וודי אלן
גב-גבר | צילום: רויטרס

אולי שמעת את זה כבר מתישהו: לחנונים יש איזו תכונה, לא לגמרי ברור מה היא, שמושכת נשים. איך זה יכול להיות שהגיקים האלה מצליחים איפה שאני לא? אתה תוהה לעצמך לא פעם. התשובה: חנונים, במידה רבה, הם הגברים האמיתיים של העידן המודרני. לא סתם אחד מהם נבחר לנשיאות ארצות הברית, ולא סתם הם האנשים העשירים בעולם. יש כמה דברים ששמים אותם, לפעמים, צעד אחד קדימה מכל השאר.

הם לא מפחדים מביקורת

אני לא יודע מה המצב כיום, אבל כשאני הייתי ילד, לא היה פשוט לגדול כחנון. יש לך כל מיני תחומי עניין אזוטריים שאף אחד לא מבין, אתה אוהב לקרוא ולא לשחק כדורגל, ובכלל, נראה שאתה הולך לכיוון שכל שאר האנשים מסביבך לא מבינים. זה אומר שחנונים הם אנשים שגדלו עם הרבה ביקורת. זה אמנם קצת מבאס, אבל מה שנכון לחיילים קרביים נכון גם פה: מה שלא הורג – מחשל. חנון, אחרי שעבר את גיל ההתבגרות, הוא אדם שלא אכפת לו מה אומרים עליו. הוא שמע את הדברים הטובים ביותר והגרועים ביותר, ובכל זאת לא אכפת לו. ומי שלא מפחד מביקורת, מגיע רחוק.

הם סגורים על עצמם

חנונים הם מאד מכווני מטרה, וחלק לא קטן מהם יודע מה הוא רוצה לעשות בחיים כבר מגיל צעיר. בזמן ששאר הגברים מתברברים בדרך, לא יודעים מה הם רוצים לעשות בחיים ומוצאים את עצמם מעבירים זמן בתור מלצרים במקדונלדס, החנונים כבר מתחילים למצוא עבודות בתחום שמעניין אותם ומצליחים להשקיע את הזמן שלהם במה שכיף להם. וגם כאן – מי שיודע מה הוא רוצה ועובד על זה הרבה זמן יגיע לשם בסוף.

הם שיטתיים

זה אולי נשמע משעמם, אבל חנונים הם שיטתיים. אתה חייב לתת קרדיט לאנשים שמבלים שעות בלהתווכח אם משחק מחשב כלשהו הוא מאוזן או בניסיונות לפענח את המסתורין של "אבודים" – הם יודעים איך לפתור בעיות מסובכות. זה אומר שלא רק שהם יודעים מה הם רוצים לעשות, אלא שסביר להניח שהם יודעים טוב מאד איך לוודא שזה קורה.

הם עקשנים

יש שיתווכחו על האם זה יתרון או חסרון, אבל זו בבירור תכונה של החנונים. תחשוב על זה: אם הם לא היו עקשנים, האם עדיין היו באינטרנט דיונים באורך של אנציקלופדיות על נושאים חשובים, כמו מי ירה קודם ב"מלחמת הכוכבים" הראשון? החנונים לא יודעים לוותר. נכון, ללכת ראש בקיר זה לא תמיד טוב ולפעמים כל מה שקורה זה שאתה דופק את הראש, אבל לפעמים אם אתה יודע לא לוותר אתה שובר את הקיר ועוד כמה קירות אחריו. צריך לדעת שלפעמים אסור לוותר, וחנונים יודעים את זה היטב.

דירת רווקים
אתה פשוט כל-כך סקסי! מי היה מאמין שאצבעות של פסתנרן יכולות לעשות כאלה דברים? | צילום: jupiter images

הם מלאים בסקס אפיל

הייתה איזושהי נקודה בין סרטי "נקמת היורמים" של שנות השמונים ובין השלב שבו חולצות מכופתרות חזרו לאופנה, שבה קרה המהפך ופתאום המראה החנוני הפך למשהו סקסי. להייטק ולאינטרנט היה חלק נכבד במהפכה הזאת; הבנות התחילו להבין שיש כמה דברים חושבים יותר מרושם חיצוני – מוח חד, למשל, או היכולת לעשות המון כסף בכלום זמן. המונח הזה, "גיק שיק", שצץ פעם בכמה חודשים בכתבות באינטרנט, מצביע על כך שמשהו מהותי השתנה בחברה שלנו.

חוץ מזה, תחשוב על מה שאמר אחד החנונים ב"נקמת היורמים", אחרי שהחברה הכוסית של שחקן הפוטבול שאלה אותו איך הוא הצליח לספק אותה כל-כך טוב: "מרוב שאנחנו חושבים על איך לעשות אתכן סקס, כשאנחנו מגיעים לתכל'ס אנחנו עושים את זה הכי טוב שאפשר".

לסיכום: זה לא רע, להיות חנון

אם אתה מחבר את כל הדברים האלה, אתה רואה שלהיות חנון זה כנראה לא כזה גרוע. זה אומר לדעת מה אתה רוצה מהחיים, לדעת איך להשיג את זה, לדעת לא להתפשר על זה ולדעת לא להקשיב לאנשים שמנסים להניא אותך מלעשות את זה. זה אומר להיות יעיל, לדעת איך להפוך את עצמך לעוד יותר יעיל, להתקדם בחיים ולגרום לבחורות להיות מבסוטיות שהגבר שלהן יכול לפתור אלגוריתם ביד אחד ולהביא אותן לשיאים חדשים ביד השניה. בקיצור, כל מה שגבר רוצה בחיים.

>> חנונים גם ידועים בחרמנותם. אנחנו פה כדי לספק את הסחורה