1. זה לא היה שבוע מוצלח לזקפה הלאומית. גם סערת החרם של אורנג', גם ההפסד של דיוויד בלאט בפתיחת סדרת גמר ה-NBA. לפחות ברצלונה הצילה את המצב עם הניצחון בגמר ליגת האלופות, שהרים שוב את המורל של אזרחי ישראל. מעניין אם ראש הממשלה כבר הספיק להרים טלפון ללואיס אנריקה ולברך אותו על הניצחון.

2. אגב, אלה אותם אזרחי ישראל, שזועקים חמס – או חמאס, במקרה הזה – נגד קבוצה ערבית-ישראלית שנעזרת בכספים מקטאר תומכת הטרור, אבל אין להם בעיה לעודד בצורה עיוורת את הקבוצה הקטלונית שעל החולצה שלה מופיעה חסות של חברת התעופה הלאומית של אותה קטאר.

שחקני בני סכנין שמחים באורווה (צילום: שי לוי, TGspot, מערכת ONE)
קטאר זה קטאר. בני סכנין | צילום: שי לוי, TGspot, מערכת ONE

3. ואם כבר טרור: במהלך המשחק נורתה רקטה לכיוון אשקלון, אבל מי שצפה בשידור בערוץ 2 לא היה יכול לדעת על כך. ייתכן שהוא עדיין לא יודע על כך עד לרגע זה. נכון, לא חייבים לעצור הכל לטובת מבזק חדשות, בוודאי באירוע ללא נפגעים, ובכל זאת: ניתן היה להריץ כתובית על המסך; אפשר היה לבקש מהשדר נדב יעקבי – איש הדרום, אגב – להתייחס בקטנה לאירוע לפני פתיחת המחצית השנייה. נאדה. גם לא באולפן הסיכום שאחרי. מבחינת מי שצפה בערוץ 2 אתמול בלילה לא קרה שום דבר באשקלון. רק במבזק של חצות ורבע, בערך שעתיים וחצי אחרי הירי, הייתה התייחסות לעניין. ספרו לי עוד על היחס ההולם שנותנת התקשורת לפריפריה.

4. ביום שלישי תתמודד נבחרת ישראל במסגרת מוקדמות יורו 2016 נגד בוסניה. המאמן אלי גוטמן השווה במסיבת העיתונאים את הנבחרת שלנו ליובנטוס, שכמוה תגיע בתור אנדרדוג למשחק החשוב. תמהני מה חושבים גוטמן והשחקנים שלו על ההשוואה הפופוליסטית והמביכה הזו עכשיו.

אלי גוטמן (צילום: יופ ציוני, מערכת ONE)
אז שנתכונן להפסד? גוטמן | צילום: יופ ציוני, מערכת ONE

5. למישהו יש ספק שיש יותר ישראלים שטסו לברלין לראות את ברצלונה ויובנטוס מאשר ישראלים שיטוסו לראות את הנבחרת בבוסניה?

6. ריכוז תספורות המוהוק של שחקני שתי הקבוצות בגמר היה לא פרופורציונלי בעליל. אפילו עורכת האופנה הבינלאומית נינה גארסיה נדרשה לסוגיה. העיקר שמסי הסתפק במשהו שנע בין אנדרו רידג'לי (זה השני מ"וואם!") לאופיר אקוניס.

אין תמונה
נתן השראה? אקוניס

7. אלי אוחנה הוא אמן הקלישאה והמובן מאליו הגדול ביותר בהיסטוריה, עם דברי פרשנות עמוקים ובעלי ערך כמו "קבוצה שמגיעה לגמר ליגת האלופות לא יכולה להיות גרועה". אין ספק שמי שסיפר לאיילת שקד ש"הוא דווקא אינטליגנטי" צדק.

8. אחרי השער הראשון בדקה הרביעית צייץ בוז'י הרצוג בטוויטר "Vamos Barca!" עם תמונה של שחקני ברצלונה. אלא שעדי ראייה מוכנים להישבע שבאותם רגעים ממש הוא בכלל היה בשבוע הספר בתל אביב. משם, למקרה שהתעניינתם, הוא לא העלה תמונה. בכל זאת, עם הספר מעדיף כדורגל. בסיום המשחק העלה הרצוג תמונה שלו עם צ'אבי בכותל המערבי, מהביקור של בארסה בישראל לפני שנתיים, וכתב: "התפילה בכותל משתלמת". אין מנוס מלחשוב שבפתק שטמן יו"ר המחנה הציוני בכותל לפני הבחירות הוא כתב "אמן שביבי ייקח".

"בהסכם הגז - זה או תחרות או מונופול" (צילום: חדשות 2)
בפעם הבאה תשים "אמת" בכותל. הרצוג | צילום: חדשות 2