שליט: מתפלל לשלום החיילים (צילום: חדשות 2)
ועוקב בדאגה אחר המתרחש. גלעד שליט | צילום: חדשות 2
היה ברור שזה יגיע מתישהו, היה ברור שאחרי – בהערכה גסה – עשרות אלפי שעות שידור, מאות אלפי פרשנים מתחלפים זה עם זה באולפנים, מיליוני עמודים בעיתונים ומיליארדי סקרי דעת קהל ומשאלי רחוב, שחלקם התקיימו הלכה למעשה במסגרת שעות השידור, כשפרשנות של אדם מהיישוב מקבלת זמן מסך שווה לזו של קצין בכיר לשעבר ולעתים נשמעת מנומקת והגיונית יותר ממנה – היה ברור שבסוף זה יגיע לגלעד שליט.

ועוד יותר מזה היה ברור שזה לא יעבור בשלום.

וכך אמר שליט לחדשות 2: "כפי שחיילי צה"ל עזרו ותמכו בי בעבר, כך אני מודה להם על הפעילות שלהם היום ועוקב בדאגה אחר המתרחש. אני מתפלל לשלומם של החיילים ומקווה שיחזרו הביתה בשלום". זהו. שני משפטים מאוד כלליים וממלכתיים, כפי שהיו שאר ההתבטאויות המועטות שלו לפני כן. שום דבר פרובוקטיבי חלילה, שום קריאה לסיום המבצע או הרחבתו. בסך הכל הבעת דאגה לשלום החיילים.

איך הוא לא מתבייש.

ברוב חוצפתו, יושב לו שליט בבית הפסטורלי והממוזג שלו בצפון, ודאי שותה אספרסו על המרפסת, ומעז להגיד תודה לחיילים כאילו הוא כוכב ערוץ הילדים.

הבנאדם חזר מהשבי לפני יותר משנתיים וחצי, ומשוחרר רשמית מצה"ל כבר יותר משנתיים. להביע דאגה? ומה עם לתרום משהו למדינה? מה עשית למעננו לאחרונה? המינימום שאתה יכול לעשות כשריונר לשעבר, זה להתנדב לשירות מילואים ולהצטרף לאחד הטנקים שמפגיזים ברצועת עזה.

מה גם ש"צוק איתן" התחיל על רקע חטיפתם של שלושת הנערים וסיומו הטראגי של מבצע "שובו אחים", ומהו גלעד שליט אם לא אחד האחים הקודמים. הוא חייב את זה ולו כדי לסגור מעגל.

תגובות פייסבוק גלעד שליט
מקבץ תגובות על הקיר של גלעד שליט בפייסבוק
אני כמובן מתלוצץ. מעבר לכל המובן מאליו, שליט הוכר כנכה צה"ל עם שחרורו וצו 8 ממש לא עומד על הפרק. אבל יש מי שלוקח את זה ברצינות.

הטראומה של שליט לא משנה למי שמחפש על מי להוציא את העצבים בגלל המלחמה. אם קבוצה של כמה עשרות אנשים קראו לאמנון אברמוביץ', גיבור מערכות ישראל ובעל צל"ש ממלחמת יום הכיפורים, "בוגד", אז מה זה בשביל המגיב הישראלי חייל שישב בשבי וחזר בריא ושלם אחרי חמש שנים?

וכך הילד של כולנו הפך לילד הכאפות של חלקכם. הרי ברור שגלעד שליט הוא האשם האמיתי בכל המבצע הזה. בגלל העסקה (הגרועה לכל הדעות) שבה הוחלט לשחרר תמורתו 1,027 מחבלים ראו ארגוני הטרור שחטיפה זה נשק סופר-יעיל, דבר שהוביל בסופו של דבר לחטיפת שלושת הנערים, שכאמור הובילה בסופו של דבר ל"צוק איתן". תוסיפו לכך את העובדה שחלק לא מבוטל ממשוחררי העסקה חזרו לעסוק בטרור ותקבלו את אויב הציבור החדש. ובטוח שהוא גם שמאלן, אז בכלל הוא בן מוות.

לא רחוק היום שמישהו יכתוב שלגלעד שליט יש דם על הידיים. רגע, סליחה – מישהו כבר עשה את זה. כנראה ששום דבר שפחות מגלעד שליט מסגיר את עצמו בחזרה לידי חמאס לא יספק. גלעד עדיין חי, עושה רושם שלא כולם שמחים מזה.