תעלול גאוני או עקיצה של נוכל? גבר תושב טאיוואן מצא דרך מקורית מאוד לצאת לחופשה ארוכה בתשלום על ידי ניצול חוק הנישואים המקומי - והטריק שלו עבד כל כך טוב (עד שלב מסוים) שהוא הצליח לכבוש איתו כותרות בכל העולם.

על פי הדיווחים שמגיעים מכלי התקשורת בטאיוואן, הגבר, פקיד בנק במקצועו, דרש לצאת לחופשה בתשלום במשך יותר מחודש אחרי שהתחתן עם אותה אישה ארבע פעמים במשך כמה ימים – מבולבלים? גם אנחנו היינו, אז נסביר.

על פי חוק הנישואים בטאיוואן, כל אדם שמתחתן זכאי לחופשה בתשלום של עד 8 ימים - ולכן אותו עובד התחתן עם אשתו 4 פעמים (והתגרש ממנה 3 פעמים) במשך פרק זמן קצר - מה שזיכה אותו באופן עקרוני ב-32 ימי חופשה בתשלום. למרות זאת, מנהליו של הצעיר הבינו את התכסיס, בטח אחרי שלא הזמין אותם לאף אירוע, וסירבו לאשר לו את החופשה. חושבים שהוא ויתר? תחשבו שוב. 

פקיד הבנק (שזהולו לא נחשפה) החליט להילחם על ימי החופש שלו שמותרים כאמור על פי חוק, וגרר את הבנק לבית המשפט, שם לטענתו הנהלת הבנק הפרה את חוקי ההעסקה במדינה כשסירבה לאשר לו את החופשה.

אחרי דיונים שנמשכו תקופה, בית המשפט פסק לבסוף לטובת התובע והטיל קנס של 20,000 דולר טאיוואני על מעסיקיו: "המעסיק פגע בזדון בזכויותיו של העובד כשסרב לאשר לו את החופשה בניגוד לחוק", נכתב בגזר הדין, ובאופן טבעי הנהלת הבנק הגישה ערעור על פסק הדין – אבל הפסידה שוב.

מתברר שבתחילת החודש בית הדין לעבודה קבע כי על אף העובדה שעובד הבנק פעל באופן לא אתי, הוא לא עבר על החוק - והנהלת הבנק לעומת זאת כן עברה עליו ולכן עליהם להיענש.

הדרמה המשפטית עוררה כמובן גל של ביקורת בקרב תושבי המדינה, ורבים מהם סירבו להאמין שקיימת פרצה כזו בחוק המקומי, ומאוחר יותר משפטנים מקומיים אישרו שעד שלא ישונה החוק אנשים אחרים יוכלו לנצל אותו כמו אותו עובד בנק. המסקנה? מעבר לטאיוואן וחתונה.