זה קרה בשבוע שעבר באחד היישובים במרכז הארץ. צעירה בשנות ה-30 לחייה העובדת בחברת הייטק באזור מגוריה הגיעה לתחנת המשטרה הסמוכה לבנייני החברה והתלוננה שבעת שעשתה את דרכה לחניון הבניין התנפל עליה מאחור גבר ואנס אותה באכזריות.

"סיימתי לעבוד, ירדתי לחניון, ורגע לפני שנכנסתי למכונית הוא התנפל עליי מאחור ואנס אותי", שחזרה האישה בעדותה במשטרה שהתייחסה בחומרה רבה למקרה, ונציגיה התלוו למתלוננת בסדרת הבדיקות שעברה בבית החולים מיד לאחר תלונתה, ובמקביל הוצמדה לה עובדת סוציאלית על מנת שתלווה אותה ותסייע לה.

"התייחסנו בכל הרצינות והחומרה למקרה. המתלוננת עובדת בחברת הייטק ידועה ועשתה עלינו רושם אמין מאוד ולא הייתה שום סיבה שבעולם לפקפק בדבריה. תוך שעות הקמנו צוות חקירה מיוחד לאתר את החשוד באונס", מציין קצין משטרה בכיר שהיה מעורב בפרטי החקירה. "השקענו בתיק הזה שעות עבודה רבות, כולל שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים וביצוע איכון לטלפונים".

צוות החקירה שהוקם עבד במשך 48 שעות בניסיון לאתר את האנס, ובמהלך החקירה לקחו החוקרים את מצלמות האבטחה בחניון וברחוב הסמוך לו ותשאלו גברים ובעלי עסקים העובדים באזור על מנת למצוא רמז כלשהו שיביא אותם אל החשוד באונס. 

לאחר יומיים של חקירה אינטנסיבית החוקרים הזמינו את המתלוננת לעדות נוספת במשטרה וגם בעדותה השנייה היא התעקשה שאכן נאנסה ומסרה תיאור כללי של החשוד באונס. "אין לי שום סיבה לשקר שנאנסתי. הבחור תקף אותי וברח מהמקום", טענה המתלוננת.

וכך, לאחר כמה ימים נוספים של חקירה, במהלכה ניסו השוטרים לפצח את התיק ולאתר את החשוד, הם הגיעו למסקנה נחרצת שהמתלוננת בדתה את סיפור האונס. "היינו בהלם אחרי שהתברר לנו שהיא לא נאנסה. מדובר בבחורה שעשתה עלינו רושם עצום והאמנו לכל מילה שלה. הפכו אבן על אבן ובדקנו את כל כיווני החקירה והגענו להחלטה חד משמעית שלא היה גבר בזירה ולא היה אונס" , חושף קצין משטרה בשיחה עם mako. "גם הממצאים של הבדיקה מבית החולים אישרו את העניין".

החוקרים הבינו שהם חייבים לעמת את המתלוננת עם המידע שגילו, והזמינו אותה שוב למסירת עדות שלישית, זאת כאמור מבלי שידעה שהם כבר מודעים לעובדה שלא נאנסה. אחרי שנכנסה לחדר החקירות וישבה בו לבדה במשך עשר דקות, נכנס לפתע לחדר קצין החקירות והטיח במתלוננת: "את שיקרת, לא היה שום אונס והגיע הזמן שתדברי אמת".

המתלוננת, שהביטה המומה בקצין החקירות, החליטה אחרי כמה שניות להודות שבדתה את סיפור האונס ואמרה: "פחדתי שהחבר שלי יידע שיש לי רומן עם גבר אחר ואני בוגדת בו, לכן סיפרתי זאת", הסבירה המתלוננת.

חוקרי המשטרה החליטו לחקור אותה באזהרה בגין עבירה של מסירת הודאה כוזבת ובקרוב צפוי להיות מוגש נגדה כתב אישום. "המטרה שלנו בכל תלונה שאנחנו חוקרים היא להתייחס אליה בחומרה רבה, בטח כשמדובר בתיק אונס ולעשות הכל כדי להגיע לחקר האמת. במקרה הזה הופתענו לגמרי שבחורה רצינית בתפקיד בכיר בחברה מוערכת שיקרה לנו במצח נחושה", מסר קצין המשטרה שחקר אותה.