לפני כשבועיים הבאנו כאן את סיפורו של שלומי בן דוד (37), תושב פרדס חנה, אחד מחלוצי תעשיית הפורנו הישראלית, ובעיקר מי שנחשב בעיני המשטרה ליצרן מטעני חבלה מתוחכמים שלא מפסיק להסתבך פעם אחר פעם.

על פי החשד של המשטרה, כמה מהמטענים שהכין בן דוד הגיעו בשנים האחרונות לידי עבריינים מחיפה וצפון הארץ שהשתמשו בהם לחיסולי חשבונות, זאת למרות שמעולם לא הוכח שלבן דוד יש קשר אליהם, ובכל פעם שהובא לחקירה בנושא הוא בחר לשמור על זכות השתיקה.

לפני כשבועיים הגישה פרקליטות מחוז הצפון נגד בן דוד כתב אישום לבית המשפט המחוזי בנצרת בגין ייצור מטען שנמצא מוסתר בחלקו באדמה בגינה ציבורית ליד אחד המתנ"סים בעפולה, מטען שעל פי גורמים במשטרה יכול היה לגרום לאסון כבר.

"אם המטען הזה היה מופעל במכונית או סתם ברחוב היו נהרגים לא מעט אנשים - כולל ילדים", סיפר ל-mako גורם במשטרה, "מציאת המטען סיכלה אסון כבד מאוד. למי מיועד המטען? אנחנו עוד בודקים את העניין".

שלומי בן דוד
שלומי בן דוד | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם

בן דוד עצמו, בדיוק כמו בפרשת המטענים הקודמת שבה נחקר בעבר וריצה בגינה ארבע שנות מאסר בפועל, שמר כאמור על זכות השתיקה, אך חוקרי משטרת עפולה מצאו על המטען טביעת אצבע ודגימת די.אנ.אי הקשורות אליו ישירות, ובנוסף, במשטרה ביצעו איכון לטלפון של בן דוד והתברר שהוא ביצע ניסוי במטען בשדה פתוח ליד ביתו.

כעת אנו חושפים כאן לראשונה את המטען שמצאו חוקרי המשטרה בכמה תמונות שממחישות היטב עד כמה הוא היה קטלני כמו גם את מקום תפיסתו על ידי המשטרה. "זו הייתה אחת החקירות המורכבות ביותר שהיו בשנים האחרונות במשטרת המחוז הצפוני", מספרים גורמים במשטרה, "הייתה פה חקירה עם שימוש בטכנולוגיות משוכללות ביותר".

המטען כאמור נמצא על ידי החוקרים באמצעות מידע מודיעיני שהגיע לידיהם כמה ימים לפני מציאתו, ועל פי החשד הוא היה אמור להיות מופעל באמצעות טלפון סלולרי ושלט לפתיחת שערים חשמליים. "בימים אלה אנחנו בודקים האם יוצרו מטענים נוספים בסגנון הזה בשנים האחרונות, והמטען נלקח לבדיקה במעבדות המז"פ", הוסיפו במשטרה.

 עורכי הדין ציון שמעון ויהלי שפרליג
עורכי הדין ציון שמעון ויהלי שפרליג | צילום: צילום פרטי

לפני קצת יותר מארבעה שנים כתבנו פה על בן דוד, על החלום להפוך לשחקן פורנו בינלאומי והנפילה הראשונה והמשמעותית שלו לעולם הפשע, וכעת נראה שהוא צפוי לעשות את דרכו לכלא הפעם השלישית בחייו, זאת אחרי שהפרקליטות דורשת להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, ומשפטו, בו יהיה מיוצג על ידי עורכי הדין ציון שמעון ויהלי שפרליג צפוי להיפתח בקרוב.