זעזוע בגרמניה: 10 חודשים לאחר שבית המשפט בגרמניה הרשיע גבר בן 56 כי ניסה להרעיל את חבריו לעבודה ושלח אותו למאסר עולם, בסוף השבוע האחרון דווח בכלי התקשורת בגרמניה כי אחד מקורבנותיו של הגבר מת לאחר שהיה מאושפז בתרדמת במשך 4 שנים.

הסיפור הביזארי והחמור התגלה בחודש מאי 2018, אז גבר בשם קלאוס נעצר סמוך לעיר בילפילד שבצפון גרמניה לאחר שעל פי כתב האישום עשה שימוש בחומר מסוג כספית ובכימיקלים אחרים כדי להרעיל את הקולגות שלו במפעל בו עבד בין השנים 2015 ל-2018.

אחרי מעצרו באמצע 2018, ובעיקר בעקבות הרשעתו במרץ האחרון (אז נשלח כאמור למאסר עולם) סיפורו של קלאוס הסעיר את כלי התקשורת בגרמניה ואירופה לאחר שבחיפוש בביתו נמצאו מלבד כספית גם עופרת וקדמיום. אחד מהעובדים שהורעל על ידו היה בתרדמת עמוקה במשך שנים, סבל מנזק מוחי בלתי הפיך, ובשבוע שעבר הלך כאמור לעולמו.

מעצרו של קלאוס הגיע לאחר שאחד שחבריו לעבודה מצא אבקה חשודה בכריך שלו, דיווח על כך לממונים עליו, ותיעוד של מצלמות האבטחה הראה את קלאוס מכניס את האבקה לכריך.

בעקבות מעצרו של הגבר בן ה-56 החלה המשטרה בבדיקה מקיפה של נסיבות האירוע, וחקרה את מותם של 21 עובדי החברה משנת 2000, אך בית המשפט לא הצליח להוכיח שמותם היה קשור לקלאוס, לפחות עד למותו של העובד בן ה-26 ביום חמישי האחרון לאחר שהיה מאושפז במשך חודשים ארוכים.

גבר באזיקים - אילוסטרציה
החשוד נשלח למאסר עולם טרם מותו של העובד שהרעיל. אילוסטרציה | צילום: BortN66, ShutterStock

חשיפה לכספית עלולה לגרום למגוון בעיות בריאותיות, כולל בעיות עור, בעיות בכליות ובעיות נוירולוגיות שונות וחמורות, ובמהלך משפטו של החשוד ברצח נקבע כי הוא אינו לוקה בנפשו וכשיר לעמוד לדין.

הערכה נוספת שעבר לאחר מכן קבעה כי קלאטס פעל כדי לבדוק את ההשפעה של חומרים מסוכנים על בעלי חיים, ובחר בחבריו לעבודה כשפני נסיונות, וכעת יחליטו השופטים האם להחמיר בעונשו של זאת למרות שכבר נשפט למאסר עולם, אך כאמור גזר דינו נקבע לפני מותו של הצעיר בן ה-26 ולפני שנודע כי הוא אכן היה אחראי למותם של מי מחבריו לעבודה.