך למרות זאת השופט דחה את העתירה וגזר על קרוז לרצות עונש מאסר בפועל של 3 שנים ושלל את רישיונה למשך עשור.