View this post on Instagram

A post shared by עמוד הערכה הרישמי לעומר אצילי✨ (@omeratziliiii) on

מעל ומתחת לציפיות

גם אם לא יוגש בסופו של דבר כתב אישום נגד עומר אצילי ודור מיכה, הקריירה שלהם במכבי תל אביב ככל הנראה הסתיימה. הם אולי הצליחו להוכיח שלא היו יכולים לדעת שהנערות איתן שכבו היו מתחת לגיל ההסכמה, אבל אין לי ספק שברמה הערכית והמוסרית, הבעלים מיץ' גולדהאר לא רוצה לראות אותם ממשיכים בקבוצה. זה לא משהו שאיש עסקים כמוהו יכול לסבול ברמה התדמיתית - למרות הפגיעה המקצועית שמכבי תספוג.

השאלה היא מה עושים עכשיו. כי כל עוד אין כתב אישום, אין עילה חוזית לפרק איתם את החבילה, ולכן הכדור כרגע במגרש של הסוכנים ועורכי הדין.

מבחינה רשמית, אם אפשר להגדיר אותה ככה, אצילי ומיכה עדיין נמצאים ב"חופשה" אליה הוצאו כשהפרשה התפוצצה. גם אז זה לא הוגדר כהשעייה על מנת להיות זהירים ברמה המשפטית. לא מן הנמנע שכדי להיפטר מהשחקנים, מכבי תצטרך לשלם להם את כל הסכום שנותר, אלא אם תצליח למצוא קבוצה שתיקח אותם אליה בצורה של רכישה או השאלה. ברמה הכלכלית - סיכוי סביר שמיכה ואצילי לא ייפגעו.

בינתיים, עומר אצילי מנסה למזער נזקים, לשקם את התדמית ולשדר עסקים כרגיל, בדמות תמונה משפחתית אוהבת עם אשתו והילד בן השנתיים. אותה אישה שבה בגד עם נערה צעירה. אלא שהתמונה עלתה קודם כל בחשבון האינסטגרם של הסוכן רונן קצב, ורק אחר כך אצל השחקן, מה שמעיד שלפני הכל היא הייתה מהונדסת, מלאכתותית, מבוימת, לטובת יחסי הציבור - ודאי לאחר השמועות על פרידה שבדרך - ולא בהכרח מונעת מאהבה, פיוס ושלום בית. כלומר אצילי (והסוכן) רוצה לומר: אם אשתי הצליחה לסלוח לי ולקבל אותי אחרי שבגדתי בה, אין סיבה שהבוסים לא יסלחו. עם כל הכבוד לרומנטיקה - ביזנס זה ביזנס.

במסגרת הביזנס, הסוכן קצב הוא גם זה שכתב בשמם של אצילי ומיכה מכתב למכבי, לפיו השחקנים מבהירים שהם מצפים לחזור ולהתאמן. בסדר, גם אנחנו ציפינו מהם לדברים. למשל לא לשכב עם תיכוניסטיות.

View this post on Instagram

A post shared by עמוד הערכה הרישמי לעומר אצילי✨ (@omeratziliiii) on

ישחררו את ווילי

בשבוע שעבר הכריזו בהתאחדות לכדורגל שמאמן הנבחרת הבא יהיה ישראלי, ושהוא יוחתם עד 2022. כך שבתום עבודה מאומצת של ועדת האיתור של ההתאחדות, שכללה - אני יכול רק לשער - אינספור של פגישות, התייעצויות ולבטים, הוחלט מטבע הדברים למנות את האוסטרי, ווילי רוטנשטיינר, עד סוף השנה. כי אין בדיחה שהכדורגל הישראלי לא יכול לכתוב על עצמו.

רוטנשטיינר, המנהל הטכני של הנבחרת, שהיה אמור להיות חלק מוועדת האיתור. רוטנשטיינר, שישב על חוזה שבהתאחדות רק חיפשו איך להיפטר ממנו. רוטנשטיינר, שמספר פעמים הובהר שהוא לא אמור לגעת בנבחרת ישראל אלא לעסוק רק בצעירים ובבניית התשתית של הכדורגל הישראלי.

אחלה ועדת איתור.

גם יו"ר ההתאחדות אורן חסון הודה שההחלטה למנות את רוטנשטיינר הייתה גם כלכלית - כלומר לקחת מישהו שכבר יושב על חוזה במקום להוסיף מישהו חדש לפיי-רול. "גם אם עומד בפניך איש המקצוע המתאים אבל אין לך את האפשרות לשלם לו, אתה נאלץ לעשות פשרות", אמר. אני בטוח שרוטנשטיינר מאושר מהתמיכה הגדולה והבעת אמון.

ברור לכולם, כולל לרוטנשטיינר, שהמינוי הזה נועד רק כדי למשוך זמן. ממילא אף אחד לא יודע איך ייראה הכדורגל הבינלאומי בהמשך השנה, אם בכלל יהיה כדורגל בינלאומי.

ובכל מקרה, הבעיה האקוטית של נבחרת ישראל היא לא המאמן. בטח לא כרגע. אז לכמה חודשים הקרובים לאיש ממילא לא באמת אכפת. הרי זה לא שנבחרת ישראל, לפתע פתאום, תציג כדורגל מופלא ותעפיל באורח פלא לטורניר היורו הקרוב, אי שם בעשירי לשקר כלשהו אלפיים עשרים ואף פעם.

View this post on Instagram

A post shared by ההתאחדות לכדורגל בישראל (@israel_football_association) on

צלם בהיכל 

דבר מופלא קרה אתמול (שישי) בהיכל: אירוע ספורט עם קהל. קהל-קהל. עם שירי עידוד וזמבורות ואנשים אמיתיים. אשכרה אנשים אמיתיים. עשרות כאלה, גם מצד מכבי ת"א וגם מצד הפועל ת"א. זה כמובן עומד בסתירה להנחיות משרד הבריאות שאוסרות על קיום אירועי ספורט עם קהל, אבל איזה כיף זה ספורט עם אוהדים. 

במנהלת הליגה זועמים. לדבריהם, המנהלת "אישרה לקבוצות להכניס בעלי תפקיד וחברי הנהלה בלבד וחשבה שהקבוצות יהיו אחראיות מספיק לעמוד בכך. מכבי תל אביב הכניסה אוהדים הערב והמנהלת תערוך עימה בירור על כך". הם גם מאשימים את מכבי ת"א בסכנת קיומו של הפיינל פור בשבוע הבא. לטענת גורמים שם, מכבי הכניסה לפחות חמישה אנשים ללא אישור, מה שמהווה עבירה פלילית. עם זאת, במנהלת מודים שלמרות כניסת האוהדים, אין חריגה מכמות הנוכחים באולם שאושרה על ידי משרד הבריאות.

צריך לומר, אגב, שלא רק מכבי ת"א הכניסה אוהדים, אלא גם הפועל ת"א. אלא ששם, מכיוון שמדובר בקבוצה שהאוהדים הם חברי הנהלה בה, אפשר לטעון שכל עשרות האנשים באדום היו "בעלי תפקיד".

ממכבי ת"א נמסר בתגובה: "אנחנו לא חורגים מהכמות ועומדים בהקצאות, וגם המנהלת אמרה כך בהודעתה"

כמו כן היה משחק כדורסל, הדרבי השלישי בסדרת רבע גמר הפלייאוף. בסנסציה אדירה, ניצחה הקבוצה החבולה, הפצועה והחסרה בצהוב, את היריבה האימתנית באדום, ועלתה לפיינל פור. הייתי ממתין עם החגיגות, כמו שזה נראה, למרות העונה המצוינת של מכבי באירופה, ועם סגל שכולל שמות כמו סהר, אטיאס ובורדיון, זה עוד עלול להסתיים כעונה נטולת תארים. אבל העיקר הבריאות.

זוהר בהיכל (צילום: זוהר ישראל)
אוהדי הקבוצות אמש בהיכל מנורה | צילום: זוהר ישראל