"כשאמרו לי שעומדים לנתק אותו ממכונת ההנשמה חשבתי לעצמי שזה לא הזמן שלו ללכת לגן עדן": נס רפואי בלתי נתפס התרחש לאחרונה בארה"ב שם גבר שנדבק בקורונה והיה בתרדמת של יותר מחודשיים התעורר בכוחות עצמו יום לפני מועד הלוויה שלו.

קרובי המשפחה של דיוויד ויליאמס, בן 58 מקנזס סיטי, סיפרו שרופאים תכננו לנתק אותו ממכשירי ההחייאה ביום שאחרי חג ההודיה, שבעה שבועות אחרי שלקה בתרדמת, וסטייסי, אשתו של דיוויד, סיפרה שרופאים טענו שסיכויי ההישרדות שלו קלושים והוא כבר לא ישוב להכרתו.

"לא תיארנו לעצמנו שהוא ישרוד כל כך הרבה זמן", סיפרה סטייסי. "למרות זאת, הוא פקח את עיניו ביום שאחרי חג ההודיה והיינו צריכים לבטל לו את טקס הלוויה שהכנו לו מבעוד מועד".

ד"ר סקוט קוג'ט, הרופא המטפל של ויליאמס, התייחס לתקרית היוצאת דופן וסיפר: "אני רופא ומי כמוני מבין שתחום הרפואה והתרופות הוא מדהים. למרות זאת מתברר שלאלוהים יש תוכניות אחרות עבור המטופל שלך, ואז אתה נדהם לגלות שניסים עדיין קורים אפילו בימינו".

דיוויד עצמו עדיין עובר תהליך שיקום ארוך ומפרך, ולאחרונה הוא חזר לנשום ללא סיוע של מכונות ובקרוב צפוי גם להתחיל ללכת בכוחות עצמו. "אני מבין שזה מקרה באמת יוצא דופן", סיפר דיוויד לבני משפחתו. "אני מתייחס לזה בתור הזדמנות להתחיל מחדש את החיים שלי".

על פי הדיווחים שמגייעם מארה"ב דיוויד קיבל סיוע מרשויות הרווחה האמריקאיות, אבל זה עדיין לא מספיק בשביל לממן את הוצאות השיקום שלו, ולפני כשבוע וחצי חבריו פתחו קמפיין גיוס כספי המונים שנועד לסייע לו לשלם על הטיפולים, ונכון לעכשיו הם גייסו כבר יותר מ-12 אלף דולרים.