פרשת דרכים

ככל שעובר הזמן ומתגלים עוד פרטים, עושה רושם שלשני הכדורגלנים תהיה כנראה את היכולת הסבירה להוכיח שהם לא ידעו שתלמידות התיכון איתן קיימו יחסי מין היו מתחת לגיל 16 - או לכל הפחות דאגו לכסות את התחת שלהם מספיק - כך שיהיה אפשר לסגור את החקירה. וואו, איזה כבוד, כפיים.

ועדיין, איש לא מתווכח על העובדות: שני כדורגלנים מבוגרים ומפורסמים ניצלו את מעמדם כדי לקיים יחסי מין עם תלמידות תיכון. הנערות לא היו מוקסמות מהשניים אם לא הפרסום והמקצוע, הן לא היו מתעניינות בהם אם לא הפרסום והמקצוע, המפגש ביניהם לא היה מתקיים אם לא הפרסום והמקצוע, והסקס לא היה קורה אם לא הפרסום והמקצוע - ולכן מדובר בניצול. ניצול מובהק של נערות מעריצות. לא התאהבות הדדית, לא חרמנות דו-כיוונית. ניצול. זה אמנם לא מנוגד לחוק, אבל בהחלט מבחיל.

"חשבתי שיש לכן כבר 17", כתב לאחת הנערות בוואטסאפ מארח האירוע, כדורגלן בליגה נמוכה, לאחר שנפתחה החקירה, ובהמשך הוסיף רמיזה יותר מעבה: "אני יודע שיש לכן לב מזהב ולא הייתן עושות משהו כדי לפגוע באנשים ובקריירה שלהם אבל צריך לפעמים לשמור דברים בשקט ולא לדבר כי אסור לסמוך על אף אחד".

כלומר, מה שיש לנו כאן הם גברים מבוגרים שסבבה להם להזרים תיכוניסטיות בת 17. יותר מזה - גם המארח יודע שמשהו כאן היה לא תקין, אחרת למה צריך לשמור את זה בשקט.

ובינתיים, השיימינג לנערות, הטרף בסיפור הזה, שמוצגות כטורפות ערמומיות, ממשיך. נשות כדורגלנים מתבכיינות על גילויי ההערצה לבני הזוג המסכנים שלהם. מסכנים כאלה שהם לא מסוגלים לשמור על הז*ן שלהם בתוך המכנסיים גם אם זה אומר לבגוד ברעיותיהם. עוד כותבת אחת מהן ש"היום נערה בת 15 לא מתלבשת, לא מתנהגת, לא מדברת ולא נראית בת 15", כלומר האשמת קורבן קלאסית - הן הביאו את זה על עצמן עם איך שהן מתנהלות. כמובן שלא נחסכה הביקורת על הוריהם של הנערות שמתנהגות בצורה כזו. מוזר, לא קראתי ביקורת על הורי הכדורגלנים שחינכו אותם להתנהג כפי שהתנהגו.

במקביל, ברשתות החברתיות "אוהדים" של מכבי ת"א מקללים את הנערות וקוראים להן בין היתר "זונות", הן סופגות נאצות ואיומים, וחבורת חלאות אחרת התקבצה מחוץ לבלומפילד ושרו שירי עידוד לכדורגלנים החשודים. אנחנו כפסע מהטענה שהנערות בכלל תקפו מינית את הכדורגלנים חסרי הישע.

נכון לעכשיו אנחנו במשחק של עורכי דין. אלה מנסים להסיר אשמה ואחריות מהלקוחות שלהם, אלה מנסים להדגיש את הפגיעה והמצב הנפשי הרעוע של הלקוחות שלהם. וגם אם אתם חושבים שהנערות אינן תמימות, תסכימו איתי שאי אפשר לצפות מבני נוער לאותה רמת שיקול דעת של מבוגרים.

ובכל מקרה הקבוצה ממשיכה להתאמן ולשחק בלי שני השחקנים הבכירים שהוצאו לחופשה כפויה. סביר להניח שגם אם התיק ייסגר, איש עסקים ערכי כמו מיטש גולדהאר לא ירשה לעצמו להשאיר את השניים בקבוצה. זה בסדר, ממילא כדאי לפנות מקום בארנק לטובת ההחזרה של ערן זהבי, שאגב אין לי שום ספק שאם היה היום במועדון - היה מוריד להם סטירה על הבושות שהם עושים.

ועוד הערה: כשכל ילד יכול לבדוק מי לא נמצא בהרכב ולהסיק מסקנות תוך שניות, וכשכל העולם ואשתו כבר יודעים במי מדובר, ההתעקשות לשמור על צו איסור הפרסום בנוגע לשני כדורגלני מכבי תל אביב מרגישה מעט מטופשת.

View this post on Instagram

A post shared by עמוד ארגון "מכבי פנאטיקס" (@maccabi_fanatics_1906) on

החטא ועונשו

שני כדורגלני מכבי ת"א, דור מיכה ועומר אצילי, נקנסו ב-1000 שקלים כל אחד ע"י ההתאחדות לכדורגל בגלל הקריאות "מכבי חיפה חיזבאללה". איזו בדיחה. אם מדובר במשהו חמור - שיתנו להם עונש חמור. עונש כל כך מגוחך יגרום לכל שחקן בעתיד לא לחשוב פעמיים לפני שהוא עושה משהו כל כך מטומטם.

View this post on Instagram

A post shared by עמוד ארגון "מכבי פנאטיקס" (@maccabi_fanatics_1906) on

תרבות וספורט

לאור ההקלות החדשות על הכנסת קהל לאירועי התרבות, ביקשה גם הפועל תל אביב לאשר לה להכניס 500 אוהדים לדרבי בשבת, כי לדבריהם מדובר באירוע תרבות. במשחק כזה טעון ממילא, ובזמן ששני שחקני מכבי חשודים במה שהם חשודים, בטח, למה לא, תנו לקהל המאופק של הפועל להיכנס. מה כבר יכול להשתבש.

בהתייחסות כללית לדברים, אמר ראש מטה שר התרבות והספורט ש"קצת יותר קשה לנו לשלוט על קהל הכדורגל מקהל התרבות". במילים אחרות, מירי רגב אולי כבר לא במשרד, אבל רוחה בהחלט נשארה. כי מה שווה קהל כדורגל אם אי אפשר לשלוט בו.

View this post on Instagram

A post shared by Hapoel Tel Aviv Fc Official (@hapoeltafc) on

תהייה לשבת

אם ליגת הכדורסל חוזרת לסיום חסר משמעות שלאיש לא אכפת ממנו - האם היא עדיין חוזרת?

View this post on Instagram

A post shared by Maccabi Tel Aviv Basketball (@maccabitlv) on