View this post on Instagram

A post shared by yarden Shua #11 (@yardenshua_) on

סמים עליהם פס

אלה מכם שעוקבים באדיקות אחרי הטורים שלי (מעריך מאוד את ארבעתכם) ודאי זוכרים שהתחייבתי כאן במספר הזדמנויות לחבוט בעצמי עם אלה אם לינוי אשרם תזכה במדליה אולימפית בטוקיו 2020. ובכן, תודה רבה לכם, האנשים המפוקפקים שיושבים בסוכנות הבינלאומית למניעת סימום בספורט, כי בגללכם האירוע המצמרר הזה מתקרב אלינו במהירות.

בהחלטה דרמטית וחריגה, החליטו ב-WADA (לא אכתוב בכל פעם "הסוכנות הבינלאומית למניעת סימום בספורט", כי בואו - אני לא מקבל כסף פר מילה) להרחיק את רוסיה מהמשחקים האולימפיים, כמו גם מהמונדיאל הבא בקטאר.

מה שזה אומר, מהבחינה הישראלית הפרובינציאלית, שבאופן תאורטי שתי היריבות העיקריות של אשרם בהתעמלות אמנותית יורדות מהפרק. הן אמנם יכולות להתחרות תחת הדגל האולימפי, אבל סביר להניח שיגיעו במוטיבציה נמוכה יותר בלי פוטנציאל ההמנון הלאומי שיתנגן על הפודיום.

ברכות ללינוי אשרם על הייצוג המדהים שלנו בעוד שבעה וחצי חודשים. היית מהממת, הגיע לך לזכות בזהב. אשמח לקבל את האלה שלך עם הקדשה כדי שארגיש טוב יותר את טעם הנקמה שלך שעה שאחבוט איתה בישבני (אם בא לך - הנה הזמנה פתוחה לחבוט בי בעצמך).

אגב, אם יש כמה אתלטים רוסים שמחפשים מדינה לייצג, תמיד אפשר למצוא להם סבתא יהודייה עלומה ולאזרח אותם בהליך מזורז. אם רק הייתה ממשלה מתפקדת שיכולה לחשוב מהר. או ממשלה בכלל.

View this post on Instagram

A post shared by Linoy_ashram (@linoy_ashram) on

אין (י)שועה

ירדן שועה חי על זמן שאול (מבחינה ספורטיבית כן?). השחקן הצעיר והמבטיח-לשעבר שהוחתם במכבי חיפה על חוזה מופרך, נותן פעם אחר פעם לפתיל הקצר שלו ולאגו המפותח-שלא-בצדק שלו, לירות לעצמו ברגל.

גם השבוע הוא היה מעורב בתקרית משמעתית מפוקפקת עם המאמן מרקו בלבול, שכללה על פי הדיווחים השתוללות לא פרופורציונליות של החלוץ - קללות, בעיטת כדורים מחוץ למגרש וזריקת צלחות פלסטיק בחדר ההלבשה - שבעקבותיה הושעה מהאימונים.

שועה, בתגובה ציונית הולמת ולא ילדותית בכלל, החליט לצאת בהפגנתיות מקבוצת הוואטסאפ של השחקנים והודיע לחבריו ש"אני פה סיימתי". לא ברור אם גם הוסיף אימוג'י כועס.

הדבר המדאיג מבחינת שועה, הוא שחיפה הסתדרה יפה מאוד בלעדיו, ניצחה את באר שבע בטרנר והתבססה במקום השני בעמדה מאיימת על מכבי ת"א. כלומר, החשיבות שלו לקבוצה היא כרגע בעיני עצמו בלבד. וזה עוד משהו שבמידה שירצה לעבור לקבוצה אחרת, לא ישחק לטובתו. שישים לב טוב טוב מה קרה לערן לוי, אחד הכשרונות המבוזבזים בכדורגל הישראלי, שלא מצליח למצב את עצמו אך ורק בגלל אופי בעייתי.

פועל יוצא של ההתנהלות הזו הייתה הקפאת ההחלטה לאפשר לו להתקבל לשירות לאומי - דבר ששועה, שלא התגייס לצה"ל, חייב לעשות אם הוא רוצה לשחק בנבחרת ישראל. זו אולי נראית כמו החלטה חינוכית וערכית, אבל היא דווקא מרתיחה וחצופה.

באיזה עולם ענייני משמעת של מועדון פרטי צריכים להשפיע על קבלה או אי קבלה לשירות לאומי. מאיפה היומרה להתערב בזה בכלל. קיבלתם מישהו לשירות לאומי? תשפטו אותו על סמך התנהגותו במסגרת הזו. והיי - סביר להניח שבקצב הזה בשלב מסוים שועה ממילא יכשיל את עצמו.

View this post on Instagram

A post shared by yarden Shua #11 (@yardenshua_) on

 

על הניסים

בלי עמרי כספי, ג'ון דיברתולומאו, נייט וולטרס וטאריק בלאק הפצועים, אף אחד לא היה מתפלא אם מכבי ת"א הייתה מפסידה בהפרש דו ספרתי לצסק"א מוסקבה - אלופת אירופה, כן? זו שמכבי לא ניצחה בהיכל כבר עשר שנים, כן? אבל איכשהו, בהתעלות עילאית, זה הלך לכיוון השני, באחד המשחקים הגדולים של מכבי בשנים האחרונות.

זה לא אומר שאין בעיות. לגבי כספי, לא עושה רושם שהוא יחזור לשחק בזמן הקרוב. קחו לעצמכם דקה להתאושש מההלם. השחקן הפציע שהתקשה להשלים עונה מלאה ב-NBA, ולא שיחק באופן סדיר חצי שנה לפני שהוחתם אצל הצהובים - נפצע שוב. מי היה יכול לראות את זה קורה. כלומר חוץ מכולם.

וכספי דווקא פתח את העונה הזו באופן שעלה מעל ומעבר לציפיות - גם ביכולות על המגרש (מר דאבל-דאבל למשחק) וגם במנהיגות הברורה. ועכשיו, מועד החזרה שלו למגרשים הולך ונדחה בכל פעם מחדש, כשכנראה הניסיון המיותר לשתף אותו במשחק הליגה נגד נהריה רק עיכב עוד יותר את החלמתו.

כספי כאמור הוא לא היחיד שחסר בסגל של הצהובים. דיברתולומאו סיים את העונה (המחווה של מכבי לעלות עם גופיות של ג'ונדי טיפי מוגזמת - זה שלא שהוא מת או נפצע באורח מסכן חי), ו-וולטרס ייעדר חודש וחצי. צריך להביא גארד. דחוף. אתמול.

אבל נכון לעכשיו, למרות בורסת השמות, אין אחד כזה בנמצא. זאת אומרת יש, אפילו שניים פוטנציאלים, רק שאחד הקבוצה שלו מסרבת לשחרר, והשני מעדיף להמתין לאופציה טובה יותר כמו ה-NBA ברוב חוצפתו, וזה מעיד יותר מהכל על ההתדרדרות במעמדה של מכבי ת"א בכדורסל האירופאי בחצי השני של העשור הזה. בתקופת האימפריה איש לא היה מעז לומר להם לא, ולחילופין תמיד היה נמצא סכום הכסף המשכנע.

עכשיו מכבי היא בעדיפות שנייה, לפעמים שלישית, איזה עלבון. אולי המשחק נגד צסק"א יגרום למישהו מהסרבנים לעשות חושבים. אחרת אין מנוס, נאלץ להגיע שוב לפיינל פור ולקחת את היורוליג. ואז שיעמדו בתור. אנחנו מכבי, מי אתם בכלל?

View this post on Instagram

A post shared by Maccabi Tel Aviv Basketball (@maccabitlv) on