מרגלית צנעני. כל הלילה בתחנה? (צילום: חדשות 2)
ד"ש ממנואל טרכטנברג | צילום: חדשות 2

לפחות דבר אחד הצליח למרגלית צנעני השבוע: מחאת האוהלים נעלמה לחלוטין מהשיח הציבורי. התקשורת מצאה תפוח אדמה לוהט הרבה יותר ומיהרה לזנוח כלאחר יד את המחאה החברתית שהיא כה עזרה לקדם בשבועות האחרונים. כי עם כל הכבוד ליוקר המחייה, מחירי המזון, הדיור והחינוך – הסיפור של מרגול הרבה יותר פיקנטי וסקסי, והכי מצדיק להשתלט על יותר ממחצית דפי העיתונים.

ביבי נתניהו ודאי יושב בלשכתו הממוזגת, מדליק עוד סיגר ומגחך לעצמו: הוא אפילו לא היה צריך לחכות עד ספטמבר כדי למצוא משהו - למשל מדינה פלסטינית - שיציל אותו מההפגנות. עכשיו אפשר להפסיק עם ההצגות ולחזור להתחנף לטייקונים. והאם למישהו יש ספק מי האמן שיופיע בחתונה של יאיר נתניהו, לכשתקרה?

לבי לבי עם דפני ליף שתזדקק כעת למעשה דרסטי ויצירתי במיוחד כדי לחזור לכותרות. אולי סחיטה (באיומים) של חולצתה ספוגת הזיעה, אולי תמונה מתוקשרת עם משפחת אלפרון, אולי להציע שאת הדיונים של ועדות טרכטנברג ושמכטנברג יערכו בפני בוררות של "גורם חיצוני".

כשחוזרים להופעה והנאום לאומה של מרגול בהפגנה ההיא בבאר שבע (מישהו עוד זוכר?), ניתן לראות שהיא בכלל תרגלה על הבמה את מה שהיא תגיד בחקירה: באמ-אמא שלי אין לי כל קשר לפרשה, וכל מי שאומר אחרת משקר. וכחלק מההסתחבקויות בחדר המעצר ודאי אמרה לחוקר שהוא בן של ש... שוטר.

צדק חברתי – סיקור מיוחד: כל החדשות, כל התמונות, כל הדעות

האמת, שמספיק היה לבחון את ההורוסקופ השבועי של צנעני (מזל קשת), כדי לדעת שמשהו הולך לקרות: מרים בנימיני חזתה ש"השבוע צפוי להיות מבלבל... שסוף השבוע יתאפיין בפעילות רבה, שיחות טלפון, החלפת מידע במחשב, יצירת קשרים עם אנשים ממקומות רחוקים..." וגם ש"ימים שני ושלישי מועדים לטעויות ובעיות, היזהרו בכל מעשיכם", ועל הימים הקרובים נכתב כי "מתעורר בכם רצון לעזוב הכל ולנסוע, להתרחק מכל מה שמטריד אתכם", ושימו לב: "החלטה כזו יכולה להתקבל בפתאומיות אבל עלולה רק להחמיר את המצב". אל תגידו שהכתובת לא הייתה על הקיר.

ואל תתנו להארכת המעצר של צנעני בתשעה ימים להשפיע עליכם, ברור לכל – כפי שטוענים בסביבתה – שנטפלים אליה בגלל שמה, מעמדה ומוצאה, ושמנסים לתפור תיק על הגב שלה.

ודאי שהיא נעצרה רק כי היא מזרחית, ודאי לא יעלה על הדעת שידה במעשה פלילי כזה, ודאי שהיא תלך לבוררות מחוץ לבתי המשפט! כי למה שתסמוך על השופטים האשכנזים האלה אחרי הניסיון שהיה לה עם צדי צרפתי ויאיר ניצני? הנה, לשופטת שהאריכה את מעצרה קוראים שירלי דקל-נווה. יכול להיות משהו יותר אשכנזי מזה? וכמובן שאני לא אומר את הדברים האלה רק כי אני חושש שישלחו אלי אנשים שיסבירו לי בנימוס רב שאני טועה.

מסכנה מרגול, שבוע וחצי היא תצטרך להעביר עכשיו בנווה תרצה, מקום שידוע במצוקת הדיור שלו. אין לדעת, בסוף היא עוד תיאלץ להשתכן באוהל בחצר.

ובינתיים בלה לה לנד

סמלת אסתי גינזבורג השתחררה היום מצה"ל. איזה כיף לה! סופסוף היא תוכל לעבוד במקצוע שלה, להצטלם בפוזות שלא בדיוק הולמות לובשת מדים, לטוס לחו"ל מתי שהיא רוצה... אה, רגע.

>> הטור הקודם: עלילות ביבי, איצקו וחפר
>> כפי שכבר אמרתי, מרגול יצאה חרטטנית