פרשת ניסיון החיסול של איש העסקים הישראלי ממשיכה לעורר סערה בכרתים: היום (שני) הובאו לבית המשפט המקומי תחת אבטחה כבדה מאוד החשוד המרכזי בתכנון הרצח, עבריין מקומי בן 41, אזרח בריטי לשעבר, ושני חשודים נוספים.

העבריין המקומי נעצר השבוע, בחשד שתכנן לחסל את אשתו ואם שני ילדיו, וכן את שותפו לפרויקט תיירותי גדול במרכז האי – איש עסקים ישראלי. על פי החשד, העבריין תכנן לרצוח את השניים כדי להשתלט על המיזם ולהרוויח בדרך זו מיליוני אירו.

הפרויקט התיירותי נרשם על שמה של אשת העבריין מטעמים בירוקרטיים. איש העסקים הישראלי השקיע כרבע מיליון אירו בפרויקט והשניים החלו בהכשרת קרקעות בצפון האי להקמת אתר קמפינג תיירותי גדול.

 

על פי החשד, בשלב מסוים הציע העבריין הבריטי לעובד שלו, צעיר פלסטיני בן 24 מעזה שהשתקע באי, לחסל את אשתו ואת איש העסקים תמורת 50 אלף אירו. הפלסטיני שקל את ההצעה, אך לאחר שהתמהמה העבריין שלח אליו בריונים שיאיימו עליו באמצעות רובה קלצ'ניקוב. בעקבות האיומים וסירובו לבצע את משימת החיסול, הפלסטיני יצר קשר עם אשת העבריין ועם איש העסקים הישראלי וחשף בפניהם את המזימה. האישה התלוננה במשטרת כרתים, שפתחה בחקירה.

במהלך הדיון שאירע הבוקר בבית המשפט המקומי, כמו גם בפני קציני החקירות, הודו החשודים על מעורבותם בהזמנת הרצח. "הפלסטיני הציל את חיי הישראלי ואת חייה של אשתו של העבריין. זו הייתה תוכנית בסדר גודל של ארגון פשע", ציין גורם במשטרה המקומית.

במהלך הדיון העידה המתלוננת, האישה שבעלה תכנן לפגוע בה, וחשפה כיצד הוא היה נוהג להכות אותה. גם הפלסטיני העיד בבית המשפט, וסיפר כיצד הבעל ואנשיו הצמידו רובה לראשו ואיימו לירות בו אם לא יבצע את משימת החיסול.

בנוסף, במהלך הדיון נחשף תמליל של חלק מהאזנות הסתר שביצע הפלסטיני. "אתן לך 50 אלף אירו בעבור הרצח", נשמע העבריין הבריטי בהקלטות. הפלסטיני השיב: "כמה כדורים להכניס לאקדח? שישה?".

"לא אכפת לי, כמה שאתה רוצה", השיב החשוד. בתגובה שאל הפלסטיני "את מי לרצוח ראשון?" והעבריין נקב בשמו של השותף הישראלי.  

הפלסטיני אף העיד כיצד הבעל תכנן להעלים את גופותיהם של השניים באמצעות שימוש בחומצה. "כדי להרוויח זמן ביקשתי ממנו שייתן לי כסף לחומצה", העיד הפלסטיני בבית המשפט, "פחדתי שיחסלו גם אותי בגלל שאני יודע הכל". לדבריו, היה ברור לו שהוא יחשוף את המזימה כדי למנוע את חיסולם של השותף והאישה.

רשויות האכיפה בכרתים מייחסות לבעל ולשני אנשיו עבירות של החזקת סמים (בביתו של העבריין נמצאו קוקאין ומעבדת מריחואנה מאולתרת), החזקת נשק, עמידה בראש ארגון פשע, קשירת קשר לחיסול האישה והישראלי. כמו כן העבריין הבריטי נאשם בתקיפת אשתו ובמעשי אלימות כלפיה.

מאז נחשפה הפרשה הישראלי לא יצר קשר עם מקורביו. הוא חושש לחייו ופנה לגורמים דיפלומטיים שיסייעו לו בהגנה. "הוא ירד למחתרת", מציין גורם ישראלי שמעורה בפרטי הפרשה, "הוא חושש שינסו לפגוע בו כנקמה על כך שהתלונן".