אין תמונה
הסופר-טנקר החדש של נתניהו?

אשרי מדינת ישראל ואשרינו אזרחיה, שזכינו להעמיד בראשנו אדם כמו בנימין נתניהו. ראש ממשלה בעל חזון, מעוף, ראש מבריק על הכתפיים, יכולת ניתוח וחדות אבחנה. מי שמזהה באופן ברור וחד משמעי את הבעיות הניצבות בפנינו, יודע להצביע עליהן בנחישות ולהעלות אותן על הכתב בצורה של... אמממ... איור של משולש.

תחת הכותרת "אחריות לאומית" הציג נתניהו את משולש האתגרים שלו באופן כה גרפי ונהיר, עד שגם ילד בן 4 יוכל להבינם. מצד שני, כל ילד בן 4 יכול לצטט מתוך שינה מהם האיומים העומדים בפני המדינה (ואף לצייר משולשים). כל מדינה אגב, לא רק ישראל. טלטלה כלכלית בעולם? איומים ביטחוניים? צרכים חברתיים? אין ספק, ביבי עלה כאן על משהו. מאז פיתגורס לא היה מישהו שהעלה את המשולש לכותרות עם משפט כה מדויק ומנוסח היטב.

אבל למה לעצור פה? יש עוד כמה משולשים שאפשר להשתמש בהם לשם הדגמת נקודות. למשל: פגיעה בחופש הביטוי – פגיעה בחופש בתי המשפט – רדיפת ארגוני שמאל. נסו גם: העדפת מגזרים לא יצרניים – ריצוי הקיצוניים – צפצוף על מעצמות העולם. הי, מה דעתכם על: ביבי טורס – הגברת נתניהו ומשק הבית – שכתובי ההיסטוריה. רוצים עוד? קבלו משולש נוסף: רשות השידור – ישראל היום. נכון, זה לא משולש, אבל לאדלסון יש מספיק כסף לקנות עוד צלע.

בעלי הזיכרון לטווח הלא רחוק במיוחד יכולים להתרפק על משולש אתגרי אחר שכבר הבטיח לנו פעם שמים כחולים: מלי לוי, שמעון גרשון וסבי גרשון – דוגמנית, כדורגלן ואח של כדורגלן, שניסו לשיר. ממש כמו המשולש ביבי – ברק - איווט (מוכר רהיטים, פסנתרן ושומר סף, שמנסים להנהיג את המדינה). בשני המקרים מעורבים זיופים צורמים.

זו לא הפעם הראשונה שנתניהו לוקח אלמנטים שילושיים כדי להציג תכניות מהפכניות. לאיש יש מין קטע כזה עם משולשים. רק לפני שנתיים וחצי, קצת לפני שנבחר לקדנציה השנייה שלו כראש ממשלה, הציג נתניהו את התוכנית שלו לשיקום הכלכלה הישראלית תחת המשולש: עצירת הנפילה – סיבוב – ונסיקה. במקרה ההוא נעזר ביבי בתנועות ידיים לצורך המחשה. זה היה לא פחות אפקטיבי.

עושה רושם שמשולש האחריות הלאומית הוא הסופר-טנקר החדש של נתניהו. אין לפסול את האפשרות שגם כאן עוזריו הנאמנים הגיעו לרעיון הגאוני דרך חיפוש באינטרנט. טלטלה כלכלית בעולם – איומים בטחוניים – צרכים חברתיים. מדהים.

אבל הבעיות שלנו לא טמונות בהנדסת המישור, אלא בהבנת המרחב. ואם נתניהו מתעקש על מתמטיקה, גם הפתרונות מורכבים מנוסחאות די ברורות: שלום > מלחמה, כסף למורים ולרופאים > כסף להתנחלויות, העולם > ישראל. חלוקת משאבים נכונה + מו"מ אמיתי לשלום - פראנויה = מדינה בריאה.
מש"ל.

נ.ב.
מעניין לראות מתי גם הגברת תציג את המשולש שלה. הא לכם אתגר!

רוצים להציע משולשים משלכם? כתבו לנו בתגובות

>> הטור הקודם: מי שחוקק את חוק לשון הרע הוא גאון! וגם חתיך!
>> שאנן סטריט טס ביזנס