למה אף אחד לא חשבת להתקשר למשטרה? קורצקי | צילום: ספורט 5
הנה מבחר משפטים שנאמרו ביום שישי האחרון בשיחת טלפון בין מאמן בית"ר ירושלים, מנחם קורצקי, לבין אוהד של הקבוצה. אנא הרחיקו ילדים קטנים מהמסך:

 -"אני מנחם ואני אז**ן אותך בתחת יא מזד**ן"

-"את הכושלאחותך אני אז**ן יא בן של אלף זונות"

-"אני רק אראה אותך אני אז**ן אותך, אתה לא יודע עם מי התעסקת... אני אגיע עד אליך"

-"אתה נשמע לא מפותח מהדרום... אולי נפל עליך איזה קסאם בטעות על הראש"

-"כשצריך להיות יותר גרוע מערבי, אני יותר גרוע מערבי"

 ודאי תאמרו: הו, איזו דרך נאה לקבל את השבת שבפתח.

הסיבה לדקלום השייקספירי הזה, לפי קורצקי, היא שורת הטרדות בלתי פוסקת מצד האוהד בשבועות האחרונים, שהופנו גם כלפי אשתו ובנותיו וחצו קו אדום. בהתנצלות הפומבית שלו טען המאמן כי הוא התקשר כשהוא "בסערת רגשות, ובלהט הדברים נאמרו דברים קשים מפי ועל כך אני מצטער".

היה לוהט ביציע (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
חלק גדול מאוהדי בית"ר מתגאה בגזענות שלו". אוהדים במשחק מול הפועל ת"א" | צילום: ספורט 5
לכאורה מודה ועוזב ירוחם. אבל בואו נעשה סדר בדברים: השיחה הבלתי נתפסת הזו בין המאמן לאוהד נמשכה כ-20 דקות (20 דקות! מי מדבר היום בטלפון 20 דקות? כנראה היה קשה להם להיפרד זה מזה). כלומר זו לא הייתה פליטת פה או משהו ספונטני. המאמן הוא זה שהתקשר, ובטח לא תכנן לנהל שיחה תרבותית אלא ידע בדיוק מה הוא הולך להגיד. הוא שטח את הרפרטואר שלו במשך כמה דקות טובות, רפרטואר שצריך לומר שהוא דל, חסר מעוף וחוזר על עצמו. קורצקי טוען שבתו נבהלה מאוד מהאוהד. האם הוא מנשק את הבת שלו עם הפה הזה?

אבל אלה לא רק הקללות. זה גם ואולי בעיקר הגזענות שעולה מדבריו, והיחס המתנשא והלגלגני לפריפריה בדרום, וזה כבר משהו מושרש מבפנים שאי אפשר לתרץ ב"סערת רגשות".

אגב, אם קורצקי, כפי שהוא מוסר, הוטרד כל כך הרבה זמן, באופן שהפחיד משפחתו, מדוע הוא לא הגיש תלונה במשטרה? או לחילופין – מדוע לא יצא עם זה לתקשורת? אוהד שמטריד ומאיים על מאמן, זה משהו שוודאי היה מייצר כותרות ראשיות ואולי מרתיע את הבחור. כנראה שקורצקי נשען על גורמים אחרים שיעשו את העבודה במידת הצורך, כפי שהעביר ברמז עבה בשיחה עם האוהד.

האוהד כמובן אינו שה תמים. מדובר בצעיר בן 22, שהיה חבר מספר שנים בארגון האוהדים הקיצוני "לה פמיליה" וסיפר לקורצקי בשיחה שהוא כבר ישב בכלא בעבר. הוא ככל הנראה הטריד בזמנו גם כמה שחקנים. לו רק הייתה מוגשת נגדו תלונה, אולי היה לכל הפחות נאסר עליו להיכנס למגרשים.

עם כל הכבוד ליכולתו המסוימת של מנחם קורצקי בתור מאמן, אדם כזה לא יכול להמשיך להיות בכדורגל שלנו. אבל מי בדיוק יפטר אותו? הרי המעסיק שלו, אלי טביב, הוא עבריין שהורשע בתקיפת נער, אז מה זה בשבילו כמה קללות בטלפון. בגלל הגזענות? הרי חלק נכבד מאוהדי בית"ר (ושלא יבלבלו לכם את המוח עם "עשבים שוטים"), שר שירים נגד ערבים, מניף שלטים מסיתים ובכלל מתגאה בגזענות שלו. בואו נודה: קורצקי מתאים לבית"ר כמו כפפה ליד, ושיחת הטלפון הזו עוד תהפוך אותו לגיבור על אצל חלק מהאוהדים.

הגורם היחיד שהיה אפשר לתלות בו תקוות הוא ההתאחדות לכדורגל. אלא שזו מיהרה לשחרר תגובה חיוורת, חדלת אישים ומשתפנת: "אנחנו מצרים על בחירת המילים האומללה, גם אם מדובר במעשה דוחה של מטרידן, ומקווים כי ההתנצלות הכנה וההבטחה שהדבר לא יישנה, יעמדו במבחן המציאות".

כן, "בחירת מילים אומללה". זו הבעיה עם הביוב שעלה על גדותיו של קורצקי. כאילו שאם היה אומר "אשגל את פות אחותך, במחילה", הכל היה בסדר. אבל מה יש לצפות מגוף שהעומד בראשו עד לאחרונה לא בדיוק התברך בטקט, נימוסים, או אתיקה.

וכרגיל במחוזותינו, הסיפור הזה יישכח כלא היה. אם ייזכר זה יהיה כקוריוז ולא יותר. זו אפילו לא תהיה השערורייה הכי גדולה של העונה. בטח לא כמו השערורייה שיעורר קורצקי כשיקבל את חשבון הטלפון שלו.