View this post on Instagram

A post shared by Alona Barkat (@alona.barkat) on

1. אלונה לא

פחות מ-4,500 איש הצביעו לימין החדש בבאר שבע, אי שם בבחירות לכנסת הקודמת, זיכרון רחוק מאפריל 2019. פחות מ-4.6% עבור מפלגה שהציבה במקום השלישי את אלונה ברקת, בעלי הפועל באר שבע. זה עלבון עמוק בואכה כישלון חרוץ, שלה, ובעיקר של מי שהציב אותה במקום שהציב בציפייה כי תהפוך לנכס אלקטורלי ותמשוך בוחרים. מצד שני,  אפשר לשער שהעובדה ש"בנטשקד" לא עברו את אחוז החסימה שימחה לא מעט מאוהדי הקבוצה, ודאי לאור העובדה שאחרי מפח הנפש בבחירות, ברקת חזרה להיות מעורבת יותר בענייני הניהול של ב"ש, אותם הייתה מחוייבת לעזוב כשהצטרפה לפוליטיקה.

ועכשיו, עכשיו מה? מה יהא על אלונה עם הבחירות החדשות והמפתיעות שהתרגשו עלינו? לדבריה, גם היא לא יודעת אם תחזור לנסות שוב לרוץ לכנסת. והרי גם אם כן - לא בטוח שיהיה לה עם מי. איילת שקד פוזלת לליכוד, נפתלי בנט נכון לעכשיו בחזקת נעדר (אולי נחנק מיונה שבלע) וככל הנראה ינסה לחבור למפלגות ימין אחרות שלא בטוח שירצו עוד נדוניה, ואלונה תישאר נטושה בשטח. לבד במדבר.

שלא לדבר על כך שבתקופה הקצרה שלה בביצה, ברקת התגלתה כפוליטיקאית לא מוצלחת במיוחד, בטח לא ברמה הארצית, ומביכה למדי בראיונות שהעניקה לתקשורת ובפוסטים שהעלתה לרשתות.

כשהתבררו תוצאות הבחירות כתבתי כאן ש"ישראל חוזרת לנצח", הייתה הסיסמה של הימין החדש, ואולי כשברקת תחזור לקבוצה, היא תפצח במבצע מכירת מינויים תחת הסיסמה "באר שבע חוזרת לנצח". אחרי הכל, זה עבד כל כך טוב למפלגה שלה.

והנה, הקבוצה זקוקה לבוסית שלה יותר מתמיד אחרי עונה מאכזבת ללא תארים. הרחשים על המאמן שיחליף את ברק בכר כבר התחילו, ומטבע הדברים יש כאוס מסוים ששורר בטרנר. באר שבע צריכה מישהו שיספק חוסן מנטלי ולא יאפשר לה להתפרק עכשיו שהשושלת הסתיימה. ברקת צריכה לקבל את ההחלטה שלה פחות או יותר עכשיו כדי שבמועדון יבינו מה הכיוון שאליו הם הולכים. אי אפשר ארבע פעמים בשנה ללכת ולבוא, וללכת ולבוא. אלונה, די לשחק ברגשות של אוהדי באר שבע. גם ככה מכבי הרסה להם את חגיגות הפרידה מג'ון אוגו. הם במצב שברירי. הם צריכים אמא שתחבק אותם, וממילא את הרבה יותר פופולרית בבאר שבע כשאת מחוץ לפוליטיקה.

View this post on Instagram

A post shared by Alona Barkat (@alona.barkat) on

2. דורס ומחנך

כדורגלן מ.ס אשדוד עוביידה חטאב צפוי להיכנס לכלא בעוד כשבוע וחצי לאחר שהורשע בתאונת פגע וברח שאירעה ב-2014, ואלו סעיפי האישום בפסק הדין: "הפקרה אחרי פגיעה, מעשי פזיזות ורשלנות, ונהיגה ללא פוליסת ביטוח". לפי תיאור המקרה, רכבו של חטאב פגע בהולך רגל שחצה את הכביש. מעוצמת הפגיעה הולך הרגל הוטח על שמשת הרכב ונפל, חטאב המשיך בנסיעתו מבלי לעצור או להזעיק עזרה, ובסופו של דבר הולך הרגל נפטר כתוצאה מפציעותיו.

הנה שני דברים שחטאב לא עשה: הוא לא נסע במהירות מופרזת ולא נהג בשכרות. באמת, כל הכבוד. אלא שהסעיפים האלה, כמו גם העובדה שבשנים שחלפו מאז התאונה חטאב שיקם את עצמו נפשית, הפך למדריך כדורגל ושינה את אורחות חייו (נגיד) - לא יכולים לבטל את חומרת העבירות בהן הורשע.

בראיון בתחילת השבוע אמר חטאב ש"כולם מבינים שאני לא צריך להיות שם (בכלא). אני צריך להיות בחוץ. לשמח אנשים דרך הכדורגל. להיות מחנך". כן, מחנך, כזה שפוגע באנשים ובורח בלי לקחת אחריות. איש חינוך מהמעלה הראשונה.

>> יש לכם משהו להגיד לזוהר? בואו לדבר איתו בטוויטר

אני חלילה לא מזלזל במהפך שחטאב טוען שעבר בחייו מאז שהבין שהוא עלול לבלות מאחורי סורג ובריח. ייתכן שאכן הפך לאדם טוב יותר, שלם יותר, וואטאבר. הוא עדיין דרס אדם למוות והפקיר אותו. יש אנשים שהפחד מהכלא גורם להם להחליט פתאום לחבוש כיפה בבית המשפט כדי להיראות צדיקים, ויש כאלה שרוצים להיות מנטורים לאחרים. מותר לפקפק במניעים של שתי האופציות.

בבקשת החנינה לנשיא המדינה שהגישו עורכי דינו (עוד לפני שהתחיל לרצות את עונשו) נכתב בין היתר כי "המבקש צעיר ונמצא בשיא קריירת הכדורגל שהוא מטפח". נכון, חטאב הבקיע את השער שהשאיר את אשדוד בליגת העל - ובכן, שיא קריירה ללא ספק. זה כמו שאני אגיד ששיא קריירת העיתונות שלי הייתה כשיאיר נתניהו הגדיר אותי כ"אחד הבכירים בתאגיד הרשע קשת 12". לא קריירה, לא שיא, ולא בכירות.

חטאב ראה את האור? אדרבה, שייתן סדנאות לאסירים בבית הכלא, וכשישתחרר יעביר הרצאות לבני נוער ברחבי הארץ על נהיגה בטוחה ולקיחת אחריות.

View this post on Instagram

A post shared by מועדון ספורט אשדוד (@fcashdod_offical) on

 

3. סייג לחוכמה

בין שלל הראיונות שסיפק עמרי כספי בתקופה האחרונה, כחלק ממסע קידום השותפות החדשה שלו בעסקי הקנאביס הרפואי, בלט לרעה המשפט שאמר בנוגע למעורבות והתבטאויות בנושאים פוליטים. "אם אתה לוקח צד, אז 50% שונא אותך. לא תרוויח לעולם", אמר כספי, "אני מרגיש טוב עם האהבה היום, משני הצדדים. לאנשים לא באמת אכפת מה אתה אומר. צריך לנצל את הפלטפורמה למקומות אחרים. כוכבי הוליווד שמדברים, נגד או בעד, תן להם לעשות את העבודה שלהם ולהישאר שם".

אם כן: א. לא. ב. מה?

אדם בעל השפעה כמו כספי, הישראלי הראשון ב-NBA ואחד מגדולי הספורטאים הישראלים בכל הזמנים חושב שלאיש לא אכפת מה הוא אומר? זו התממות במקרה הטוב. דמויות בולטות כמו ספורטאים בכירים יכולים לחלוטין לשמש מובילי דעת קהל. כספי יכול לקחת דוגמה מלברון ג'יימס, סטף קרי ואחרים, שלא נרתעים מלהביע את דעתם בפומבי. הם מספיק חזקים לעשות את זה. הבעיה של כספי היא לא להביע דעה - היא להביע דעה לא פופולרית ולהיות - אולי - מותקף ע"י האגף הפחות ליברלי וסובלני. זו פחדנות לשמה.

ולגבי כוכבי הוליווד - מה בדיוק אתה רוצה? מה זה אומר לתת להם לעשות את העבודה שלהם ולהישאר שם. איפה זה שם? בהוליווד? בשמאל? מה מבדיל כוכב קולנוע מכוכב כדורסל? למה הם יכולים להתבטא בנושאים מסוימים וכספי לא? למה כספי לא חושב שהוא יכול "לעשות את העבודה שלו ולהישאר שם"? ממה החשש הגדול? ממילא הוא בלשהי הקריירה והכסף הגדול כבר נעשה. איש לא יכול לפגוע בו. אפילו אם, חס וחלילה, יגיד משפט לא פופולרי. כמו למשל זה: עמרי כספי ספורטאי ענק, אבל השיא היחיד שהוא מחזיק בו הוא להיות השחקן הפעיל עם הכי הרבה משחקים בעונה הסדירה מבלי להגיע לפלייאוף, וזה הופך את הקריירה הארוכה שלו לקריירה עם כוכבית. אין מספיק קנאביס רפואי בעולם שישכיחו את זה.

View this post on Instagram

A post shared by meirco (@meirco) on

4. ירידות שערים

ליגת העל בכדורגל תיקרא החל מהשנה הבאה ליגת הבורסה לניירות ערך. שם קליט סך הכל. אם יורשה לי להציע בקיצור: ליגת בל"ע. זה יכסה את כל הפינות. אין בעד מה.