A post shared by Messi FC | Anti-Madridista (@messinations) on

5. אירוע פרטי

כשמגיע אמן מחו"ל להופעה בארץ והכרטיסים נחטפים תוך דקות, קורה לא מעט שהמארגנים מחליטים להוסיף עוד הופעה למחרת או מוקדם יותר באותו היום. למה אי אפשר היה לעשות את אותו סידור עם נבחרת ארגנטינה? מה קרה, במקום שמסי לא יתאמץ מחצית - הוא לא יכול לא להתאמץ שתי מחציות? זה לא שלמשחק הזה יש ערך כלשהו מעבר לראווה.

אבל לא, וככה נשארנו עם שערוריית הכרטיסים שנחשפה השבוע ולפיה פחות ממחצית מתוך 30 אלף הכרטיסים אכן הוצעו למכירה לציבור הרחב. השאר הועברו לספונסרים ובראשם שופרסל, או הועברו לילדי הפריפרייה ותושבי עוטף עזה, או נמכרו לפריבילגים כמו ההתאחדות לכדורגל ומשרד התרבות והספורט.

על פניו זכותו של היזם להחליט באיזה אופן הוא מחזיר לעצמו את ההשקעה שמוערכת בשלושה מיליון דולר. אבל ברגע שבעקבות לחץ של השרה מירי רגב הועבר המשחק מחיפה לירושלים וגרר הוצאה נוספת של 2.7 מיליון שקל מהמדינה (כלומר מאיתנו) אז גם אנחנו שותפים. מי שנכנע ללחצים פוליטיים לא ענייניים איבד את הלגיטימציה להתלונן על כך שהוא חוטף אש מכל הכיוונים. וזה מרגיש שהמשחק נגד ארגנטינה הוא אירוע פרטי שהמדינה עזרה לממן, כמו שטקס המשואות היה אירוע פרטי של מירי רגב שהמדינה עזרה, ובכן, לממן.

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

4. לוז-לוזון

הנה המאזן של גיא לוזון כמאמן בעשור+ האחרון: 2007 - התפטר מהפועל ת"א; 2008 - התפטר ממכבי פתח תקווה; 2010-2013 - אימן את הנבחרת הצעירה, משרה שבלתי אפשרי לאבד כשהבוס (יו"ר ההתאחדות דאז אבי לוזון) הוא הדוד שלך; 2014 - פוטר מסטנדרט ליאז'; 2015 - פוטר מצ'רלטון; 2017 - התפטר מהפועל ת"א, מונה למאמן מכבי חיפה ופוטר בדצמבר של אותה שנה. רשימת הישגים מפעימה ללא ספק.

מה שלא פחות מפעים הוא העובדה שקבוצות ממשיכות להחתים אותו למרות הרקורד הזה. על סמך מה בדיוק? הרי זה אדם שיכולות ה"אימון" שלו באות לידי ביטוי בעיקר בהטרפה של השחקנים ובריצות אמוק על הדשא.

אוקיי אז אפשר להבין למה השבוע הוא חתם בבית"ר ירושלים - בגדול מצא מין את מינו. בתור סוכן של כאוס, אין מתאים ממנו לקבוצה שכולה כאוס אחד גדול - ויאללה בלגן. זו עוד איכשהו יכולה להיות אחת העונות הבודדות שלוזון יסיים באותה קבוצה ושבית"ר תסיים עם אותו מאמן (הימור שלי, לאור סקר טוויטר לא מחייב שערכתי: זה לא יקרה).

A post shared by Beitar Jerusalem F.C Official (@fcbeitar) on

3. מעולה לעולה

הישג אדיר לכדורגל הישראלי: המיליארדר רומן אברמוביץ', הבעלים של קבוצת הפאר צ'לסי, עשה השבוע (על עשרת מיליארד הדולר שלו) עלייה לארץ ישראל. אין ספק שכדי להמחיש את מחויבותו למדינתו החדשה הוא ימהר להשקיע אי אלו עשרות מיליוני שקלים - כסף קטן עבורו - באחת הקבוצות המקומיות, שלא לומר במתקני ספורט לנוער. שלא לומר יביא איתו בייבוא אישי את צ'לסי לישראל וילאים אותה וכך יגברו הסיכויים של נציגה ישראלית להגיע רחוק בליגת האלופות.

אגב, כמו כל עולה חדש, אברמוביץ' יהיה זכאי לקבל סל קליטה הכולל דמי מחיה למשך 6 חודשים וסיוע בשכר דירה עבור השנה הראשונה בארץ. סה"כ כ-18,500 שקל, כש-1,250 מתוכם הוא היה אמור לקבל במזומן כבר בנחיתתו בנתב"ג. למזלו, הוא כבר הספיק להסתדר על מגורים, אם כי בדרום תל אביב, כשקנה תמורת 100 מיליון שקלים את בית המלון לשעבר שהיה שייך לבעלה של גל גדות. אתם יודעים, דירת שיכון. הוא גם יקבל קצבת זקנה בסך 2,000 שקלים לחודש בבוא העת.

רק בואו לא נהיה ציניים ונפקפק במניעיו של אברמוביץ', שעם עלייתו הפך לאיש העשיר בישראל. מדובר ללא ספק ביהודי חם, ציוני, שבעברו אף סידר מקומות עבודה בחו"ל למובטלים ישראלים (היוש אברם גרנט). העובדה שעל הדרך הוא נאלץ לנחות בלבנט כי הוויזה הבריטית שלו פקעה, והוא יהנה כאן מ"חוק מילצ'ן", לפיו יקבל הקלות נרחבות במס הכנסה - לא צריכה להוריד מערך המעשה הפטריוטי הנלהב. באמת רומן, כל דבר שהמדינה יכולה לעזור בו - בטח ליהודי עשיר כמוך - אל תהסס.

 

A post shared by Akhsin Chelsea (@akhsin.chelsea21) on

2. תזיזו ת'רגליים

אחרי זכייה שלישית רצופה בליגת האלופות - הישג שלא קרה כבר 42 שנה - למאמן ריאל מדריד זינאדין זידאן לא נשאר עוד מה לעשות בקבוצה. צרפו לזה אליפות, גביעי עולם, סופר קאפ. מה עוד יכול מאמן לבקש? מכאן אפשר רק לרדת.

ועדיין, לא מובן מאליו שאדם עוזב בשיא שלו מקום עבודה מהטובים בעולם, ועוד בז'אנר שמשלם משכורת נאה ומספק תנאים אידאליים. זיזו הודיע שהוא לא מתכוון לאמן קבוצה נוספת בזמן הקרוב, וגם ככה אין יותר מדי מועדונים שיכולים להשתוות לריאל. ולכן אני מניח שמתישהו אחרי המונדיאל הוא ימונה למאמן הבא של נבחרת צרפת.

לגבי גמר הצ'מפיונס עצמו: האמת שזה היה משחק די טוב של שוער ליברפול  לוריס קאריוס. היו לו כמה הצלות נדירות, כאלה שמנעו הפסד גדול יותר מה-3:1 לריאל. לזכותו אפשר גם לזקוף את העניין שאחד השערים שחטף היה מהגדולים (אם לא הגדול) בהיסטוריה של הגמרים. הבעיה היא שעל שני הגולים האחרים שחטף היו מעיפים אותו קיבינימט גם במשחק בשכונה. גולים שאם היו מובקעים בליגה א' היו גוררים חקירה בחשד למכירת משחק.

קאריוס, מי שכרגע שאוהדי ליברפול מאחלים לו שיסבול מכאבי שיניים כל החיים, לווה השבוע יש לקוות בפסיכולוג צמוד, שהניא אותו מלפגוע בעצמו. הקריירה שלו ברמות הגבוהות הסתיימה. אחרי המפגן במשחק החשוב של חייו, שיגיד תודה אם מישהו יקבל אותו לעבודה בתור שוער בלובי של בית אבות.

וסרחיו ראמוס? מה שהוא עשה למוחמד סאלח, גם אחרי עשרות הילוכים חוזרים, נראה מכוון. תפיסת היד, גלגול ונעילה. זה תרגיל ששווה ניקוד גבוה בכל אמנות לחימה. שחקן כל כך טוב וכל כך מטונף, שעם הפאול הזה - שלא זיכה את ראמוס אפילו בכרטיס צהוב - שינה לגמרי את המומנטום ולמעשה תרם להכרעת המשחק.

כן שיחק: כריסטיאנו רונאלדו. מה אפשר להגיד על אדם שעד כדי כך מרוכז בעצמו, שלאחר שלא הבקיע בגמר היה חייב להגיע בכל זאת למרכז הבמה ושיחרר רמיזות עבות על עזיבת הקבוצה. הכי לגנוב את הרעם מגארת' בייל. ממש כמו לגרום לזה שידברו דווקא על השמלה שלך בחתונה של נסיכה אחרת. נכון, קייט?

A post shared by #CHAMP13NS �� (@realmadrid) on

1. אוי ארצי, מולדתי

ואם כבר חתונות: מביש שפאשיסט נבער כמו בנצי גופשטיין ממשיך לקבל כותרות כדי לקדם את האג'נדה הטהרנית-גזענית שלו. עכשיו הוא ניסה להוביל - והחרו החזיקו אחריו מאורי גולה כמו ינון מגל - שיח נגד קורל סימנוביץ', שהתבוללה השבוע עם כדורגלן ברצלונה סרג'י רוברטו.

כמובן שזה פתטי ומכעיס, מה גם שילדיהם המשותפים ממילא ייחשבו יהודים על פי ההלכה, בזכות אמם, אם אנחנו נגררים לטיעונים פרימיטיבים.

הכעס על סימנוביץ' צריך לבוא מכיוון אחר: אוקיי אז התחתנת עם גוי, למי אכפת. אבל זו יריקה בפרצופם של הכדורגל והכדורגלן הישראלי. מה, חסרים כאן שחקנים ראויים (אל תענו לי)? האם נטע אלחמיסטר לא הייתה יכולה למצוא שחקן זר במקום רמי גרשון? אבל היא בחרה לקחת אחד בשביל הקבוצה.

השאלה היחידה שצריכה להעסיק את כולנו היא איפה יבחר הבן של קורל וסרג'י לשחק, בנבחרת ישראל או בנבחרת ספרד. כי כרגע אנחנו עוד בהתרגשות של החתונה עם הארומה הבינלאומית, אבל על בגידה במולדת, גבירתי, לא תהיה מחילה. מזל טוב.

A post shared by Coral Simanovich (@coralsimanovich) on

 >> יש לכם משהו להגיד לזוהר? בואו לדבר איתו בטוויטר