שירות בתי הסוהר בקולומביה חשף השבוע מטמון יוצא דופן באחד התאים בכלא "פיקלניה" שבמזרח המדינה: במהלך פשיטה של הרשויות במקום, הסוהרים חפרו מתחת לריצוף של אחד התאים ומצאו מתחתיו מצבור של עשרות טלפונים חכמים ואמצעי תקשורת.

בהודעה שנמסרה לתקשורת דווח כי הסוהרים מצאו מתחת ללוחות הריצוף 31 טלפונים סלולריים, 104 כרטיסים SIM שונים, 154 אביזרי סלולר משניים (מטענים, מגיני מסך וכו') ואפילו מודם. כמו כן הם מצאו במקום גם קרוב לחצי ק"ג של קוקאין, ומאז הפשיטה  קיבל אותו תא מאסר את הכינוי "קול סנטר".

על פי ההערכות, חבורת האסירים שריצתה את עונשה בתא השתמשה באמצעים שנמצאו בשביל לבצע את "הונאת הדוֹד הטוב"; מדובר בהונאה מוכרת ברחבי דרום אמריקה שבה נוכלים מתקשרים לקורבנות תמימים ומציעים להם חפץ יקר ערך (נניח שעון, חבילה או המחאה) בתמורה לתשלום סמלי - ומאוחר יותר יתברר לקורבנות שאותו חפץ לא שווה דבר.

אגב, זו ממש לא הפעם הראשונה שכלא "פיקלניה" עולה לכותרות בקולומביה, אחרי שבשנת 2005, בית הסוהר היה מוקד לתקיפה של ארגון הטרור FARC (הכוחות המזוינים המהפכניים של קולומביה – צבא העם) שפיצצו את חומות הכלא ושחררו כמה מחבריהם. מאוחר יותר התברר שמטען החבלה הופעל מתוך "פיקלניה", 23 אסירים נמלטו באותו יום, ומאז הרשויות הצליחו לתפוס רק שלושה מהם.