ראשית תנו לי להרגיע את הממונים עלי: מירי רגב לא תגיש תביעת דיבה בעקבות הטור הזה.

אני מקווה.

במקומות אחרים מירי רגב הייתה לא יותר מקוריוז, אתנחתא קומית, ספק אם מישהו היה לוקח אותה ואת דבריה ברצינות יתרה. זה רק במדינה מתלהמת ואגרסיבית כמו שלנו שהיא הפכה לסוג של גיבורה לאומית שמייצרת ומושכת כל כך הרבה אש. ולעתים מי שמשחק באש – נכווה.

בתגובה לדבריו של הנשיא לשעבר שמעון פרס על כך שהמבצע בעזה מיצה את עצמו, כתבה ח"כ רגב בפייסבוק שפרס הוא זה שמיצה את עצמו. אמירה לגיטימית, שהייתה יכולה להיכתב גם לפני 20 שנה וגם אז להיות לגיטימית.

אלא שאחד הגולשים נעלב בשמו של פרס, וכתב לה בחזרה: "מי את בכלל שתלכלכי על שמעון פרס? את בסך הכל זונה עם פה ג'ורה! עפת על עצמך מעל ומעבר יא אנאלפביתית עלובת נפש! שקופצת מאולפן לאולפן! רפש אנושי עלוב!". רגב התלוננה במשטרה שזימנה את הגולש לחקירה. בהמשך מתכוונת רגב להגיש נגד הבחור תביעה על העלבת עובד ציבור ופגיעה בשמה הטוב.

"אני משתדלת לשמור על הדברים בגבולות המותר"

ובכן, מירי רגב היא הרבה דברים -  היא לוקה לא מעט בשפה העברית, נוטה להשתמש בביטויים לא הכי פוליטיקלי קורקט, ובסך הכל יוצאת לה פה ושם התנהגות פרחית טיפוסית, כך שאפשר בהחלט להתווכח על השם הטוב שלה - אבל זונה היא לא.

זה אולי מביך שהיא נבחרת ציבור, ועדיין – ואני לא מאמין שהסיפור הזה גרם לי להסכים עם מירי רגב – יש צדק בתביעה שלה. אתה לא יכול לדבר ככה לחבר כנסת, לא משנה מה אתה חושב עליו, ואם היית מספיק מטומטם כדי להשתמש בקללה כזו ועוד תחת שמך המלא – אתה תצטרך לשלם.

נכון, בתור הטוקביקסטית הראשית של ישראל (אולי שרת התגבוב בממשלה הבאה) רגב הייתה צריכה להכין את עצמה שדבר כזה יכול לקרות, אבל – היא מודה – זה העליב אותה ממש. שוחחתי איתה. "תשמע, זה גם פוגע באופן אישי", היא אומרת, "למה אני צריכה שהילדים שלי ייראו את זה? בגלל שאיזה אחד מחליט לקום בבוקר ולכתוב את זה? אתה לא אוהב אותי – בסדר, אבל למה לכתוב עלי דברים כאלה? מה אתה כותב עלי שרמוטה, מה אני חברה שלך? כל אחד יכול לכתוב מה שבא לו כי זה בפייסבוק?".

לדבריה של רגב, שפעילה מאוד ברשת החברתית, את התגובה המדוברת היא קיבלה במייל מחברים: "אני לא עוקבת אחרי כל מה שכותבים עלי, אבל גם ככה הגשתי חמש תלונות למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה במהלך 'צוק איתן', אז אמרתי שאני אגיש גם נגד אזרח".

בכל זאת הכנסת בפגרה, צריך תעסוקה
"צריך להעביר מסר שיש גבול למה שאתה יכול להשתמש ברשת ועד כמה אתה יכול להפוך למקום אלים שאין בו דין ואין דיין".

את בעצמך מקפידה בפוסטים שלך לא להוציא דיבה או להעליב עובדי ציבור?
"אני כותבת את האמירות הפוליטיות שלי ומאוד משתדלת לשמור על הדברים בגבולות המותר".

אגב על איזה סכום תהיה התביעה?
"אני עוד לא יודעת עוד, אבל בכל מקרה הכסף ייתרם. יש כמה מקומות שאני מאמצת".

אולי תתרמי לאריות של הצל, הוא כתב שהוא צריך מימון לפעילות שלו
"מצחיק".

בכל מקרה, אם המשטרה כל כך להוטה להתחיל לרדוף אחרי טוקבקיסטים, הגיע הזמן שתתחיל לעצור את המסיתים הפרועים בתגובות בפייסבוק, אלה שכותבים בשמם ולא מסתפקים בקללות, אלא קוראים לפגוע פיזית בחתכי אוכלוסייה כמו ערבים, שמאלנים ושאר מרעין בישין שמעזים להביע דעה שמנוגדת לשלהם.

לגבי חברת הכנסת רגב, אולי עדיף שהיא תכלה את זמנה בהגשת תביעות מופרכות יותר ופחות, במקום לעשות נזק תדמיתי וחוקתי לדמוקרטיה שעוד מנסה להתקיים כאן.