א', עבריין תושב נהריה בשנות ה-30 לחייו הצטייד לפני כשבועיים באקדח מסוג אף אן בקוטר תשעה מ"מ, טען את המחסנית ב-12 כדורים והחביא אותו בתוך גרב ישנה. הוא עלה על רכבו כשהוא חבוש בכובע גרב ואסף את אחד מחבריו, ככל הנראה בדרך למשימת חיסול או פגיעה בעבריין מתחרה.

זמן קצר לאחר מכן, בסביבות השעה 2 לפנות בוקר, א' וחברו נסעו לאחד היישובים בצפון הסמוכים לנהריה, חלפו על פני תחנת דלק, שם הבחינו בניידת משטרה שבה ישבו שוטרי תחנת משטרת הגליל המערבי שערכו באזור בדיקות רישיון שגרתיות.

אחרי ש-א' וחברו חלפו על פני הניידת שביקשה מהם לעצור לבדיקה שגרתית בשולי הכביש, השניים החלו בנסיעה מהירה בניסיון להימלט מהמקום, אז התפתח מרדף דרמטי כשהשוטרים רודפים אחריו ואחרי חברו. א' פנה ונכנס לתחנת הדלק כשהשוטרים מאחוריו, ובמקביל ניידת נוספת שהייתה במקום הצטרפה למרדף בניסיון לחסום את נתיב נסיעתו של א'.

"הוא הבין שברגע שהשוטרים קלטו אותו הוא הסתבך וניסה לברוח מהאזור תוך שהוא נוהג בפראות", מסבירים גורמים במשטרה. "הוא ידע שהשוטרים יערכו חיפוש במכונית ויגלו את האקדח ולכן סירב לעצור לבדיקה".

זמן קצר לאחר מכן א' נחסם על ידי אחת הניידות שרדפו אחריו והתנגש בקיר בטון. הוא יצא ממכוניתו כשהוא מחזיק בידו את הגרב עם האקדח הטעון בתוכה והחביא אותה מתחת לחולצתו בזמן שהשוטרים רדפו אחריו ישירות אל תוך מגרש מגודר, בזמן שחברו שהיה עמו נשאר ברכב ונעצר על ידי השוטרים.

עו"ד סנדי פרנץ אלקבץ (צילום: פרטי)
עו"ד סנדי פרנץ אלקבץ | צילום: פרטי

אחרי שהבין שאין לו לאן לברוח, א' זרק את הגרב והאקדח אל מעבר לכביש הסמוך בכדי להעלים ראיות, אז הוא נתפס לבסוף על ידי השוטרים והובל ישירות לתחנת המשטרה שם נחקר במשך שעות ארוכות. א' שמר על זכות השתיקה לכל אורך החקירה וסירב לענות לשאלות החוקרים מדוע החזיק בידיו אקדח טעון בכדורים ולאן נסע עם חברו ששוחרר ממעצר זמן קצר לאחר מכן.

אחרי שהחוקרים לא הצליחו להוכיח ש-א' הצטייד באקדח שנתפס ברשותו לביצוע משימת חיסול, פרקליטות מחוז צפון החליטה לבסוף להגיש נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בנצרת בגין עבירות של נשיאת נשק והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, ודרשה לעצור אותו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

עו״ד זוהר ארבל (צילום: פרטי)
עו״ד זוהר ארבל | צילום: פרטי

עורכי דינו של א', סנדי פרנץ אלקבץ וזוהר ארבל מסרו בתגובה לכתב האישום: "נראה כי מוקדם לעשות מזבוב פיל. אנו נבחן את חומרי החקירה, נפעל ונגיב בהתאם".