View this post on Instagram

A post shared by Deni Avdija (@deniavdia8) on

1. טובי בנינו

ברכות לנבחרת העתודה על ההישג המדהים שלה. לזכות בפעם השנייה ברציפות באליפות אירופה זה נדיר, ומה מעיד יותר טוב על הצלחה מאשר כמות הטרמפיסטים שמצטרפים אליה. כשלעצמי, חמש דקות לאחר שהסתיים חצי הגמר, ניסיתי לרכוש כרטיסים לגמר שנערך למחרת. בקטע מקצועי כמובן. אני הרי בעל טור. אלא אז התבשרתי שיש לפני עוד למעלה מ-7,000 איש, ומתברר שאחרי היו עוד 7,000. אוהדי הצלחות. פאתטים.

זה היה מסע מסעיר של בחורים לוחמים שיודעים שעבור 85% מהם זו כנראה הבמה הגדולה ביותר שיעמדו עליה והסיקור הגדול ביותר שיקבלו.

נבחרת שיש בה את דני אבדיה, כוכב על עם פוטנציאל להפוך לכדורסלן הישראלי הגדול בכל הזמנים; נבחרת שיש בה את ים מדר, עוד שחקן שנכנס לפנקסים של מלהקי ה-NBA; נבחרת שיש בה את עידן אלבר, הבחור עם הביצים הכי גדולות במדינה; נבחרת שמאמן שלה, אריאל בית הלחמי, הוא לא רק איש מקצוע אלא מחנך ומורה; נבחרת שאחראי לה פיני גרשון, שעם כל המטען השנוי במחלוקת שהוא נושא איתו, הצליח לייצר סגל שמגיע לגמר שלוש שנים רצוף. נבחרת שהיא אי של גאווה בים של בושות.

נו, מתברר שצעירים מישראל יכולים לעשות לעצמם שם בינלאומי גם בלי להיות חשודים באונס של צעירה אירופאית.

 

View this post on Instagram

A post shared by Deni Avdija (@deniavdia8) on

2. העולם מצחיק אז צוחקים

זו הייתה בסך הכל עוד פליטת פה לא מבוקרת של שרת התרבות והספורט מירי רגב, שלא מבינה דבר וחצי דבר במשרדים עליהם היא ממונה (למשל, מבקרת ופוסלת סרטים למרות שלא ראתה אותם). הרי לה רק חשובים  הפופוליזם והפרובוקציות שהקהל שלה כל כך אוהב.

בטקס לכבוד נבחרת העתודה שנערך לצד ראש הממשלה, היללה השרה את פועלו של משרדה למען הכדורסלן הישראלי והוסיפה: "הכי חשוב לנצח במשימה שלנו מול המנהלת ובעיקר מול מכבי תל אביב, להבין שאנחנו צריכים כמה שיותר ישראלים על המגרש". כן כן, המשימה של משרד הספורט היא לנצח את הקבוצה המפוארת ביותר בתולדות המדינה. למה? כי להיכנס במכבי זה הבון-טון היום.

רק שהפעם היא נבחה על העץ הלא נכון. עובדה, לעומת התבטאויות מביכות אחרות שלה, הפעם משרד הספורט מיהר לשחרר הבהרה לפיה הדברים נאמרו בהומור. לא יודע, צפיתי בקטע כמה פעמים, לא התרשמתי מהסטנדאפ.

בהודעה נכתב בנוסף כי רגב "מבקשת להביע הערכה לפועלם של אנשי הנהלת מכבי תל אביב, לשחקניה ולהישגיה של הקבוצה שהעמידה את הכדורסל הישראלי על המפה. כמו כן, מבקשת השרה להביע הערכה עצומה שאין חולק עליה על תרומתו של יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי לענף הכדורסל ולמעמד הענף באירופה ובעולם. יודגש שרבים משחקני נבחרת העתודה הינם בוגרי ושחקני מכבי תל אביב ואין חולק על תרומת מכבי תל אביב לצמיחתו של דור העתיד הישראלי". זו התרפסות ששמורה רק עבור משפחת נתניהו.

סביר שההודעה הזו לא הגיעה משום מקום. יותר הגיוני שרגב או אנשיה קיבלו טלפון זועם במיוחד מצד מכבי ת"א, אולי אפילו משמעון מזרחי עצמו, שהעמידו אותה חזור והעמוד על טעותה. כי מה שרגב הודתה בעצם בהודעה הזו הוא שאין לה מושג, שהיא סתם זרקה מילים לאוויר כי חשבה שזה יוסיף לה נקודות איפשהו (אולי אצל חברי העתודה), שאולי בפעם הבאה כדאי לה לחשוב לפני שהיא מתבטאת (פחחח), שלא חלילה תישאל על נושא שהיא אמרה שהיא בקיאה בו, ותענה: "רגע רגע רגע רגע רגע רגע". כי הפקת לקחים זה חשוב.

View this post on Instagram

A post shared by מירי רגב (@miriregev2018) on

3. תחזית אולימפית

אלה מכם שעוקבים באדיקות אחרי הטור (ד"ש לשניכם), ודאי זוכרים שהתחייבתי להלקות את עצמי באלה אם לינוי אשרם תזכה במדליה באולימפיאדה. ייתכן שזו ההתחייבות השנייה הכי גדולה שלי שאתחרט עליה. בכל מקרה, שנה פחות יומיים לפתיחת אולימפיאדת טוקיו 2020, להלן שאר התחזית שלי למשלחת הישראלית המסתמנת כרגע:

- ג'ודו: מדליה לשגיא מוקי. השאר יתנחמו בבית הניחומים.

- אתלטיקה: לונה צ'מטאי סלפטר תגיע הכי קרוב שאתלט ישראלי יגיע למדליה, בנסיבות מסוימות היא אולי אפילו תצליח. חנה קנייזבה מיננקו, לפחות לפי כושרה הנוכחי, תתקשה להשתחל לשש הראשונות בקפיצה משולשת.

- התעמלות: ארטיום דולגופיאט בהופעה מכובדת מאוד שתעניק לו ניסיון לאולימפיאדה הבאה.

- שחייה: שלושה/ארבעה חצאי גמר בסה"כ לנציגים בבריכה.

- קליעה: סרגיי ריכטר יירה לעצמו ברגל, שוב,  ויפספס בכמה מילימטרים את המדליה.

- שיט/גלישה: הימים היפים של ישראל בים הסתיימו, כך זה נראה. לפחות עד צירוף מקצוע המטקות כספורט אולימפי.

- בדמינטון/היאבקות/סקייטבורד/אופניים: לא, לא, לא ולא.

- רכיבת סוסים: מדהים שיש לישראל נציגים בעוד ענף איזוטרי.

- טקס פתיחה: אורי ששון יצעד עם הדגל בראש המשלחת.

View this post on Instagram

A post shared by Sasson Ori (@ori_sasson) on

 

4. לא זכאי

כריסטיאנו רונאלדו אמנם לא יועמד לדין באשמת אונס של הדוגמנית קתרין מאיורגה במלון בלאס וגאס ב-2009, אבל זו לא סיבה למעריציו לצאת במחולות ובשירת "הוא זכאי" מחוץ לישיבת "שאגת כריסטיאנו".

רק כדי לחדד: רונאלדו לא זוכה מחוסר אשמה, כלומר אין פה זיכוי מלא. החוקרים פשוט הגיעו למסקנה שלא ניתן להוכיח מעבר לכל ספק סביר שתקיפה מינית אכן קרתה. אחת הסיבות לכך טמונה בעובדה שמאיורגה סירבה בתלונתה המקורית לזהות את התוקף שלה לכאורה, ולגלות היכן אירעה התקרית עליה התלוננה.

יש מי שיכול לייחס את היעדר הפרטים האלה לכסף שאולי ואולי לא קיבלה מאיורגה כדמי שתיקה. את הפרטים הללו היא סיפקה רק עם דרישתה לפתוח מחדש את התיק בשנה שעברה, ומובן שקשה עד בלתי אפשרי לאסוף ראיות מהסוג הנדרש כאן כל כך הרבה זמן בדיעבד.

לאחר פרסום החלטת התובע, רמזה אמה של מאיורגה שהם לא מתכוונים להגיב משום ש"לא בטוח שזה נגמר". המשמעות היא, שלאחר שהמישור הפלילי כשל, מאיורגה עשויה להתמקד בתביעה אזרחית. כך שבכלא רונאלדו כבר לא יבלה, אבל אולי ייאלץ להיפרד מכמה מיליוני דולרים. נראה לי שהוא יתגבר גם על זה.

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

5. מו"מ עם טרוריסטים

יושב הבעלים של בית"ר ירושלים במסיבת עיתונאים מיוחדת, כשהוא מזמין לצידו את נציג "לה פמיליה", ארגון אוהדים שבית המשפט הרשיע ארבעה מחבריו בשלל עבירות, בהן קשירת קשר לביצוע פשע ותקיפות אלימות, ולפי עסקת הטיעון עם הנאשמים הם הודו בפירוש כי מטרת הארגון היא "לזרוע אלימות ו-ונדליזם, מתוך אידיאולוגיה אנרכיסטית וגזענית של שנאת המגזר הערבי", כלומר ארגון טרור בהגדרה. המטרה המשותפת: להגיע להבנות כדי לסדר פתיחה שקטה של העונה. זו לגיטימציה מבישה ומיותרת.
טעון בירור: האם ההבנות האלה יחזיקו מעמד יותר מההבנות של נתניהו עם חמאס